Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Figyelemzavaros gyereknek...

Figyelemzavaros gyereknek logopédus?

Figyelt kérdés

A lányomat figyelemzavarral diagnosztizálták. Valóban láthatóak a jelei, nem tud hosszasan koncentrálni. A dolgozatai első felében hibátlanok, aztán már összekever mindent. Jó ha 3-asokat kap. Írni egyáltalán nem tud, 1 mondatban ezer hiba, az írásjeleket nem használja, betűket hagy ki.

BTM-et kapott. Heti egy óra fejlesztő pedagógus foglalkozik vele, és heti 2 óra logopédia diszlexia rehabilitációt írtak ki neki. Annak ellenére, hogy a Nevtan szerint nem diszlexiás.

A logopédus, aki kijár a suliba általában nem is tartja meg az órákat, ezért kértem tőle egy fogadóórát. Ott azt mondta, hogy nem érti, hogy neki itt mi lenne a dolga. A gyerek nem diszlexiás, ezt a Nevtan is mondta.

Szerinte, mivel a gyerek érti a szöveget, neki nem kell diszlexia foglalkozás, a helyesírása is a figyelemzavar miatt ilyen rossz. Bár én ez esetben nem is beszélnék "helyesírásról", mert a gyerek úgy ír, hogy teljesen értelmezhetetlen. Az IQ-ja a felső tartományban.

Neki gyógypedagógus kell, szerinte nem logopédus.

De azt meg persze BTM keretében nem tudnak adni. Azóta azért jobban megtartja az órákat, hogy voltam bent. Közben kerestem neki magánútin is egy logopédust, aki a betűcserék oldását próbálja vele gyakorolni.

Most akkor tényleg nincs ennek semmi haszna?

Felterjesztették SNI-re, de a Nevtan is azt mondta, meg ez a logopédus is, hogy nem valószínű, hogy megkapja, mivel nagyon okos.


2016. okt. 24. 14:46
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
8-asnak:BTM-et a tankerületi adhat (régi nevén NEVELÉSI Tanácsadó). SNI-t a Megyei Szakértői bizottság!
2016. okt. 30. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 Nevelő válasza:

Szia hány éves a gyermek

Én ilyen gyerekekkel foglalkozom. Komplex fejlesztési feladatsorokat találok ki ami fejleszti a figyelmet a koncentrációt finom motorikát taktilis érzékelés téri vizuális memoriát számfogalmat íráskészséget emlékezetet beszédkészséget szövegértést mozgást ritmusosságot. Kompletten Amelyik terület több fejlesztést igényel abból többet is kap. 

2016. nov. 7. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!