Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vidéki iskolába BTM-es gyerekh...

Vidéki iskolába BTM-es gyerekhez az idéntől már nem járnak ki?

Figyelt kérdés

Kislányom BTM-es, tavaly kijárt hozzá egy logopédus, most meg mondta az igazgatónő, hogy kapott egy levelet, hogy vidékre már nem fognak kijárni. Vigye be őket a szülő. Ha persze, mert mi egész nap itthon vakarózunk, nem dolgozunk. Ezt hogy gondolják?! Vidékiek teljesen halálra vannak ítélve?

Én már korábban is akartam iskolát váltani, ez volt az utolsó csepp a pohárban. De a férjem még mindig tiltakozik, hogy ő nem hordja be a városba a gyereket. Hogy győzzem meg?


2016. szept. 8. 08:49
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem gondolja senki, hogy otthon vakarózol, de tényleg az az egyetlen megoldás, ha elhordjátok a gyereket a pedagógiai szakszolgálatba a logopédiai terápiára. Próbáld megbeszélni a szakemberrel, hogy munka után tudod vinni. Egyébként a városi iskolákban sem lesz megoldva a BTMN-es gyerekek ellátása. Ugyanis az iskolai ellátás, ha csak nincs szakember az iskolán belül, kikerült a törvényi kötelezettség alól, illetve szinte mindenhol szakember hiány van.
2016. szept. 8. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én 5-ig dolgozom, gondolhatod, ha meg tudnám oldani, megoldanám. Aha, szóval még a végén én sajnáljam őket. Ami ebben az országban megy, az botrányos!
2016. szept. 8. 11:48
 3/8 anonim ***** válasza:
0%
Nem gondolom, hogy ilyen arrogánsan válaszoltam! Nem kell sajnálnod senkit! Azért azt hadd kérdezzem már meg, hogy nem a te gyerekedről van szó? Nem a te érdeked a fejlődése? Ha pl. eltörik a keze házhoz megy a gipszelő?
2016. szept. 8. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ja, és mi a botrányos? Megállapítotték, hogy BTMN-es, tehát a vizsgálatot elvégezték. A terápia a szülő dolga. Az egy dolog, hogy nincs rá ember, eddig is gondolom szerződést kötöttek egy külsős logopédussal. De ez nem az iskola dolga.
2016. szept. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nem, ez a Beszédfejlesztő Központ dolga. Jogerős határozatom van róla, hogy ez jár, és a fejlesztés helyszíne az iskola. Van a változás mögött valami jogszabályi háttér is, vagy csak simán úgy döntöttetek, hogy ehhez nincs kedvetek?

A vidéki gyereknek nincs joga az ellátáshoz, csak a városinak? (Nálunk a városban még kijárnak.)

Amúgy a mentő kijön, igen. Ha meg egyszer eltörik a gyerekem keze, az nem heti 2 alkalmas dolog.

Eleve nem is értem, ha a gyereket iskolaidőben heti kétszer behordom a városba fejlesztésre, mégis mikor fog iskolába járni?! Erre nem gondoltatok? Ez nem csak a szülő kényelmi kérdése, de talán nem kéne 2-szer fél napot hiányozni hetente a suliból egy eleve nehézségekkel küzdő gyereknek. Sőt, mi több, ha a gyerek akár igazoltan is hiányzik egy tantárgy bizonyos százalékáról, akkor évismétlésre kötelezhető. Szóval ezt jól kigondoltátok, de nem járható út!!!

Elég tisztességtelen dolog azzal vagdalkozni, hogy az én gyerekem érdeke, hát tegyek érte. A gyereknek elsősorban iskolába kell járnia. A szülő meg dolgozni jár, tudod bizonyos munkakörökben heti 40 órát kell ám dolgozni!

A ti munkátok a fejlesztés, csináljátok meg!

2016. szept. 8. 20:09
 6/8 A kérdező kommentje:
"A terápia a szülő dolga." Ja, mert minden szülő szakképzett logopédus?
2016. szept. 8. 20:10
 7/8 A kérdező kommentje:
Amúgy ezt mindenki tudta, hogy a szülők nem fogják elhordani a gyerekeket iskolaidőben terápiára. Csak ugye azt már mégsem lehet mondani, hogy a vidékieknek nem jár! Most meg lehet a szülőket hibáztatni, hogy persze, mert nekem nem fontos a gyerekem.
2016. szept. 8. 20:46
 8/8 anonim ***** válasza:

Az ellátás természetesen jár, a megszervezése a tankerületi a vezetők dolga lenne, de nincs elég szakember az állami rendszerben. A mi szakszolgálatunkból két logopédus ment nyugdíjba (40 év szolgálati idővel joguk volt hozzá, elfáradtak, és semmi kedvük nem volt portfóliót készíteni, önértékelésben részt venni). Egy pedig máshová ment dolgozni. Új jelentkezőnk nincs.

Ezért aztán a kerület iskoláiban nem lesz logopédiai ellátás, a tanítók beküldik a legsúlyosabbnak ítélt alsósokat a Szakszolgálathoz, ahol EGY logopédus fogadja őket. Vajon hány ellátatlan gyerek marad a kerületben?

2016. szept. 12. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!