Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Véleményeket kérnék! SZERINTET...

Véleményeket kérnék! SZERINTETEK MI A BAJ?

Figyelt kérdés
A helyzet, hogy a fiam szépen fejlődő kiegyensúlyozott gyerek volt, aki januárban kezdte a bölcsit. A bölcsibe szépen beszokott és egy hónap múlva elkezdett beszélni. Gyönyörűen fejlődött, júliusban szobatiszta lett és éjszakára se kellett pelus. Augusztusban ott tartottunk, hogy végighallgatta figyelmesen a hosszú mesémet, hogy miért fog szeptemberben oviba menni és hogy anya miért keres munkát. Láttam rajta, hogy érti amit mondok és vissza is kérdezett. Aztán jött az ovi. Kezdetektől éreztem az anyai szívemmel, hogy nincs jó helyen. Drasztikusan visszaesett a beszédfejlettség, újra babanyelven hablatyolt. De gondoltam várok, hátha átmeneti a beszokas miatt. A mélypont a héten volt. Behivtak fogadóórara, hogy a fiammal vmi nem oké. Felsoroltak a klasszikus auti tüneteket. Olyan volt mintha nem is a fiamrol beszéltek volna. Járunk mozgás terápiàra más okból és ott teljesen más, a terápiát tartó nem akarta elhinni, hogy ő ilyen az oviba. Visszamentem a bölcsibe ott szinte rosszul lettek a hallottaktol. Annyit vettem észre a beszéden kívül hogy nagyon stresszes, fáradt, nem tanul semmit és nem mond semmit az ovirol. Nehezebben ért meg mindent. A kiegyensúlyozott gyerekem eltűnt. Nem értem, hogy eddig miért nem voltak ilyenek. És keresem a megoldást. Természetesen nagyon sokan az ovivaltast javasoljàk. Aki legalábbis ismeri a fiamat.

2016. nov. 26. 06:16
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Egyelőre azt döntöttük el, hogy egy hét pihi az oviból. Pszichológussal megnézetem. Érdekes, hogy pénteken nem ment oviba, szombaton visszakaptam a régi felszabadult gyermekem. Unokatestvéreivel ugyanolyan felhőtlen játszott pedig vegyes korosztàly. Hétvége alatt egyszer esett el, akkor is a kövön mert csúszott a harisnyàja. Mindenki szemébe belenéz, kifejezi amit szeretne. Szomorú unokatestvérét vigasztalta. Értett mindent ami körülötte történt.

Nagyon megvisel amit az óvodában hallottam róla, főleg amikor másnap délután mentem érte és az összes gyerek az egyik asztalnàl adventi koszorút csinált az óvónővel az én fiam pedig teljesen másik asztalnàl egyes egymagában játszott. Nem tudom ezzel ki hogy van, de ha akarom, hogy egy gyerek beilleszkedjen ilyet nem igazán hagynék. Így nem fog menni. Nem kell neki is azt csinálni ha nem akarja, de legalább Hívja oda magához, vagy üljenek ők a fiamhoz. Vagyis én így tennék. Pedagógiai asszisztensnek tanultam vmennyit konyitok a dologhoz. Egy biztos, nem érzi magát ott jól és én sem érzem kezdetektől fogva biztonságban ott.

2016. nov. 27. 17:32
 12/17 anonim ***** válasza:

Akkor hallgass a szívedre!

Akár még ugyanebben az oviban is érdemes lenne egy másik csoportba átvinni, ha ez lehetséges.

2016. nov. 28. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 A kérdező kommentje:
Voltunk pszichológusnàl,3 gyógypedagógus volt ott mellette. Mindenkivel együttműködött! Azt mondták, váltsunk óvodát. A házi orvostól eddig mindig félt, most ahogy nála is voltunk, köszönt nekik nem sírt, barátkozó volt. Mindent rendben találtak nála! Köszönöm a segítséget és véleményeket!
2016. nov. 28. 13:47
 14/17 anonim ***** válasza:

Örülök, kérdező. :)

Nos, ennyit (az általam itt már említett) pénzéhes hamis propagandáról, akik nullára pontoztak megint engem, mely válaszaimban jeleztem ezt, valamint hogy ennyiből nem lehet autizmust diagnosztizálni, amiket a kérdező összefoglalt.


Kedves kérdező, javaslom, óvakodj a korai fejlesztőktől!

Látod, hiába írtad, hogy gyönyörűen fejlődött kicsinyed a bölcsiben, három éves koráig, de nem ám az óvodai környezeten gondolkodnának ezek a pénzéhes "szak"emberek, hanem hogy vidd el azonnal kivizsgáltatni... elszomorító az ő hozzáállásuk...


Bár indokolt, de viszonylag ritkán, a korai fejlesztés, amennyiben nagyon feltűnő a baj, a gyermek életkorához képest;

azonban esetek nagyobb hányadában indokolatlanul bajt diagnosztizálnak, hiszen ettől nő a statisztikájuk és arra kapják a lóvét!! Lelkiismeretlenek, haszonszerzésből, a gyerekek rovására!


