Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni a gyerekkel,...

Mit lehet tenni a gyerekkel, hogy ne legyen még hajnalban is ébren és, hogy a szobájában való alvást rászoktassák?

Figyelt kérdés

Unokatesóm gyerekéről van szó,nekem még nincs,de nagyon sokat vagyok velük és látom náluk ezt a problémát.

Szóval adott egy 4 és fél éves kislány,nem sokára 5 aki még hajnal 3-kor is ébren van és nem akar aludni. A testvére a szülők mindig álmosan kelnek,munkába vagy iskolába menés kómásan telik. Reggel a kislány is álmos,nem akar oviba menni. A szülők mindig mondják neki,hogy aludj a szobádban,de nagyon makacs nem akar. Én habár nem vagyok ott velük minden nap,nem látom mennyire határozottan nevelik vagy nem,de látom hogy mindenkinek kimerítő így élni. Nektek tapasztalat,vagy ötlet?



2017. jan. 1. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Fontos betartani egy napirendet amit megszokhat a gyermek. Ha időben kel (hétvégén is), időben is fog lefeküdni amennyiben "elfárad". Sok szülnél látom családlátogatáson hogy beültetik a gyermeket a TV elé, ott ül egész nap, tehát nem fárad el. Ellenben azzal akivel játszanak, kiviszik futni, labdázni és hasonlók. Ezek a gyermekek elfognak aludni időbe.
2017. jan. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
szülőnél*
2017. jan. 1. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Igen, egyrészt mozgatni kell (friss levegőn, akármilyen hideg van), másrészt következetesnek lenni.

Nálunk a 2 és fél éves lányunk próbálja újabban szabotálni az alvást. Éhes (10 perce tömte tele magát), szomjas (van kulacs az ágyban), fogjam a kezét, menjünk ki az udvarra, menjünk a bölcsibe, tévézzünk, játsszunk, stb.


Ennek nem szoktunk engedni, elmondjuk, hogy késő van, mindenki alszik, ő okos kislány, tudja, hogy aludni kell. A hiúságukra ilyenkor még elég jól lehet hatni (okos vagyok, nagy vagyok). A hangsúlyból meg érezni, hogy unalmában hív minket vagy baj van. Elsőnél max kétszer megyünk be, másodiknál azonnal és akárhányszor.

2017. jan. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Sokat van vele foglalkozva,mert unokatesómmal ovi után bevásárolni jár vele, mennek játszótérre, vagy bárhová ahova szeretne. Otthon is van rengeteg kreatív játéka.

Nem tudom hogy jó ötlet-e,de lehet én azt csinálnám, hogy hagynám hisztizni ha nem akar a saját ágyában, saját szobájában aludni. Egy idő után megszokná,hogy nem kaphat meg mindent, hogy tanulja meg azt a szót,hogy nem.

Nagyon akaratos,nem ismeri a nem szót. Valaki poénból már azzal viccelődött,hogy adjatok már ennek a lánynak nyugtatót olyan mintha szívna valamit. :) Olyan mint egy energiabomba. Még engem is lefáraszt pedig én aztán tényleg minden játékával játszom vele.

2017. jan. 1. 21:17
 5/10 A kérdező kommentje:
és mégsem fárad el. Fel van pörögve teljesen. Egyszer a konyhában ettem és hátulról megfogta a ruhámat és húzta úgy hogy majdnem leestem róla, hogy menjünk már játszani. Aztán mondtam, hogy először befejezem az ebédet, utána. De mondta a magáét és én mondtam,hogy neeeem. A szülők kicsit olyanok hogy mindig nagyon szépen beszélnek vele,de szerintem igenis kell a szigor, a rászólás, a határozottabb fellépés. Bár én mondom nem vagyok szülő.
2017. jan. 1. 21:20
 6/10 anonim ***** válasza:

Figyi, ez egy agyrém..hajnali 3ig fentvan?

Hát a szulokkel van a baj...először is napirendet kell tartani...mindig ugyanakkor fekudjon, es keljen reggel kb. Edte max 20hkir ágy, meseolvasas, rajzolgatas csendesen...

Ovi utani vásárlás nem eleg egy 5 evesnek...kortársakkal való jatek, jatszóterzes ami kifarasztja, vagy ha a szülő jatszik vele. Nem tv, nem tablet, semmi elektromos kütyü, hanem játek...konnyű társas, bukfenc az ágyon, dögönyözés, közös furdés, közös vacsora csinalas, ilyesmik..


Az meg hogy egy 5 evestől azt varjak, hogy bemenjen, es egyedul elaludjon, ritka mint a fehér holló...

Be kell vele menni, pici jatek,bohóckodás, mese, simi, és ugy ha kitartanak, el fog aludni...ha megbnem, akkor ott kell mellette maradni, míg elalszik...

A gyerekeknek vannak udostakaik nagyobb korban is, hogy félnek, nem szsbad egyeful hagyni, ha ilyen van, majd Elmulik...legyen neki egy kis ejjelifény is...

Ez nagyon káros a gyereknek, hogy ennyire nem alszik, nem tud fejlodni az idegrendszere...

Ne haragudj, de nem is ertem...komolyan...

Mi az hogy torodnek vele, foglalkoznak vele? Ez hogy hajnalig hagyjak fentlenni, a szulő felelőssége, es nem odafigyelesre utal, hanem pont az ellenkezőjere... :-o


Kitartóan ve kell tartsnia napirendet, ugyanakkir vacsizni, furdrni, fekudni, elotte sokat levegőn lenni, setalni, beszelgetni..1-2 het alatt beall rá. Ha kitartóak.

2017. jan. 5. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Utolsó: Ez mind megvan. 100x el van mondva a gyereknek,hogy aludj, beszélgetés vele, játék stb, de rengeteg energiája van, meg hisztis és makacs. Nagyon akaratos, mindig úgy kell lenni ahogy ő akarja. Még szilveszterkor is ébren volt hajnalig, mikor már más gyerekek akkor alszanak. Mint aki mondom energiaitalt iszik.
2017. jan. 5. 10:19
 8/10 A kérdező kommentje:
Én nem vagyok anya,de lehet bezárnám a gyereket a szobájába és hagynám hogy hisztizzen,sírjon aztán majd elalszik,elfárad.
2017. jan. 5. 10:20
 9/10 anonim ***** válasza:

Figyi, akkor meg ki kell vizsgaltatni...ennyi alvsssal egy ekkora gyerek nem letezik... :-o


De miert gondolod, ha bezarod az jó?

Hát baromira felni fog, kisirja a lelkét...az miert jó?

Az kibirhatatlan am neki is, de a szulőknek is...

Ga egy gyerek hisztis, akaratos, annak oka van...megpedig vmi nem oké az őleteben, vagy a szülők nem kovetkezetesek, es ezt kihadznalja. De ez a felnott hibája, miért a gyereket buntetnéd?

2017. jan. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A nyugodt gyerek tud jól aludni. A túlpörgött idegileg fáradt és zaklatott meg nem. A szobába zárással csak ezt fokoznád. Aludni jó dolog, nem büntetés. Ugyanilyen az evés is. Egyik sem a "kell" kategória, hanem a "lehet".

Ha megfordítjuk, csak ártunk vele.

2017. jan. 10. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!