Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?

Ti mit tennétek a helyemben?

Figyelt kérdés
22 hónapos a fiam,aki egész nap a mesét akarja nézni,de azt is csak a kedvencét. Ha kikapcsolom,hogy nincs,alszik,stb.,akkor sír,amig be nem kapcsolom a játékaival nem játszik. Hagyjam sírni,hogy megtudja,nem nézheti egész nap? Ez már a dackorszak? Eddig amikor mennem kellett valahova,be lett neki kapcsolva,de mostmár ugy kel,ugy fekszik,hogy nézni akarja. Mit rontott el,illetve mit tudok ezzel tenni,ha még nem késő.? Vagy ez baj egyáltalán?
2017. febr. 12. 21:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Igen baj, miért kéne egész nap tv-t nézni.

Sírjon egy kicsit-ülj le vele játszani, menjetek kirándulni.

2017. febr. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
Elég baj, hogy rászoktattad erre. Délután legyen egy félóra, amikor nézhet TV_t. Bár még ez sem igazán jó az ő korában. Ha sír, akkor hagyd sírni. Idő kell, amíg megérti, hogy nem ülhet állandóan a TV előtt.
2017. febr. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:
Nem ên szoktattam rá,hanem a mama,stb,akkor nézhette amikor el kellett mennem valahova és,hogy addig ne sirjon,bekapcsolták neki. Tudni kell,hogy nagyon anyás. Akkor hagyom sírni,magyarázok neki,ma is mindenféle játékot próbáltam de csak sirt,amig el nem aludt.
2017. febr. 12. 21:21
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezek szerint van kedvenc meséje, vegyél olyan mesekönyvet és olvassatok abból lefekvés előtt.
2017. febr. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Van neki mesekönyve,de akkor megpróbálok olyan könyvet szerezni valahonnan.
2017. febr. 12. 21:27
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

És a játékhoz is lehet kiindulópont az a mese, vegyél/csinálj olyan figurás kirakót,memóriát, dominót, szinezőt és játszatok azzal.

Menjetek motorozni, sétálni.

Szóval foglald le, tanítsd meg játszani; de ne hagy állandóan tv nézni.

Ha meg a nagyinál ez az egyetlen program akkor ne hagyd ott nála.

2017. febr. 12. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, próbálkozok. Első gyerek,nemtudtam,hogy ilyen nehéz időszakai is lesznek. Mindent meg akarok tenni azért,hogy neki a legjobb legyen,de akkor áldozatokat kell tennem. Minden nap kimegyünk motorozni,van sok játéka. Mostanában sokszor mondja,hogy gonosz :(
2017. febr. 12. 21:44
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos függő lett, erről le lehet szoktatni, de lesznek nehéz pillanataitok. Ha tényleg véget akarsz ennek vetni, akkor az elkövetkező napokat szánjad erre rá! Ahogy előttem írták, járjatok el otthonról sokat, ha pedig otthon vagytok, foglalkozz vele aktívan. A házimunka most várhat, ez fontosabb. Remélhetőleg hamarosan egyedül is el fogja tudni foglalni magát.
2017. febr. 12. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Megpróbálok minél több minőségi időt ráfordítani,amennyit csak tudok,elterelni a figyelmét erről a dologról.
2017. febr. 12. 22:01
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, szokták azt mondani az anyukák, hogy inkább ő sirjon most kicsit mint én később. Ugy tudom cca 2 hét egy szokás berögzülése, kitartást hozzá. Mamánál is le kell tiltani a tv-t.
2017. febr. 12. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!