A kisgyermek rovására, hiszen a legtöbb szülő nincs tudatában, hogy bár maga a vizsgálat nem okoz kárt, de a kamu diagnózisra építendő terápia hosszú távon többet árt a kisgyermek fejlődésének, mint használ! Többek között neurotizálja a kisgyermeket, és idővel intellektuálisan is visszahúzza a felesleges és káros fejlesztés!


Aki szakember, az tudja (legfeljebb lehazudja, eltitkolja), hogy 7 éves korig TILOS a direkt fejlesztés, mivel látens, rejtett, ösztönös módon tanul a kicsi gyermek, főleg 7 éves koráig! NEM tanulós játékkal, és NEM játékos tanulással! Számos példát már írtam itt a gyakorikérdéseken erről, most nem ismétlek ilyesmit.


Szakmám során a gyakorlatban is tapasztalom, melyekről írtam. Óvatosan legyetek tehát, szóval ha nincs különösebb gyanú, akkor hagyni kell a kisgyermeket kiélnie magát, a spontán, szabad játék a legalapvetőbb tevékenységük és NEM a direkt fejlesztés! (Kivételt meg említettem: ha 100%-ra megállapítható az életkorhoz mért középsúlyos ill súlyos fogyatékosság. Máskülönben hosszú távon többet árt a direkt fejlesztés, mint használ!)

2016. nov. 30. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim válasza:
Hallottam ilyenről, hogy szelektív mutizmus. Ennek lényege, hogy a gyerek amúgy normálisan kommunikál, de egy bizonyos közösségben megnémul, nem találja a helyét. Nálam is hasonló volt gyerekkoromban, óvodában és iskolában nem tudtam beilleszkedni, pedig otthon és ismerősök között teljesen normálisan viselkedtem. Ez még nem autizmus. Ha a gyerek az óvodán kívül mindenhol máshol jól kommunikál, valószínűleg nem autista, legfeljebb erről a szelektív mutizmusról lehet szó nála.
2016. dec. 1. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 A kérdező kommentje:

Tegnap voltunk ovinézőben! Bementünk az összes csoportba majd a végén mondtam neki, hogy választhat melyik csoportba menjünk vissza! Arra a gyerekre akire azt mondták, hogy nem lehet megölelni hozzányúlni, úgy kezdte, hogy az óvónő hívásàra, hogy menjen rajzolni, beült az óvónő ölébe.Azt mondták, nem lehet semmibe bevonni őt...itt rögtön rajzolt. Utána táncoltak. Ő is bekapcsolódott abba is. Jött az ebéd, haza szerettem volna hozni, de ő ott akart ebédelni, az óvónők megengedték neki. A pláne az volt, hogy ott is aludt volna.

Éreztem amit a fiam érzett. A szeretet!

Nagyon érzékeny gyerek, aki nem bírja ha kiabálàst.

A pszichológus azt is mondta, hogy nagyon okos volt, hogy a régi oviban annyira bezárkózott. Nem hagyta magát kitenni több rossznak.

Itthon megkérdeztem melyik óvónénikhez menjünk és az újakat mondta.

Bízom benne, hogy a gyerekekkel is sikerül kapcsolatot teremteni. Egyedül azon látszott, hogy nem tud úgy nyitni mint máshol. A gyerekektől félt, de velem odament hozzájuk.

Hétfőn indul a beszokàs szorítsatok nekem.

Annak a kommenttelőnek írnám aki ellene van a korai diagnózisoknak:

A pszichológusom is ezen a véleményen volt. És ha úgy visszagondolok..számos auti tünetem volt nekem is és szinte a családi és baráti körben mindenkinek. A pedagógusok nem olyanok mint régen, nehezebben illeszkedő gyerek számukra nyűg. Egy kis mássàg és máris le vannak pontozva a gyerekek. A mi régi ovinkból rengeteg gyereket hoznak el...mert nem tudják kezelni az úgymond nem birka gyereket. Aki nem áll be a sorba az hülye vagy autista vagy hiperaktív vagy ez vagy az. Szomorú, de ez van.

2016. dec. 1. 16:57
 17/17 anonim ***** válasza:

Ugye ugye... ;) Nem kell mindjárt az ördögöt a falra festeni - és ezt főleg a pénzéhes hamis propagandistákra értem ismét.


Kedves kérdező, szorítunk az ovikezdéshez. :) Arra mindenesetre ügyelj, kérlek, hogy ne általánosíts, hogy "manapság a pedagógusok nem igazán jók", mert nyilván van kivétel (sőt...), na meg nem véletlenül bizakodsz a gyermeked új pedagógusaiban. ;)

(Egyébként én is szakmabeli vagyok, ha már itt tartunk.)


(Egyébként meg soha ilyen jó óvodai nevelési szemlélet nem volt Magyarországon, de nyugaton meg többségében sajnos jelenleg sincs, mint kb az ezredforduló óta többségében Magyarországon. Többségében, tehát a magyar ovik kisebb része viszont kritikával illethető, beleértve az óvodapedagógusok kisebb részét is.)

2016. dec. 1. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!