Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A legtöbb baba magától abbahag...

A legtöbb baba magától abbahagyja a szopizást, vagy le kell szoktatni őket?

Figyelt kérdés
15 hós lányom csak este és reggel szopizik, de azt vettem észre, hogy meglenne nélküle is. Vagyis le lehetne már szoktatni, de ha erre gondolok, kicsit lelkiismeret furdalásom van, hogy inkább meg kéne várni, hogy magától mondja, hogy nem kéri. De az is eszembe jutott, hogy most, hogy egyre nagyobb, egyre tudatosabban kérheti is a cicit, és így meg nehezebb lesz később abbahagyni a szopizást. Szerintetek? Nálatok hogy volt/van?
2011. okt. 17. 22:21
 1/3 fotucsok ***** válasza:

Elsőre vedd el az egyiket. Általában az estit szokták meghagyni. Minden gyerek más és más. EGyik magától elutasítja, másik egyiknap még ordít érte, másik nap meg ellöki, a harmadik meg függő :))) Én 20 hóig szopiztattam a kisfiam, de a végén már csak este, de ő kicsi kora óta követelte is. Végül beteg lettem és azért kellett abbahagynunk. Akkor azt gondoltam órahosszás sírás lesz, de mikor elmagyaráztam neki, hogy dr bácsi mit mondott, miért nem szabad cicizni, úgy megértette, hogy talán csak egyszer-kétszer kérte, de mikor nem kapta meg, nem is sírt. Szóval még a saját gyerekemen is meglepődtem.

De megmondom őszintén akkor már nem bántam, hogy vége lett.

2011. okt. 17. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom majdnem 9 hónapos koráig szopizott, persze addigra már sok mindent evett. A végére már elég kevés tej volt, és talán inkább megszokásból tette. Viszont harapott is, meg a kevés tej miatt amúgy is nehézkesen ment az egész, egyik este azt mondtam, ez az utolsó, és másnaptól semmi nem volt. De ha jól emlékszem, nem is nagyon hiányolta.
2011. okt. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
76%

Ez teljesen tőletek függ. Ha ő már nem hiányolja, akkor megteheted, hogy te direkte nem adsz neki többet, akár kéri, akár nem - de az elválasztódás-pártiak, mint magam is, inkább azt szokták javasolni, hogy ilyenkor már inkább ne kínáld meg szándékosan. Tehát, ha ő kéri, szoptasd meg, de te ne hívd fel rá külön a figyelmét. Így megeshet az is, hogy hamarosan "elfelejti", de az is, hogy kitart.

A nagyobb korban nehezebb elválasztani-történet nem ilyen egyszerű. Vannak ilyen esetek is, igen, de nem feltétlenül van így. Én hagytam a lányomat magától leválni és bár több, mint 3 éves volt, engem ez nem zavart, sőt. Annyira lassan, fokozatosan ment a dolog, hogy egyikünknek sem okozott gondot. Ez persze nem azt jelenti, hogy mindenki, aki magától hagyja abba, ilyen sokáig csinálja:), de ha te úgy érzed helyesnek, hogy kivárod, amíg ő dönt, akkor időt kell szánni rá. Rásegíteni bármikor rá lehet később is, csak ésszel kell csinálni (azaz nem erőszakkal).

2011. okt. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!