Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mikor lesz már ennek vége?

Mikor lesz már ennek vége?

Figyelt kérdés
Van két kisfiam.A kicsi(3 éves)folyamatosan piszkálja és ellenkezik a nagyobbal(5 éves).Ha a nagyobb tornyot épít vagy legóból valamit leborítja stb.Ilyenkor a nagy veri a kicsit,húzza a haját,rá fekszik.Oviba is előfordul,mivel egy csoportba járnak.Már kivagyok!Azt nondják jó a kia koekülönbség.Hát nálunk nem.Másnál is van így?
2016. nov. 24. 15:30
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Azt mondják jó a kis korkülönbség!A kicsit ha bántja szalad hozzám.Hiába magyarázom el neki haggyja a bátyját,mert ha piszkálja akkor megint bántani fogja,nem érti!
2016. nov. 24. 15:33
 2/14 anonim ***** válasza:
84%
Talán jót tenne nekik a külön csoport az oviban.
2016. nov. 24. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Sajnos ez nem megoldható!Egy csoport van!
2016. nov. 24. 15:39
 4/14 anonim ***** válasza:
71%

Hát azt nem lehet tudni. Sajnos van ahol ez örökké tart, maximum szofisztikált formában utálják tovább egymást.


Ha csak arraq gondolok, hogy örökösödésnél is így nyírják egymást felnőtt emberek...

2016. nov. 24. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
47%

Ameddig nagyok nem lesznek és mindegyiknek lesz lehetősége külön vonulni.

Ki mondta hogy jó a kis korkülönbség? Mindent elhiszel amit valaki csak úgy mond?

Hány szakkönyvet olvastál el a témában?

2016. nov. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Juj de ez nem normális!!! Miert utaljak egymást ennyire? Közös programokat csináltok? Ha nem csak együtt játszanak hanem viszed őket ide-oda akkor is ez megy? Hogy próbálod megoldani mikor konfrontálódnak?
2016. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
6%
Az érthető, hogy a nagy rácsap, ha szekírozza a kicsi, nyilván védi magát, ami viszont jó, ne legyen tutyimutyi, valahogy a kicsit kell megfékezni. De szerintem ki fogja nőni, mi is verekedtünk gyerekként rengeteget a bátyámmal, aztán ahogy benőtt a fejünk lágya, kb tini korunk óta igen jó testvérek vagyunk.
2016. nov. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
100%

Ez most személyes tapasztalat lesz. Az öcsém és köztem nagyon kicsi a korkülönbség, és kiskorunkban elviselhetetlenek voltunk. 2020 újévén úgy kikarmoltam az arcát, hogy még a mai napig is meglátszik a seb. De ő sem volt angyalka, úgy behúzott nekem, hogy több hétig vörös-lila-kék-zöld arccal mentem suliba. Az utcán, a suliba, az oviba, a szülinapokon, mindenhol összevesztünk/összeverekedtünk. Mégsem mondtuk el anyáéknak, úgy éreztük, ez ránk tartozik csak. Azután most tinikorunkba, pontosabban a nyáron, valami megváltozott. Talán tudtában vagyunk annak, hogy jövőre sokkal kevesebbet fogunk találkozni (koliba készülök), vagy nem tudom, de komolyan annyira összenőttünk.. Védjük egymást, végre nem szégyen a testvéri puszi, benőtt a fejünk lágya! Hanem most a húgunk (nála már nagyobb a korkülönbség) van abban a korban, hogy állandóan piszkál minket. Van, hogy visszaszólunk/rávágunk, de összességében ráhagyjuk, majd kinövi:D persze őt is megértem, mivel nincs vele közös témánk, úgy érezheti, kihagyjuk az életünkből. Szóval ne aggódj, nyilván kinövik. Idővel sokkal több lesz a közös téma, esetleg valami kis kirándulásokat beszervezni, vagy úgy osztani az idejüket, hogy kevesebbet találkozzanak.. Drukkolok:)

14/L

2016. nov. 24. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim válasza:
100%
Előző vagyok, ezer bocs, 2010-et akartam írni://
2016. nov. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
57%
Meg kéne nevelni őket! nem születtek agresszívnak, vagy tőled látták, vagy a férjedtől, vagy a tévéből! A másik, hogy ha verekednek, azonnal szét kell választani őket, és nem hagyni, meg szólogatni nekik, mert egyik sem fog hallgatni rád! Egyszerűen menj oda, és választ szét őket! A kicsit meg egyszerűen tiltsd el a nagytól, ha nem hagyja békén! Beszélj vele, már 3 éves, gondolom felfogja, és tudja értelmezni, ha mondasz neki valamit. Ilyenkor szépen nyugodtan érthetően magyarázd el neki, hogy ő a testvére, még kb. 70 évig együtt fognak élni, ne rontsák el egymás kapcsolatát azzal, hogy verekednek. Stb, stb, gondolom te is ki tudsz találni érveket, amivel meg tudod értetni vele, hogy ne csináljon többet ilyet. Lássanak minél kevesebb agresszivitást tőletek is!
2016. nov. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!