Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehet megértetni egy...

Hogyan lehet megértetni egy 13 fiúgyerekkel, hogy fontos dolog a tanulás?

Figyelt kérdés
Már hatodikos a fiam, de még mindig jobban érdekli a játék, a bohóckodás. Most félévben is lesz olyan tantárgy, amiből meg fog bukni, de úgy látom őt ez egyáltalán nem érdekli. Nagyon kétségbe vagyok esve, mert a tanárok nagyon sokszor hivnak telefonon, hogy probléma van vele. Egyébként sportolni jár napi szinten, de azt a gondolatot, hogy eltiltsam a sporttól abszolút kizárom. Mi lehet a megoldás?
2009. jan. 15. 13:11
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

a sport fontos, attól ne tiltsd el.

nehéz .

attól függ milyenek a képességei... mert vannak gyenge gyerekek, akikkel nem is lehet elsajátíttatni egy tananyagot, mert nem megy és kész.

de ha esze lenne, csak "prédálja" .. na az más....

nem írod mi a probléma? nem is figyel? vagy verekszik?

a nevelési tanácsadó ezért van. de van amikor elég egy "okos" szülő vagy nagyszülő

privát emilt ha írsz, szívesen írok vissza az én fiam is 6-os, és érdekes vélemények vannak róla, igaz eddig szinte 5 ös mindenből, de van aki szerint csak miattam.

szeintem meg egy kevésbé értelmes gyerekbe ... már bocsánat, azélrt nem lehet beletölteni a tudást. de nap mint nap rongyosra beszélema számat, hoyg tanulni kell... embernek kell lenni. stb.

2009. jan. 15. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 yuda ***** válasza:
67%

Valószínűleg elég elfoglalt vagy, mint sokan az országban és nem tudom mennyire fog jólesni,de volna egy megoldás: foglalkozz vele többet,pl.tanuljatok együtt.Fogod látni,mennyi ideig tart koncentrálása,ha lankadni látszik: olyankor tartotok kis játékszünetet,kikérdezed...ilyesmik.Ezzel fel is készíted az önálló tanulásra,mert látja mennyit és hogyan kell tanulni egy jó jegyért.


Gondolkozz el ezen egy kicsit,hátha van benne valami.Sokszor ilyen egyszerű a megoldás.


Ha abszolút nem érnél rá (csodálkoznék azért,mert a gyereked a legfontosabb elvileg), akkor kérd meg a párod, de ne passzoljátok le, ha lehetséges egy idegennek, ami a ti feladatotok.

2009. jan. 15. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nálunk is hasonló volt a helyzet pár évvel ezelőtt, én akkor arra gondoltam, hogy valószínűleg ez az a szerep, ami - valamiért - bevált neki, azaz hogy ilyen vicceskedőnek, rosszul tanulónak és LÁTSZÓLAG érdektelennek fogadtatta el magát az osztályában. Hogy nem a közeg sugallatára tett így, az abból derült ki, hogy következő, másik iskolájában is csakhamar ugyanilyenné vált, pedig ott igazán komolyan kezdte. Lehet, furcsán hangzik, de talán fél okosnak lenni (habár a képességei megvolnának hozzá) és felvállalni magát - s ez vszl. a mi hibánk. Talán tudatalatt úgy érzi, a maximum elérhetetlen, s ezért tendál ilyen erőteljesen a másik irányba, hiszen az mégiscsak legalább annyi figyelmet von magára, mintha kimagaslóan jó tanuló volna.

2009. jan. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
100%
Biztosan lesz aki nem ért velem egyet, de szerintem azért pottyant magasról a bukására is például, mert azt látja, hogy a hanyagságnak nincs következménye és nincs előtte jövőkép. Kegyetlen dolog, de én biztosan megvonnék tőle valamit, amit szeret, ami kedves neki, amíg nem mutat fel valami eredményt. Ha csak a sport van, akkor azt. Nagyon fontos, hogy nem csak elvegyünk, adjunk is. Meg kell értenie, hogy ezt nem kitolásból csinálod, hanem azért, hogy majd - mittomén - orvos, pilóta, csillagász, akármi lehessen belőle. Le kell vele ülni, ki kell kérdezni a leckét. Ha nincs időd, szóba jöhet a magántanár. Azt is kilátásba kell helyezni, hogy ha javít, nem csak a megvont dolgot kapja vissza, hanem valami jutalmat is, pl. oda utaztok majd nyáron ahová ő szeretne. Ha ez anyagiak miatt nem jöhet szóba, lehet kisebb dolog is. A lényeg, hogy legyen valami motiváció.
2009. jan. 15. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
A tanárok egybehangzó véleménye az, hogy jó képességű gyerekről van szó, hogy sokkal jobb is lehetne, ha akarna. Nem verekszik és nincs benne rosszindulatúságra való hajlam. Nem figyel órán és ha valami közölnivalója van, akkor azt fennhangon teszi, zavarja a többieket. Azt látom, hogy piszkálják egymást, ha valaki jól tanul, mert mostanában az a trendi, ha valaki tele van egyesekkel. A játék a mindene, alig várja, hogy szünet legyen és mehessen ki focizni. Szereti rövidrezárni a kötelező feladatokat, ezáltal trehány, öszecsapott munkát ad ki a kezéből. Egyébként egy nagyon jószívű, imádnivaló gyerek, ezért nem is tudok igazából haragudni rá. Az életben viszont sajnos vannak kötelező dolgok, amiket nem lehet játékosan megoldani.
2009. jan. 15. 14:06
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

En 20eves lany vagyok, es en arra gondolok, hogy azert hanyagolja a tanulast, mert a lanyoknak ez jobban bejon. nekem az iskolaban is mindig azok a fiuk jottek be a csajokank akik nem tanultak, egyszoval lazabbak, de ez nem jelenti azt hogy ra kell hagynod. Probald elmeselni az eltedet neki, hogy milyen nehez dolgozni, probald nyarra valami kis munkat talalni neki, hogy megtudja, hogy a tanulas sokkal konnyebb mint a NAGYBETUS ELET..csak ne panikolj be, mert akkor elvezni fogja, hogy bosszant teged..Remelem tudtam segiteni.

