Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Azoktól kérdeznék akik 3 vagy...

Azoktól kérdeznék akik 3 vagy több gyerekesek és van közöttük autista?

Figyelt kérdés
Csak egyik gyerek érintett, vagy a többi is?
2017. febr. 21. 07:02
 1/10 anonim ***** válasza:
Minden gyerekem egészséges. De ismerek olyan több gyerekes családot, ahol mind a 4 autista, és olyan 3 gyerekest, ahol csak az egyik.
2017. febr. 21. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én csak két gyerekeseket tudok. Két családnál csak az első érintett. Egy családnál pedig mindkettő, de a második csak enyhén.
2017. febr. 21. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Két családot is ismerek, mindkettőben hivatalosan csak a legidősebb autista, de érdekes módon a fiatalabbak viselkedése is nagyon furcsa. Az egyik érintett anyuka ezt úgy magyarázta nekem, hogy a kicsik utánozzák a bátyjuk viselkedését, nem tudom, ez a megközelítés mennyire helytálló.
2017. febr. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Egy ilyen családot ismerek. 4 gyerek van, a legidősebb autista, a legfiatalabb olimpikon úszó :) mindhárom másik egészséges.
2017. febr. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
67%
Nagyon változó képet mutat a családi halmozódás, ahogy az is, hogy az érintett gyerekek hol helyezkednek el a spektrumon. Általában ha van is több autista gyermek egy családban, ők különböző fokban érintettek. Ez olyannyira igaz, hogy ismerek autista egypetéjű ikerpárt, akik közül az egyik súlyosan érintett, a másik pedig nagyon enyhén.
2017. febr. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, én mindenkinek zöldet adtam. Azért tettem fel a kérdést mert a kisebbik gyerekem autista és most várjuk a harmadikat. Reméljük a legjobbakat!
2017. febr. 23. 05:32
 7/10 anonim ***** válasza:

Ha lány lesz a harmadik, akkor kisebb a valószínűsége az öröklésnek. Sajnos azonban lutri, ezt tudni kell ha az ember tesót vállal. Kb 20% az öröklődés.

Bizony van olyan, hogy a kisebb tesó másolja a nagyot (vele együtt az autisztikus viselkedést is). Azonban képzett szakember ezt felismeri és el tudja különíteni a valódi érintettségtől. Olyan is van, hogy a kicsinek is vannak eltérései, de összességében nem éri el a spektrumot.

2017. febr. 23. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Ha lány lesz a harmadik, akkor kisebb a valószínűsége az öröklésnek. "


Ezt már cáfolták az elmúlt évek során. Nem kisebb a lányoknál az esély, hanem ők jobban belesimulnak a környezetbe, kisebb eséllyel jutnak el diagnózisig. Amióta finomodtak a diagnosztikai eszközök, azóta nem kevesebb a lány auti, hanem ugyanannyi, mint a fiú. (Az infó a Vadaskertből származik, ahol a legtöbb autit diagnosztizálják országosan.)

2017. febr. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ok, elhiszem, de hivatkozást kérek szakirodalomból. A hivatalos álláspont ugyanis 3-4 szer több fiúról számol be. Ennél újabbat én még nem láttam, de ha van, akkor elolvasnám.
2017. febr. 23. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Egyébként mi alapján mondod, hogy a legtöbb autit a Vadaskertben diagnosztizálják? A Vadas is körzetesítve van, kizárólag körzetet vizsgál. Ott van még a SOTE és a Bethesda is. A Heim Pál Faludi utcai részlege. Az alapítványok is rengeteg vizsgálatot végeznek.
2017. febr. 23. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!