Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyért van ennyi magatartás...

Milyért van ennyi magatartás zavaros hiperaktív gyerek? Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés

Már az előző kérdésben boncolgattuk a magatartás zavarokat közöttük a legsúlyosabb változatát (Tényleg felismerhető óviskorban ha valaki pszichopata?)


kérdéskörömben azt taglalom, hogy milyért van ennyi magatartás zavaros gyermek? Mi ennek az oka?


2013. máj. 16. 18:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Erre szeretnék választ kapni!
2013. máj. 16. 18:51
 2/15 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de muszáj szólnom... MIÉRT! nem úgy írjuk ahogy te tetted.

Hogy a kérdésedre is választ adjak szerintem nem tesz jót a sok tévé nézés, és a szabad játék is hiányzik, rengeteget kéne mozogni, futkározni, mesét hallgatni! beszélgetni a gyerekekkel, megtanítani őket játszani, befogni a házimunkába... és a táplálkozás is lehet gond, rengeteg cukros ételt esznek a gyerekek, mindenben ott a cukor, fel vannak tőle pörögve és az se jó, hogy senki nem szól rá a gyerekre ha helytelenül viselkedik.

2013. máj. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:

Előzővel egyet értek, ami az étkezést illeti, ám a többiben nem. Minimális tévé, egész napos szabadban rohangálás, szabad játék, mesélés, gyurmázás, festés, beszélgetés, közös házimunka stb és mégis: mindkét gyerekemet egyformán neveltem, nevelem, az egyik idegrendszere ilyen, a másiké pedig olyan.

A táplálkozás tényleg sokat számít, a cukor, a tartósítószerek, a sok tej stb, de ezek önmagukban nem felelősök.


Sajnos én már végigjártam a nevelés és a pszichológia témakört is, nem , nincs gond az anya-gyerek kapcsolattal és a neveléssel sem, így sajnos én már csak a genetikát tudom hibáztatni :(

2013. máj. 16. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
az utolsóval egyetértek. a kislányommal a terhesség és a szülésis nehezített volt (terhességi cukorbetegség, magas vérnyomás, kis súllyal született időre, besárgult, leesett a vércukra szülés után, és anyukám meghalt mikor a 32. hétben voltam, iszonyú stressz volt, mondani sem kell). szülés elhúzódott, indították....figyelemzavaros lett, de nem hiper. szóval AD, nem ADHD. a kisfiammal se a terhesség alatt se a születéssel nem volt gond. ...figyelemzavaros lett. genetika. a családban ha belegondolok, mindenki az többé kevésbé, magamat is ideértve. következetesen nevelem, nincs elhanyagolva egyik sem, sokat vagyunk a játszón, tv minimális, étkezésre odafigyelek, kapnak édességet persze, de mértékkel, és azonkívül elég változatosan etetem őket, kerülöm a túlfinomított, előregyártott dolgokat...genetika, hogy a fene vinné el.
2013. máj. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:

Kicsit bonyolódott az élet, és élesedett a dokik radarja. Régebben csak fura volt, "bolond", vagy renitenskedő - és a tanárok "jól" megnevelték a pálcával, vagy a vonalzóval.

A mai ilyen problémákkal küzdő gyerkőcöknek sokkal jobb életük lehet, mert megfelelő bánásmódot, terápiát, akár gyógyszereket kaphatnak.

2013. máj. 16. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
54%
Mindig is voltak, csak nem volt neve a dolognak! Nem találkoztunk velük, mert eldugták őket kisegítő iskolákba, nevelőintézetekbe! (Szegregáció). Mivel ma az integráció az általános elv, ezért szem előtt vannak a társadalom számára is. Felnőttkorban meg már nem annyira szembetűnő.
2013. máj. 17. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:

Elnézést az elírásért!

Szóval szó volt az ételek összetételéről káros anyagokról

A genetikáról

A káros tv zene videójátékról stb


Újabb kérdésem az: Lehet magatartás zavaros egy gyermek ha a szülő elhanyagolja? Érzelmi testi elhanyagolásra gondolok Ti mit gondoltok erről? És ez esetben mi lenne a célra vezető megoldás?

2013. máj. 17. 11:09
 8/15 A kérdező kommentje:

Szeretnék is válaszolni a kérdésemre

Lehet. Sajnos a szülők nagyon sokat dolgoznak este pedig fáradtak és nincs idejük türelmük a gyerekre (az óvónők szerint) ( és szerintem van benne valami igazság)

Ettől függetlenül nem minden gyerek lesz személyiség zavaros vagy hiperaktiv. Én úgyvélem, hogy több tényező együtt ráhatása miatt lesz a gyermek érzelmileg zavaros!

Szerintem több megoldás is létezik: pl:nevelési tanácsadó család terápia gyermekpszichológus Kineziológus családállítás stb csak hogy néhányat említsek!

2013. máj. 17. 11:21
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
a valódi hiperaktivitás idegrendszeri probléma, és nem a külső körülmények miatt alakul ki. Az a gyerek aki azért viselkedik "hiperaktívan" mert unatkozik, vagy nem foglalkoznak vele, az nem hiperaktív.....csak unatkozik és nem foglalkoznak vele.
2013. máj. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

ez igy van utolsó válaszoló egyetértek veled!


[link]

ime egy link de több száz ilyen link van amely a hiperaktivitással és más magatartászavarral küzködik!

2013. máj. 17. 13:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!