Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy hívják azt a betegséget...

Hogy hívják azt a betegséget amikor pl: a kisgyerekhez nem lehet érni, mert számára ez idegesítő, fura. Ő úgy érzi jól magát ha senki se fogja meg a kezét pl utcán vagy nem fürdetheti meg?

Figyelt kérdés
Nem tudom a betegség nevét, én eddig úgy tudtam hogy autistának nevezik az ilyen embereket akiket nem lehet megérinteni.

2016. dec. 7. 17:34
 1/6 anonim ***** válasza:
79%
Igen, a kislányom is ilyen. Autisztikus Spektrumzavar.
2016. dec. 7. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Autista
2016. dec. 7. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Metionin ***** válasza:
81%

Ez így önmagában nem betegség. Vannak gyerekek, akik eleve nem szeretik ha hozzájuk érnek.

Igaz viszont, hogy sok autistára jellemző ez, mert számukra az érintés már túlingerli az idegerendszert és emiatt zavaró. De nem mindenkire jellemző, előfordul az ellenkezője is, amikor a gyerek gátlástalanul fogdos másokat, bár ez a ritkább.

2016. dec. 8. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
94%
Ha csak ennyi a "tünet", akkor nem autista. Szenzorosan túl érzékeny. Van, akit a hangok zavarnak, van, akit a bőrkontaktus. Nem betegség, hanem állapot. Szenzoros terápiával (Ayres) javulhat.
2016. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
51%

Ez attól is függ, hogy kinek nem engedi, hogy hozzáérjen? Ha pl. a szüleinek engedi, de akit nem ismer jól, annak nem, akkor nincs baj. Sőt, szerintem az lenne a normális. Az a természetellenes, ha azt várjuk, hogy a gyerek mindenkivel bratyizzon.

Persze ha a hozzá közel állóktól is nehezen tűri, az más.

2016. dec. 9. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez igy önmagában nem betegség.

De amugy autistáknál szokás ez.

2019. jún. 20. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!