Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 6 év alatti hiperaktív és/vagy...

6 év alatti hiperaktív és/vagy figyelemzavaros gyerekek anyukái! Milyen közösségbe jártok, és hova?

Figyelt kérdés
2016. máj. 15. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
20%
6 éves kor alatt nem nagyon szerencsés ilyen "zavarokat" diagnosztizálni. (Bár, az is meglehet, hogy sok esetben később is teljesen felesleges.)
2016. máj. 15. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mit értesz közösség alatt? Gyerekközösség, vagy játszóház, fejlesztőház, szülőklub?
2016. máj. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Ahhoz képest, hogy nem szerencsés, a Vadaskertben mégis megteszik. Én nem nagyon hordom őket sehova,mert nem akarok égni. Játszóházba, játszótérre megyünk,d e egyéb gyerekközösségbe nem nagyon. Az oviban is az összes óvónő retteg tőle, nem akarom még ezt fokozni.
2016. máj. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 István1979 válasza:

Nem a kérdésedre válaszolok, inkább megoldást ajánlok. Kifejezetten ilyennek diagnosztizált gyerekeknek van egy kifejlesztett torna, mely bepótolja azt ami a fejlődés közben kimaradt. Nagyon jól működik, az ország több pontján működik:

KULCSÁR MIHÁLYNÉ

(Panni néni)

fejlesztőpedagógus, neuropedagógus

06-22/350-922

info@tanulasinehezsegek.hu


A másik amit ajánlanék az egy nehézfém kivezető kúra. Ártani nem árthatsz vele. Teljesen autista tüneteket produkáló tanítványomnak is segített. Azóta normális gyermekként éli az életét.

2016. máj. 17. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Bocsánat,hogy csak most írok, és köszönöm, hogy írtatok.

Nos, talán nem szerencsés ezt a diagnózist felállítani 6 éves kor alatt, a neurológus mégis megtette, de azt mondta nem reménytelen a helyzet.

Amit átélek vele nap mint nap, sajnos bizonyítja,hogy valóban problémái vannak.

És mivel szeretem, szeretném ha ebből "kigyógyulna".

Közösség alatt azt értem, ahol több más,ismeretlen gyerek van. Játszóház, játszótér, foglalkozások.

Sajnos az én fiammal is nehéz, az oviba nem tudott besokni, és az óvónők sem tudtak vele mit kezdeni.

Most kezdtük a kivizsgálást tavasszal, a terápiát június körül kezdi, de minél több oldalról szeretnék harcolni ez ellen a neurolóügiai betegség ellen. Szeretném, ha Óvodában,majd később iskolában nem lenne gond vele.

2016. máj. 18. 10:52
 6/8 István1979 válasza:
Próbáld meg Panni nénit akit ajánlottam. Ez a szakterületük. Minél előbb kezded, annál jobb. Elsőre hosszú beszélgetés van nála, aztán megtanít egy személyre szabott gyakorlatsort, mely úgy van kiválasztva, hogy az agynak azt a részét fejlessze, amelyiket szükséges. Aztán minden nap meg kell csinálni otthon. Kontroll 1-2 havonta, ha jól emlékszem. Aki mesélt róla, hogy a gyermekével jár hozzá, azt mondta, hogy pár hét múlva már látható volt a javulás.
2016. máj. 19. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

4 éves korában kutyás terápiára jártunk a gyermek-rehabilitációra. Aztán vízitorna lett felírva, oda vittük. Heti egy alkalommal lovagolni is vittük, illetve ovi szünetben egy hetes lovas-táborban volt. Jelenleg szenzoros tornára visszük, és egy órát fejlesztő pedagógus foglalkozik vele.

Nálunk olyan feladatok fejlesztik az idegrendszerét, ahol az egyensúlyérzékelésnek is szerepe van.

2016. máj. 19. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

A Panni nénivel beszéltem, de ők messze vannak tőlük.

A fia elérhetőségét megadta, vele felvettem a kapcsolatot.

2016. máj. 24. 10:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!