Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Problémám összetett és már...

Problémám összetett és már kezdek beleőrülni. Adott egy extra érzékeny és anyás 2 éves kislány, akinek csak ugy jó ha anya van vele, anya segít neki stb mit lehet kezdeni ilyen esetben? A többi lennt.

Figyelt kérdés

Kisleányom nagyon anyás,nem is csodálom hiszen egész nap én vagyok vele. Apa dolgozik sokszor hétvégén is késő délután ér haza fáradtan.

Néha már nagyon fárasztó,hogy a kislányunk mindenért engem hív,de ha apa itthon próbálom őt is bevonni a feladatokba több kevesebb sikerrel annak reményében hogy vele is el legyen a gyerkőc. Nos ezzel még nincs is olyan nagy gomdom,jó néha fárasztó,de kibírom. Viszont,van nekem eegy anyósom és egy apósom akik rendszerint mimdig elmondják a véleményüket. Ha kérdezzük ha nem

Ez kezd engem idegesíteni egyre jobban.

Például egyik nap nálunk jártak,persze a kislányunk ilyenkor is az én társaságomat keresi,amit anyósom szerintem nem néz jó szemmel igy sokszor a lányom tiltakozása ellenére vetkőzteti,vagy éppen probálja a másik szobába kísérni a játékáért amit persze normális esetben velem szokott a kislány igy hát tiltakozik. Ezt rendszerint hangos sirással fejezi ki kozben pedig azt mondja anyával anyával. Én ilyenkor már nagyon.ideges vagyok de nem szólok mert szerintünk én miattam lett ilyen anyás a gyerek. A sirás után pedig mindig megkapjuk hogy mi lesz vele az ovodába meg stb stb

Már nagyon elegem van amiatt,hogy állandóan belém kötnek. Tisztában vagyok én is vele hogy a kislányunk nem egyszerű eset. Pici baba kora óta sírósabb volt mint az átlag babák,az alvással is gondok voltak,hasfájos volt,az állandó stressz miatt a tejem elapadt szoval nem volt egyszerű vele soha. De én probáltam mindig jó anya lenni. Most viszont úgy érzem már nem bírom azt elviselni hogy állandóan csak a negativ dolgokat hallom másoktól,mert egyébként értelmes, okos kislányunk van annyi pozitiv tulajdonsággal,de ők mindig csak a negatív dolgait hozzák fel.


2017. jan. 12. 14:20
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell kezdeni vele semmit, ugyanis nincs vele semmi baj.

Az én lányom is ugyan ez volt, anyámnál egy órára nem lehetett otthagyni (amíg fogorvoshoz mentem), mert azt az órát végigordította utánam. Egész nap a fenekemben volt.

Kaptam én is az ívet, hogy na majd, ha oviba megy, akkor...

Aztán az oviba beszoktatás úgy ment, mint a parancsolat. Alig várta, hogy másnap is mehessen a több gyerek közé játszani, és sose volt sírás, mikor otthagytam. Az elmúlt években megtanulta, hogy anya MINDIG ott van neki, mindig megy érte, és egyáltalán nem félt, hogy ott kell maradni kicsit az oviban.


Egyébként azóta se szeret a nagyinál sokáig lenni, pedig már iskolás. Erről is biztos én tehetek. :)

2017. jan. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Köszi a biztatást,remélem hogy ő is kedveli az óvodát majd. Mondjuk én üár előre félek.

Egyébként anyósom az a fajta aki mindent mindenkinél jobban tud. Sőt az ő gyerekei minta gyerekek voltak persze miatta.

2017. jan. 12. 14:36
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első körben kérd meg a férjedet, hogy szóljon az anyjának, hogy akadjon le rólad.Ha erre nem hajlandó, akkor te mondd meg a kedves mamának, hogy hallottad eleget a véleményét, és köszönöd szépen, de többször nem vagy rá kíváncsi. Ha azért is mondja a magáét, akkor meg kell neki mondani, hogy ha nem tudja magát visszafogni, nem kell jönni. A gyereket majd viszi hozzá az apja. Én megértem, hogy anyóssal olyan cinkes összeveszni, de ha másképp nem bír magával, akkor ez marad. Ne hagyd magad kiidegelni.


A gyerek meg szerintem tök normálisan viselkedik. Ebben a korban mindegyik anyás valamilyen szinten, és van, amelyik kicsit jobban. A tied az a típus, aki nagyon anyja majma, ez van. A mamának az nem tetszik, hogy azt szeretné, ha ő lenne a középpontban a gyereknél, és ez nincs így. Nekem a nagyanyám ilyen, halálra szekál azzal, hogy a másfél évesem milyen anyás és barátságtalan, mert nem akar vele lenni. Amúgy ő ennyire nem durva, mint a te lányod, apjával, anyukámmal elvan, anyósommal is egyre jobban, bár oda még kell anya vagy apa is. Sétálni a húgommal, apámmal is szívesen megy. A nagymamám viszont erőszakosan nyomul, ezzel pedig elég korán elérte, hogy a gyerek meneküljön előle... de persze ezt nem érti, szerinte én vagyok a hibás, mert "soha nem adom oda senkinek, ezért csak velem van el".

2017. jan. 12. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Anyósom is erőszakos,de kisebb korában sokat vigyázott rá. El volt vele a kislány viszont fél éve külön költöztünk és azóta velem van mindig vagy az apjával ha éppen egy honapban egyszer olyan helyre megyek ahová nem vihetem. Van két unokahugom az egyik 10 éves a másik hét velük nagyon szeret lenni és ha belemerül a játékba már nem keres engem csak ha szeretne valamit.
2017. jan. 12. 14:45
 5/8 anonim ***** válasza:
Mennyit jártok közösségbe?
2017. jan. 12. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amíg jó idő volt sokat jártunk játszótérre. Nem járunk játszó házba. Se bölcsödébe
2017. jan. 12. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a tapasztalatom, hogy a gyerekek nem szeretik az erőszakos embereket akik görcsösen szeretnék a gyerekkel foglalkozni. A lányom egy kis talpra esett volt kicsinek is, most is de sokszor kell egy kis idő még felenged. Ez függ attól is mennyire gyakran találkozunk az adott rokonnal. Nálúnk is volt ilyen én azt mondtam pár percet várjanak, hogy felengedjen és hagyják a gyerek saját tempójában közeledjen. 3-4 havontalátta az a rokon 2-3 órára. Érdekes módon amit hallgattak rám a gyerekem rögtön ment és játszott a vendéggel. A másik amit észrevettem függ attól is, hogy hogy viselkedik a gyerek, a rokonokkal kapcsolatban, én milyen hangulatban vagyok. Ha tudom, hogy lehet belém kötnek nyílván nem vagyok nyugodt, de ha olyan jön akivel mgbeszélhetem a gondjaimatakkor nyugodtabb vagyok és ezt nagyon lehet a gyerekeimen. Nem minden gyerek egyforma depárév múlvanem lesz ezzel gond. A megfllő korban a gyerekek rendben beszoktak a közösségbe mert figyeltem azt is hogyan tálalom.
2017. jan. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Hisztis kispcsa. Tanítsd meg neki, hogy nem csak anya létezik a világon, nem kell mindig a fenekedben lennie, ha otthon van apa, foglalkozzon vele ő.
2017. jan. 13. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!