Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Van itt olyan szülő, akinek...

Van itt olyan szülő, akinek sikerült 'őszintén' feldolgoznia hogy a gyermeke autista?

Figyelt kérdés
A 3 éves gyermekemről szeptemberben derült ki hogy az. Enyhén érintett, de nem kommunikál, csupán visszaismétli amit hall, nincs én képe. Jár fejlesztésre, ahol jók a kilátások, de akkor sem vagyok képes elfogadni. Nem a gyereket nem. Őt imádom, teljes szívemből. Hanem hogy azt, hogy az élet így kiszúrt velem. Nem értem miért pont az én gyerekem ilyen? Mások miért érdemlik meg hogy "normális" gyerekük legyen, én miért nem? Mindennap gyomorideggel viszem az oviba, mert látom azt a sok gyereket és elképzelem milyen lehetett volna. Mindennap elképzelem, mennyit nevettem volna az édes kis aranyköpésein, oda vinném ahova csak szeretné, bármit megadnék. Talán egy második gyerek kompenzálhatja ezt az űrt. Feltéve ha ő "normális" lesz. Egy hullámvölgy az életem, vannak napok mikor elhiszem hogy milyen ügyesen felfejlődik, talán észre sem lehet majd venni, de vannak olyan napok mikor úgy viselkedik mint egy és most bocsánat az érintett szülőktől, de mint egy gyagyás és megrémít, olyankor teljesen magamba fordulok. Úgy érzem soha nem heverem ki ezt az igazságtalanságot, ami velünk történt.

2017. márc. 3. 13:21
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
93%

Ugyan még nem biztos nálunk mi a gond, de esélyes az autizmus a neurológus szerint.


Én teljesen megértelek. Néha nem tudom tolerálni a gyermekem dolgait, olyan tramplinak tűnik, mikor például rámtapos, vagy nem érdekli, hogy fáj valamim, vagy nem akar figyelni és kiakad, ha rám kell néznije.


Ilyenkor bevillannak azok a képek, mikor az anyukára néz a gyermeke, nevetnek, közös vicceik vannak.


Az én gyerekemnek is vannak jópofa dolgai, nagyrészt szép pillanataink vannak, szerencsére könnyen alkalmazkodok vagy csak alapvetően közel áll hozzám a viselkedése,de amikor történik egy egy ilyen nagyon nem "normális" dolog, teljesen képes vagyok magambazuhanni, hogy ez nem lehet az én életem. Szerencsére rövid ideig tart.


Még az komoly segítség, tudom nem túl szép dolog, hogy néha látok súlyosabb beteg gyerekeket, vagy ellenszenves egészséges gyerekeket, és ilyenkor mindig jobban örülök annak, hogy legalább nem olyan nagy a baj, na meg azt mondják idővel jobb lesz.


A gyerek cuki, a maga módján van humora, jóindulatú és jópár dologban hasonlít rám külsőleg és belsőleg is.


Szerintem még mi egészen jól jártunk, egy értelmileg sérült gyerekkel nem tudnám végigcsinálni, de talán egy szellemileg ép, testi fogyatékos gyermekkel lenne a legnehezebb.


A mi gyerekeink csak furcsák.


Mondjuk én ismerek felnőtt autistákat(asperger) így úgy érzem, egész jók a kilátások, életképesek, nem mondanád meg, hogy gondjuk van, az látszik csak, hogy furcsa hülyeségeket gondolnak bizonyos helyzeteket rosszul kezelnek.

2017. márc. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
88%

Még leírnám, hogy ismerek anyukákat nagyobbacska egészséges gyerekkel, akik nem bírják a gyerekeik bizonyos tulajdonságait. Ugyanúgy, mint mi. Aktív anyuka nyugodt gyerekkel, többdiplomás anyuka rossztanuló/lassú felfogású gyerekkel. Dundi anyuka vékony gyerekkel. Állatbarát anyuka nem állatbarát gyerekkel.


Mindenki észrevesz nem szimpatikus dolgokat a gyerekében, de mindenki igyekszik a jóra koncentrálni.

2017. márc. 3. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
81%

Csak azok fogják megérteni az érzéseidet, akik hasonló helyzetben vannak. A "normál" gyerekek szülei meg elítélnek, hogyan gondolhatsz ilyet.

Én megértelek, bár nálunk más a probléma (extrém koraszülöttségből adódó hátrányok), de ugyanilyen érzéseim vannak olykor. Persze engem is azok ítélnek el, akik hazavittek egy 3 kilós rózsaszín, gügyögő csomagot...akiknek a legnagyobb gondjuk egy pld. mandulaműtét volt.

