Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit szóltok ehhez a családtört...

Mit szóltok ehhez a családtörténethez?

Figyelt kérdés

Egyetem alatt összejön egy fiú meg egy lány, teherbe esik a lány.

A lány szülei beszélik rá a fiút,hogy vegye el a lányt.

A gyerek megszületése után majdcsak hat évig a lány szülei nevelik a gyereket.

Közben megszületik a második gyerek,és ekkor vissza akarják szerezni az első gyereket.

A két gyerek a szülőkhöz kerül. Az első gyerek kegyeinek megnyeréséért folyik a küzdelem, ezért a második gyerek hanyagolva lesz,és verést kap,ha enni akar,vagy játszani a testvérével.

A nagy testvér féltékeny a kicsire és gyakran kiborul.

A kicsi ezt csendben tűri,mivel azt látja, hogy nincs szava.

Nem tudja a kicsi befejzni az iskolát,míg a nagy diplomás lesz és megházasodik.

Mit tegyen a kisebbik gyerek,ha a szülők nem tartják magukat hibásnak, és azt várják tőle,hogy ő is ugyanazt a teljesítményt érje el,mint a nagy testvér?


2016. nov. 1. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

azt, hogy hülyeség...

nekem két beteg kisebb testvérem van, kb nulla figyelmet kaptam, de sose fognám erre a sikertelenségem, mert az rajtam múlik. Én tanultam az elismerésért. A kicsi is megtehette volna.

2016. nov. 1. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
67%

Tanulni nem azért kell, mert a hülye szülők elvárják a teljesítményt és meg kell nekik felelni, hanem azért, hogy a szerencsétlen gyerek mielőbb leléphessen pl. akár már koliba, és esélye legyen egy jobb életre. Nem kell atomfizikusnak lenni, de egy normális szakmát igenis tessék szerezni. Pl. szobafestő, gázszerelő stb. Ezekkel korán és viszonylag könnyen el lehet kezdeni dolgozni és máris meg lehet pattanni. Később meg ha van kedv és lehetőség lehet továbbtanulni.


Ha ezt a gyerek nem fogja fel, pusztán tüntetőleg csak azért sem tanul és iskolakerülő lesz, akkor ugyanolyan hülye, mint a szülei.

2016. nov. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
Ha ez tényleg így van ahogy írtad, akkor én nagyon sajnálom a kicsit és megértem. Egy gyerek egész életére kihat az, amit kap otthon. Ilyenekért megverni? Még jó, hogy ilyen lett. Az lett volna érdekes, ha nem ilyen lett vola ilyen körülmények között.
2016. nov. 1. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
71%

Fogadjunk hogy te vagy a kicsi és most felhúztad magad valamin ezért kiírtál egy egyoldalú kérdést.

"verést kap,ha enni akar,vagy játszani a testvérével" ez így hülyeségnek hangzik.. valami másért kaptál ha így volt.

"A nagy testvér féltékeny a kicsire" nem a nagy az aki mindent megkap? Akkor mire lenne féltékeny? Hogy is van ez?..

"Nem tudja a kicsi befejezni az iskolát,míg a nagy diplomás lesz és megházasodik" nekem ez olyan fogjunk mindent a nyuszira dolog.

2016. nov. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
3, ez általánosítás. Rengeteg olyan van, aki a figyelemhiány miatt magába fordul, és tanulásba, sportba öli az idejét, energiáját...
2016. nov. 1. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
42%
Az ilyen idiota "szulok" soha nem is fognak beismerni semmit. Sajnalom a kicsit hogy ezt kellett atelmie sajnos minden degeneralt hulye szulhet, pedig pont egy gyereket nem csak megcsinalni kell tehat kene nemi intelligencia. Folosleges remenykedni hogy megertenek barmit is hisz ugy tunik ahhoz tul alacsony az IQ es EQ meg vegkepp. A kisebb helyebe szarnek rajuk es probalnam rendbehozni magam egy pszichologussal akar utana lehet csak tovabb lepni hisz ez minden teruletre kihat.
2016. nov. 1. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
62%

Azt gondolom, hogy sajnos ennél jóval kisebb fokú kivételezéstől is megreccsennek gyerekek. Nem túl nehéz megérteni, hogy a gyerek számára életbevágó lehet a kiskorában a családjától kapott elfogadás, ez alapozza meg az önbizalmát (ami pedig amellett, hogy új dolgokba merjen vágni, ahhoz is kell, hogy ne keveredjen „rossz társaságba”).

Felnőtt korban először az ember a szüleit okolja, tán meg is gyűlöli őket, ez normális, viszont túl kell lendülni rajta, mert nem vezet sehová – a kialakult problémákat már nem a szülők, hanem a felnőtt gyerek kell hogy megoldja sajnos. Sokat kell „dolgoznia magán”, akár pszichológussal, akár máshogyan, de nem lehetetlen a megoldás.


Kíváncsi lennék egyébként, hogy a két testvér között milyen a viszony.


Na foglalkozz a válaszolókkal, akik lehurrogták a kérdést, mondván a gyerek tehet arról, hogy nem volt elég f***a, és nem lett teljesítménykényszeres, nem teljesített rendesen, ők sajnos nem bírnak elég empátiával. Csudálatos, hogy mennyi Münchausen báró írogat itt, akik mindig simán kihúzzák magukat a kakiból a saját hajuknál fogva.

2016. nov. 1. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Megint egy újabb regény....
2016. nov. 3. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"sose fognám erre a sikertelenségem, mert az rajtam múlik. Én tanultam az elismerésért. A kicsi is megtehette volna."


Minden ember más. Sőt te biztos nagyon kivételes vagy, mert a legtöbb gyerek hasonló helyzetben begubózik és eszébe se jut erőlködni, mert minek, úgy sincs pozitív visszacsatolás semmire, akkor minek tenne erőfeszítéseket.

Mire meg rájön, hogy "magának tanul" addigra sokszor késő. Ha folyton leírnak és lehúznak, az elég kevés emberből hozza azt ki, hogy csak azért is megmutatom. A legtöbbet inkább tényleg lehúzza és el is hiszi, hogy úgy se lesz belőle soha semmi és tényleg egy rakás szar.

2016. nov. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Te vagy a kicsi?

Sajnálom a helyzetet, de ezen túl kéne már lépni, hogy mit várnak el a szülők. Nem amiatt kellene sikereket elérni, hanem magad miatt. A szüleid nem érzik, és nem is értik, mi a hiba. Ne tegyél semmit, éld az életed.

2016. nov. 8. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!