Udv.

2009. jan. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
100%

Én egy 13 éves lány vagyok, szóval csak olyan szempontból tudok segíteni, hogy nekem is vannak ilyen ismerőseim...


Szóval, az, hogy a lányok miatt csinálják egyáltalán nem igaz. Egymásnak akarnak menőzni vele, és mostanában a fiúk között ilyen korban tényleg az a menő ha 2-ese van valakinek (1-es azért még náluk se olyan menő, mert nem akarnak megbukni.)


És én azt vettem észre, hogy őket csak azzal tudjuk rávenni, hogy tanuljanak, hogy eltiltjuk tőle, amit szeretnek. Ne a sportot, az tényleg nem jó, de mondjuk a számítógép elég hatásos, és ha tudod hogy amikor nem vagy otthon úgy is játszana akkor dugd el a videojátékait és húzd ki a netet. És csak akkor add vissza /dugd vissza ha este felmondja neked a leckét és tudja.


Mondasd fel vele, az én "problémásabb" osztálytársaim is mind 4-5-ösöket szereztek amikor kikérdezték őket, most meg hogy nem kérdezik ki, 4-5 tantárgyból bukás meg ilyesmik :S


Azért meg, hogy az iskolában figyeljen, szintén ugyanezek vannak. Mondd neki hogyha meghallod hogy ez van akkor 2hét szobafogság vagy nincs net stb.


Kicsit szigorú megoldások, de velem is mindig ezt csinálták régen, amikor nem akartam tanulni és most megszoktam már hogy csak tanulás után van gép meg ilyesmik. :D


És sok sikert!

2009. jan. 19. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Én is ilyen voltam egész általános suliban! Rám azt mondták hogy hyper aktív vagyok de szerintem csak unatkoztam az iskolában. A lányok ilyenkor egyáltalán nem érdekeltek még. ( ez inkább középsuliban jön elő mikor új embereknek akarod megmutatni ki is vagy te valójában, azaz a barátnős téma )

Én tanulni akkor kezdtem el igazán miután anyukámnak elege lett a heti 1 osztályfőnöki intőkből és abból, hogy szülőin velem volt a legtöbb baj, teljesen leszart kb. 3-4 hétig majd egy hónap után rájöttem, hogy tényleg leszarja és ezzel nem fogok elérni így semmit.

Hitesd el a gyerekeddel hogy minimális érdeklődést mutatsz iránta, rá fog kérdezni hogy miért van ez így és akkor mond el ezt amit ide is leírtál.

Nálam ez annyira bejött, hogy rühelltem karót kapni, szinte haza se akartam menni ha egyik nap karót kaptam.

(Ezután nem is nagyon kaptam karót.)


Én most 19 éves vagyok, és hidd el megfog változni a gyereked. Nemrég kb. 1 hónapja előkerültek a 6.os 7.es osztály képek amin magamra néztem és csak nevettem milyen is voltam 6-7 éve. ( Még a "komoly" osztályképen egy vakember is kiszúrta volna a puszta arckifejezésemből, hogy egy rosszcsont vagyok. ) Ma pedig a baráti köreimben kb. Én vagyok a legkomolyabb, legmegbízhatóbb emberke :)


Tanulmányi eredményekhez még hozzá tenném, hogy a gyereknek nemárt félévkor egy bukás, angolból 7.ben félévkor buktam. Annyira jól megtanított a külön tanár ahova 3 hétig jártam, hogy középsuliban végig ötös voltam belőle.

Sajnos ez matekra nem volt ugyanígy igaz.

2009. febr. 14. 05:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Én most 13 éves fiú vagyok,nálam is ugyanez volt a helyzet, és sajnos az osztályomba sok embernél.Az osztályfőnökünk elkezdett olyasfejta"hegyi beszédeket" tartani a tanulás fontosságáról és a jövőnkről.Sokszor az egész óra ráment.De olyan erővel és agresszivitással mondta hogy kb. az ötödik ilyen óra után meglett az eredménye.Majdnem mindenki elkezdett többet tanulni.Beszélt róla hogy hogy és mennyit tanuljunk, elmondta hogy mijen nehéz manapság felvételizni, milyen átlaggal vesz nek föl az iskolákba, és hogy ilyen eredményekkel mi lessz belőlönk. Ez bevált.Szerintem néha le lehetne vele ülni ilyenekről beszélni.Meg kell vele értetni hogy mijen fontos a jövője szempontjából a tanulás.


Sok sikert!Üdv!

2009. febr. 14. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
talán néhány negatív példát kellene mutatnod neki, olyan munka típusokat ami elriasztja, hogy a nemtanulással csak az jut neki. szünetben egy kis kétkezi munka is ráébresztheti ha tanul, könyebben boldogul az életben. mert amíg nem tapasztalja meg a negatív oldalt, nem is tudja mi vár rá!!
2009. júl. 3. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!