Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 26 hónapos fiam folyton...

26 hónapos fiam folyton kiborítja az ételt, ha nem kell neki. Mit csináljak, hogy abbahagyja?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
Vedd el tőle, amikor látod, hogy már nem eszik, csak elkezd játszani vele. Én így szoktam a lányomnál.Ha mégis kér, visszaadom, ha eszik rendesen, ha megint játszik, megint elveszem.
2010. ápr. 27. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ. Ezzel csak az a baj, hogy gyakran az is előfordul, hogy eszik az egyik pillanatban, majd gondol egyet és kiborítja. Ez persze akkor fordul elő, ha önállóan eszik (mert sokszor csak úgy hajlandó enni).
2010. ápr. 27. 21:53
 3/9 anonim ***** válasza:
Takarítsa fel szépen,és segíts neki!
2010. ápr. 30. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Ha ilyet tesz, azonnal kikapom a székéből, le a földre ültetem, megfogom mindkét kezét, szembenézek vele, ahogy gugolok, és erőteljesen mondom: az ételt nem boritjuk ki! Hagyd ezt abba! Csúnyán viselkedsz!
2010. máj. 2. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Mennyit beszél már?

Nekünk akkor oldódtak meg az ilyen problémák, amikor i tudta mondani, hogy "nem kér, nem kér" és ilyenkor elvettem előle. Amikor borított, mindig kérdeztem tőle, hogy "nem kéred?" és kb 5x elmondtam, hogy ha nem kérsz többet, mond, hogy "nem kérek". Eleinte persze nem működött, de ahogy fejlődött a beszéde, úgy jöttek a sikerélmények ezzel kapcsolatban, élvezni kezdte, hogy ki tudja fejezni az érzéseit, szándékát, akaratát verbálisan.

2010. máj. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
nálunk megoldódott a probléma, fürdés után adtam neki inni, aztán teletöltöttem a poharat nagyon hideg vízzel. Tudtam hogy inni már nem fog belőle. Magára borította (gondolom kellemes lehetett)illetve maga alá borította. Kicsit hagytam ücsörögni benne. Azóta az asztalról is úgy veszi le a poharat hogy véletlenül sem dönti ki.Akkor volt 15 hónapos most már 22, egyszer sem borított ki semmit, pedig addig úgy mint a te fiad, folyton.
2010. máj. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek. Remélem valamelyik módszer be fog válni. Nem túl rég óta együtt eszünk a tesóval is és azóta csinálja ezt, szerintem ez figyelemfelkeltés is lehet.
2010. máj. 3. 10:19
 8/9 A kérdező kommentje:
Két napja abbahagyta...csak úgy magától.
2010. máj. 8. 18:15
 9/9 anonim ***** válasza:
14 vagyok és még mindig ezt csinálom.
2010. máj. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!