Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek? A cukortesz...

Mi a véleményetek? A cukortesztet mennyire befolyásolja az édesség evés, illetve az édes ételek -pl. : császármorzsa, grízes tészta, tejbegríz stb.

Figyelt kérdés
2011. febr. 24. 13:14
 1/8 anonim ***** válasza:
Nagyon!
2011. febr. 24. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Hááát nem tudom...én rengeteg édességet eszem mióta terhes vagyok,minden nap,és tartottam is tőle,nem-e leszek/vagyok cukros.Aztán a cukorterhelésnél meg kiderült,hogy nem hogy nem magas,hanem elég alacsony is a cukrom.
2011. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Attól is függ, hogy mennyi inzulint bocsát ki a hasnyálmirigyed, mert ugye most megnövekszik a szükséglet a baba. Én rengeteg édességet ettem, pont amit írsz grízes tészta, tejbegríz, nutellás palacsinta stb., nem lett terhességi cukorbetegségem csak jó sok plusz kiló, de majd lemegy.
2011. febr. 24. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
az előbb lemaradt a vége a "baba miatt növekszik meg a szükséglet"
2011. febr. 24. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jó, mi a kérdés? Hogy vércukor vizsgálat előtt cukros ételt eszel, akkor magasabb lesz a vércukrod? Nagy valószínűséggel igen.
2011. febr. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

A cukorteszt alatt nem lehet semmit fogyasztani, olyankor nem csak az edes etelek, hanem minden befolyasolja a teszt eredmenyet.

Szerintem inkabb arra gondolsz, hogy a multban elfogyasztott cukros etelek milyen hatassal vannak, lesznek a cukortesztre. Ha rossz a szervezet inzulinellatasa, akkor azt a dietas etrend mellett is kimutatjak.

En egyfolytaban edes eteleket kivantam es ettem, megis jo lett a cukoreredmenyem.

2011. febr. 24. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

A cukor terhelés előtti nap még ettem palacsintát és jó lett a cukrom.A lényeg az hogy előző este 7 órától ne egyél semmit.Vizet is csak néhány kortyot és meglátod minden jól fog alakulni.Utána meg annyit ehetsz,amennyi jól esik.

Egyébként én is elég édesszájú vagyok és sok édességet eszem.

2011. febr. 24. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Nem a tesztelés előtti édesség evésre gondoltam. Második babámat várom, így tudom, hogy előtte nem lehet enni, hogyan zajlik a vizsgálat.

Első Manócskánál cukros lettem, de biztattak, hogy ez nem azt jelenti, hogy a következőnél is az leszek. Akkor nem voltam kívánós, most viszont nagyon kívánom az édeset. Szerencsére a súlyomat még nem befolyásolta nagyon. Odafigyelek azért, hogy a nap melyik szakában eszem ilyet.


Köszönöm a válaszotokat! Remélem most nem kell majd a cukrosság miatt diétáznom.

2011. febr. 24. 20:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!