Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit tegyünk? Kétéves, és bal...

Mit tegyünk? Kétéves, és bal kezét használja gyakrabban. Ha átszoktatjuk, lelki problémái adódhatnak. Viszont az egész világ és szinte minden jobbkezes, gyenge vigasz, hogy van már balkezes olló és zongora.

Figyelt kérdés
2010. ápr. 27. 22:55
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
100%
miért akarod átszoktatni? balkezes vagyok és semmi problémám a használati tárgyakkal. azthittem a mai világban ezen már senki nem problémázik.
2010. ápr. 27. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
100%
Balkezes vagyok, soha nem használtam semmilyen balkezes dolgot mégsem volt soha semmi gondom ebből! Egyértelmű volt hogy mindig mindent balkézre értelmezek.
2010. ápr. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
100%
Anyukám is és bátyám is balkezes, de még soha semmilyen hátrányuk nem származott ebből, sőt! Mindketten gyönyörűen rajzolnak. :))
2010. ápr. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim válasza:
100%
nem szabad átszokatni, aki balkezes az a jobb agyféltekét használja, bizonyos ismeretek alapján a legtöbb művész balkezes, tehát ez nem is baj!!!!!!!!!
2010. ápr. 27. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
100%
és sok ex amerikai elnök is az :)
2010. ápr. 27. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
100%

Nem igaz, hogy szinte az egész világ jobb kezes...

Nagyon sokan bal kezesek, köztük sok művész, író, költő, festő, zenész...

Én is bal kezes vagyok, nekem sem származott eddig semmi hátrányom abból, hogy bal kezes vagyok. Esetleg annyi, hogy nem tudok késsel almát pucolni, csak hámozóval. De ennyi gondom legyen az életben.

Engem oviban akartak átszoktatni, anyuék pedig határozottan megtiltották. Szerintem jól tették.

2010. ápr. 27. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
92%
Nehogy átszoktasd! Hol élsz te? 30 évvel ezelőtt még gázosnak tartották mert nagy marhák voltak az emberek.Semmi baja nem származik a balkezességből!!!
2010. ápr. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
98%
Én átszoktatott balkezes (illetve az óvónéniknek hála jobbkezes vagyok). A természet rendje, hogy valakik bal és valakik jobb kezesen születnek. Régen ez volt a menő, jó sok rosszat kaptam az oviban, hogy a "csúnya kezemet" használom. Pokoli volt.
2010. ápr. 27. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
97%

2 évesen még egyáltalán nem biztos ,hogy balkezes lesz. 5-6 éves korra alakul ki,addig cserélhetik is a kezüket egyik napról amásikra.

Ne szoktassátok át,engem átszoktattak,valózsinüleg ezért voltam diszgráfiás gyerekkoromban. Irányokkal most is bajban vagyok,viszont öröm az ürömben ,hogy így mindkét kezemet ugyanúgy használom.

2010. ápr. 28. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
100%
23:51-es vagyok. Az irányokkal én is bajban vagyok. Sőt, egy időben mindenhová beütöttem magam, mert nem tudtam rendesen felmérni a távolságokat ( bár lehet, hogy ez nem is ettől volt, de szerintem simán elképzelhető)
2010. ápr. 28. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!