Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Milyen támogatás jár egy...

Milyen támogatás jár egy autista gyermeket nevelő szülőnek 2016-ban?

Figyelt kérdés
Kislányom F8400 Autizmus spektrum zavar diagnózist kaptunk.Kicsit elveszek ebben a sok információban itt az interneten hol ezt hol azt írják.Jelenleg kapom a gyest vele és az emelt családit,de nem tudom mit hol lehet még igényelni.Ma olyat is hallottam hogy a gyes mellé lehet emelt ápolásit kérni illetve a kettő közti különbséget ezt se értem pontosan.
2016. okt. 4. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
21%

Emelt csalàdi plusz tovàbb jàr a gyes. Àpolàsi csak akkor ha nem dolgozol 4 órànàl többet és otthon vagy vele, azaz max 5 óràt van intézményben. Gyes ill gyet alatt csak a különbözetet kapod kb 10.000Ft- ot. Most nem tudom a pontos összeget, de olyan 40.000Ft, kicsit kevesebb (38 valamennyi), legalàbbis ez a max, ha súlyosan fogyatékos és vagy magàt ellàtni képtelen személyt gondozol.


Összesìtve tesznek ràd,old meg ahogy akarod, mint az egyedülàlló szülők. Mert ez a pénzfejlesztésre nem elég,a megélhetésről meg ne is beszéljünk...


Ne ebben gondolkodj, hanem egy jó intézetet talàlj ahol megkapja ami kell neki. Akàr költözéssel is. Persze nem beleszólni akarok, de az hogy elvegetáltok otthon az nem kiút.

( tudom hogy nem ìrtàla hàtteretekről semmit, de gondoltam leìrom hogy kb semmi jóra ne szàmìts, mert nem igen fog senki segìteni, pl àllam, ovi,suli)

2016. okt. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
29%

Jár gyes, emelt családi illetve mák kártya is utazáshoz.

Ismerős 6 éves auti gyerek ezeket kapja jelenleg, én szintén autiként is ezeket kaptam gyerekkoromban.

2016. okt. 4. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
58%
Rokkant parkolási kártya is jár az említettek felett,és közgyógy kártya évi 6000 ft-os kerettel,mondjuk mi nem nagyon tudjuk kihasználni,esetleg néhány antibiotikumra,de viszont évi kétszer ingyenes a gyógycipő,mert a kisfiamnak arra is szüksége van
2016. okt. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
58%
Megint a harmadik válaszoló vagyok,a parkolási kártyát kormányablaknál intéztük,rögtön kiadják,a közgyógyot a helyi polgármesteri hivatalban,bár mostanában jár egy ügysegéd a járási hivatalból és nála kell intézni,kb 2 hét alatt jön meg
2016. okt. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
74%

meghosszabbított gyes és magasabb összegű családi pótlék (ehhez ját az utazási igazolvány), közgyógy, ha szed gyógyszert. Az ápolási és a gyes külömbözetet valóban meg lehet igényleni,(-talán ezer ftaz eltérés,éne nem bajlódtam vele) de bagatell összeg, a fokozott ápolási már valamivel magasabb, de az egy átlag autistának nem jár, nagyon szigorú kritériumai vannak. Például segítség nélkül ne tudjon illemhelyet használni,enni, tisztálkodni stb... itt van összeszedve:

[link]

Így azt tudom mondani, így 5 és fél év rutinnal a hátam mögött (akkor kaptuk kézhez a diagnózist), hogy nagyjából ennyi. Gyes és emelt csp., a többit önerőből kell megoldani.

Illetőleg még parkolási kártyát lehet igényelni (mozgássérülteken kívül egyedül még autistáknak), ha van szakorvosi vélemény és diagnózis arról, hogy közforgalmú járművön/tömegközlekedésen nem utaztatható, ez még segítség lehet, ha van autótok. gondolom a megfelelő intézményt kijelölték neki, illetve előírták a fejlesztéseket.

A legjobbakat kívánom, kérdezz bátran, ha tudok, szívesen segítek.

2016. okt. 4. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!