Szerintem teljesen normálisak az érzéseid. :) Próbáld meg elfogadni a helyzetet, nekünk ezt dobta a gép. :)

2017. márc. 3. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
87%
Teljesen normálisan érzel. Ez egy gyászreakció.
2017. márc. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
98%
Nálunk veleszületett szervi rendellenességű a gyerkőc, egy ideig én is így álltam minden kvázi egészséges babához. Nálunk elejétől fogva tudott volt a dolog és gyűlöltem hogy egy boldog napot sem kaptam hogy önfeledten babázhassak mert állandóan azon kattogtam higy vajon meg fog e halni. Utaltam hogy nekem ezen kell gondolkodni míg másnak a hasfaajas a legnagyobb gondja. Mit ne adtam volna ha cserelhetnek hasfajas es rendellenesseg kozott.. Aztán elegem lett saját magamból es abból hogy azon agyalok miért pont en??? Rajottem higy ez egy tok önző hozzáállás a részemről. És szépen elkezdtem a jó oldalát nezni a dolgoknak. Ma már eszembe se jut napi szinten hogy szervi gondunk van. Jol ki lett vizsgálva, szerencsére tünetmentes, de egy nagy műtétre majd szükség lesz 1-2 éven belül. Ne agyalj ezen, próbáld meg élvezni amit adott a sors. Mindenki annyit kap amennyit elbir..
2017. márc. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Ennél biztos, hogy könnyebb lesz, mint amilyen most. Hogy mennyivel, az a gyereken múlik. Fel lehet dolgozni, de elfogadni soha. Mindig azon fog járni az eszed, mivel tudnál még segíteni rajta. Sok öröm jut majd a sikerei nyomán, és jut majd keserűség is, rosszabb napjain. Ez van! Ő a jövő! Menni kell előre, és mindent megtenni!
2017. márc. 3. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Nagyon nehéz!Amikor még csak te bizonygatod,hogy baj van.Amikor kimondják,hogy mi a baj.Amikor jönnek a problémák az oviban,az iskolában.Amikor tudod,vagy hallod az előítéleteket.Amikor nem fogadják el,mert nincs hiányzó lába,csak azt látják hogy "hülye gyerek". Egy dolog hogy mi elfogadtuk és értjük mi miért van,de nem lehet megállítani mindenkit,hogy azért viselkedik így mert autista.Jelenleg is gyomoridegem van.Mindjárt föl is teszem ide a kérdése beiskolázással kapcsolatban :) .
2017. márc. 4. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
A 7-es vagyok.Nem jött le az írásomból.Mi feldolgoztuk. Őszintén,de néha nyugtatjuk magunkat,hogy jó hogy nem súlyosabb és vannak egészséges gyerekek,akik sokkal rosszabb tulajdonságokkal rendelkeznek,mint a mi problémás gyerekünk.Csak nagyon rossz,hogy valami mindig emlékeztet minket,hogy nem normális a gyerekünk.
2017. márc. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim válasza:
100%

Elnezert kerek, hogy nem erintett szulokent irok. Egy autista gyereket nevelo baratnom van. Nem tudom, igazabol mennyire dolgozta fel, nekem 100 % -nak tunik, de o egyelore a mindennapi tulelesert kuzd, mert "apuci" elhagyta oket. O nyilvanvaloan nem tudta semennyire sem feldolgozni.


Amiert azonban valaszolok az az, hogy en Irorszagban elek es dolgozom egy "creche"-ben, ez a bolcsi-ovinak megfelelo intezmeny 3 honapos kortol negy es fel evesig (mert utana itt mar mennek az iskolaba.) Nalunk vannak autista, Down-koros gyerekek es kulonfele testi fogyatekosok is. Marmint nem csak itt, mindenutt, ez a megszokott. Ezaltal, hogy a tobbi gyerek es szulo is naponta talakozik veluk, teljesen normalis es elfogadott, nincs semmifele belyeg, megkulonboztetes. Ez nagyon jo! Azt persze nem tudhatom, hogy a szulok belul igazabol mennyire dolgoztak fel, kivulallokent csak annyit mondhatok, a tarsadalmi elfogadottsag megkonnyiti a helyzetuket, tovabba az is, hogy itt minden csaladban tobb gyerek van (megengedhetik), es igy jobban tudjak kezelni, hogy egyikkel kicsit tobb a gond.

2017. márc. 4. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat, mind az érintett, mind a nem érintett szülőktől egyaránt. Én jelenleg úgy érzem, hogy sosem fogom ezt elfogadni és ez az űr a lelkemben az egész életemet végigkíséri, legbelül örökké ilyen megkeseredett maradok. Ezek lehetnének a legszebb éveink, annyi mindent mesélnék neki, annyi mindenre tanítám, de hiába teszem nem is figyel rám. Mindenhova elvinném, megfőznék neki mindent, na de ez a másik, hogy semmit sem eszik. Az oviba járunk túl élni mert az az egyetlen hely, ahol bármit elérakhatnak, mindent megeszik. De ha otthon van 2 hetet, akkor két hétig nem eszik, csak "fényt". Az apáknapi ünnepségről is mi voltunk az egyetlenek akiket hazaküldtek, hogy úgy se mond verset stb...mindjárt itt az anyáknapja. Az összes anyuka könnyes szemmel hallgatja majd a csemetéjét, én pedig nem. Bármit megadnék ha ez csak egy rossz álom lenne. Köszönöm hogy meghallgattatok.
2017. márc. 7. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!