Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan magyarázzam meg 12...

Hogyan magyarázzam meg 12 éves fiamnak, hogy fontos a tanulás?

Figyelt kérdés

Azt hiszem már mindent kipróbáltam :(

Alsóban nem volt jó tanuló,tavaly viszont nagyon jól indult a felső tagozat.Az új tantárgyakat is hamar bevette"

Idén ezt elvágták,témazáró dolgozatokra sokat tanulunk,kikérdezem,2-esnél jobb egyik sem lesz.

Valahogy nem érti meg ,hogy nagyon fontos a tanulás.

a magatartása sem szuper,énekből 3 szaktanárija is van,(szinte az egész osztálynak van ),mert utálják a tanárt.Az előző 5 évben egy sem volt.

Egyébként kedves,megbízható gyerek.


Ez most a kötelező "tinikor" kezdete lehet ?


2016. nov. 30. 08:59
 1/5 anonim ***** válasza:
33%

Vidd el egy gyárba és mutasd meg neki hogy hol fogja végezni ha így folytatja. A gyerek nem lát mást a fegyelmezèsedben csupán a megszokott sztenderd szülői hülyeségeket. Viszont ha elviszed és saját szemével is megtapasztalja hogy befordult morcos idejekorán kiègett zaklatott lelkivilágù felnőtt lesz belőle akkor csak észhez tér.

Amúgy meg ne pánikolj. Bill Gates is megbukott matekból Steve Jobs se vègezte el az egyetemet.


Ha semmire nem reagál akkor irasd be egy önvédelmi sportolásra. A karate, a Judo az önfegyelemre is tanit. A verekedést meg amúgy is élvezik a kamaszok

2016. nov. 30. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%

Velem se bírták sehogy megértetni. Amit szerettem, azon az órán figyeltem, de amúgy elsőtől 13. osztályig nem érdekelt az egész.

Egyszerűen lusta voltam és belesz**tam mindenbe. Ettől függetlenúl egész normális érettségim és két nyelvvizsgám van (a nyelv volt az egyetlen, ami érdekelt) De a kötelezőnél tovább egy percet sem jártam iskolába.

Biztos, van valami, ami jobban érdekli a többinél, először azt kéne tényleg megszerettetni vele (mert lehet, hogy abból csak azért "áll ellen" mert nem jól tanítják)

2016. nov. 30. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az egyetlen amit tehetsz érte, hogy érdekessé teszed számára a tanulást.

Az adott témához keresel érdkees videokat(már szinte minden területröl van a youtubon videok), könyveket, anyagokat amivel kipótolhatja, más szemszögböl is láthatja a témát.


A tanulás akkor a legnehezebb, ha nem érdekli a dolog.a taáraim valószínü nem teszik túl érdekessé a dolgot.


Legyen jutalmazás, de ne legyen büntetés(csak akkor ha semmit nem hajlandó csinálni). Vagy is ha kettes hoz, már elért egy szintet, ha hármast hoz, akkor kap egy kisebb dolgot amit akar, ha négyest hoz, egy nagyobbat, és ha eléri évvégére a kívánt szintet akkor csak vele elmész egy szuper élményparkba, vagy akárhova amre vágyik. De legyenek kisebb célok, mint pl a következö dolgozat...


En gyerekkorombol arra emlékszem, hogy akartam volna tanulni, de hihetetlen unalmasnak találtam, és képtelen voltam koncentrálni. Szüleim soha nem segítettek, max kikérdeztek, de leülni velem, vagy érdekessé tenni azt nem segítettek.


Tipikus példa voltam történelemböl. àltalánosban egy szuper tanárunk voltmn és végig 5-s voltam. Középiskolában egy száraz monot tanár Volt, és éppen, hogy 2-sel kihúztam minden évben. Majd ott Volt az érettségi szinte semmit tudással, így 3 hétig csak törit tanultam mert nagy Volt a tét, hogy megbukok belöle az érettségin, na annyira bele lendültem a tanulásba, hogy 4-re leéretsségiztem belöle.

2016. nov. 30. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat


Tudja,hogy nehéz megkeresni a pénzt,én is 12 órázom,hétvégén is dolgozom,tavaly karácsonykor is.Tehát ezt látja

2016. dec. 1. 10:11
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem a kérdésed, szóval akkor együtt tanulsz vele, kikérdezed, mindent szépen tud és mégis 2-est ír? Minden tárgyból?

És mit értesz azalatt, hogy alsóban nem volt jó, felső elején meg igen?

Amúgy milyenek a képességei? Az oké hogy kedves és megbízható, de gyors észjárású, jó memóriájú gyerek, vagy mindig is döcögött egy kicsit? Osztálytársakhoz viszonyítva milyen?


Lehet amúgy sok minden, ha csak 1-1 tantárgyból fordul elő akkor az szerintem inkább az adott tanárnak szól a dolog, és valóban benne lehet a kamaszkori dac. Ha viszont mindenből akkor ott más van... Szorongás (vizsgadrukk), részképesség zavar, figyelemzavar, vagy egyszerűen csak túl nehéz suliba járatod.

Mindenesetre egy iskolapszichológusi látogatást megérne a dolog szerintem.

2016. dec. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!