Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Szóltak már rátok nyilvános...

Szóltak már rátok nyilvános helyen gyereketek viselkedése (hangosság főleg) miatt?

Figyelt kérdés
Főleg olyanok válaszai érdekelnek, akik azért már legalább 2-3 éve gyereket nevelnek. Az én gyerekeim 2 és 6 évesek és épp ma kerültünk egy ilyen kínos szituációba egy baráti társasággal, leírom később részletesen de most erre nincs időm , addig is a válaszokat szívesen olvasnám hogy ez mennyire gyakori? Nekem baromi rosszul esett, mert én tényleg az a szülő vagyok aki talán már túlságosan is fegyelmezi a gyerekeit, de nem lehet 24 órában csak azt szajkózni, hogy nem szabad, ne csináld ezt-ne csináld azt, csendben legyél. Főleg hogy kint voltunk a természetben, az említett esetben. Kérlek írjatok, hogy nem csak velünk fordult ez elő mert nagyon rossz hangulatom lett tőle. Köszönöm!
2017. márc. 31. 22:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
20%
Nálunk "rendszeres". A 2,5 éves lányom annyira pörög, hogy képtelenség elviselni :D Én már immunis vagyok arra, ha mondjuk ő ugrál, magyaráz, butáskodik, de sokaknak nem ilyen a gyerekük és talán ők azok akiket a leginkább zavar. Alapvető probléma nálunk, hogy nagyon mozgékony és gyakran hangos is. Nem fogok rácsapni, nem kiabálok vele, idővel biztosan jobb lesz. Az élet más területein nagyon fogékony a tanulásra, magyarázok neki dolgokat és figyel rám, legközelebb próbálja úgy csinálni, másnak is elmondja úgy, ahogy én neki. Ezen a viselkedés terén még egyelőre nem igazán akar tanulni. Én szoktam mondani azoknak, akik panaszkodnak, hogy próbáljanak meg nyugodtan ők rászólni. Nem az ő dolguk, tudom, de őket zavarja. Általában sikertelen minden próbálkozás, de engem nem érdekel
2017. márc. 31. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
76%

"Nem fogok rácsapni, nem kiabálok vele, idővel biztosan jobb lesz."


És nem is mondod meg neki, hogy ezeket ne tegye, és hogyan viselkedjen?

Ez nem magától lesz jobb, hanem attól, hogy ha megtanítják neki! Kicsike, 2 éves, honnan máshonnan tudná, milyen viselkedést várnak el tőle mások??


A mások gyereke sem attól más, hogy magától más, hanem mert megtanították.

Leginkább példamutatással.

A gyerek utánozza a körülötte lévő felnőtteket.

2017. márc. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Ezt te se gondolod komolyan?A sok ,,okos,, szülő!
2017. márc. 31. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
13%

Velem sosem fordult elő, hogy más szülő szóvá tett volna bármit. Persze mindig ez a póló volt rajtam:

[link]

2017. ápr. 1. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%

Húúú,első,nincs is annál szánalmasabb,mint mikor mást kérsz meg arra,hogy rászóljon a te gyerekedre...engem kért már meg erre szülő,hát csak néztem és arra gondoltam,hogy b+, van elég bajom a sajátom nevelésével,ne kelljen már más idióta kölykét is nekem kergetni a játszón!

Én egyszer voltam ilyen helyzetben. A nagy fenn a mászókán én lent a kicsivel. És random hülyeségeket kiabált,ami az ott lévő apukának nem tetszett. Mondogatta is,hogy kicsit fura a gyerek...meg hogy nem szoktam rászólni? De rá szoktam,csak nem akarok a játszó másik végébe sem ordibálni. Majd ezek után.leoktatott,hogy biztos otthonról látja ezt a viselkedést. Aztán mosolyogva lezártam annyival,hogy szerintem hagyjuk,ki mit lát otthon,mert ezek szerint az ő kislánya azt látta,hogy a másik gyereket le kell lökni a mászókáról (épp akkor lökte meg az ő lánya az enyémet,és majd nem leesett)

Majd fogták magukat és elmentek! Persze elbeszélgettem a gyerekemmel,de hadd ne ordibáljak már a játszón azért,mert hangosan beszél hülyeségeket,ha azzal senki testi épségét nem.kockáztatja.

2017. ápr. 1. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%
Nem azt kértem, hogy nevelje, hanem ha nem tetszik valami, akkor ne a száját jártassa! Nagy a különbség!
2017. ápr. 1. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
43%

Nem.

Ha a fiam masokat zavaroan viselkedett (pl. kiabalt valahol ahol nem kene - babaszinhaz, kiallitas), azonnal raszoltam en magam. Futkarozasert detto. 6.5 eves de ennek koszonhetoen, hogy mindig halkan es higgadtan elmagyaraztam neki higy ne csinalja, egy kezemen meg tudom szamolni, hanyszor kerult ilyenre sor.


Illetve egyetlenegy szitu volt, amikor raszoltak, de az "kakukktojas": biciklizni tanult, masodjara ult ketkerekun, termeszetesen felosen es cikazva tekert, kereste az iranyt :) Egy ferfi jott szembe, es raszolt a fiamra, mikor latta higy sajnos most neki kell kiternie, hogy "legkozelebb kerulj ki!!" Ferjem szolt a ferfinek, hogy sorry de most tanul bringazni es meg nem mindig arra megy, amerre o szeretne.

2017. ápr. 1. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
58%

Igen

De legtöbbször ez nekem szol.

Ha valakivel nem vagyok joban, azt hiszi beszolhat a gyerekemnek, stb

Kb mint a bölcsiben, hogy gazdagék gyerekeivel kivételeznek, a többivel nem


De normális emberek pl barátok, munkatársak, stb soha nem szolnak a gyerekemre mert ahogy engem, ugy őt ill minket tiszteletben tartanak.


De pl ezeken felül van egy boltosnéni, aki Kedvesen mindig próbál segiteni, ha a gyerek rohangálna a boltban és nem hallgat rám. Csak nem érti a gyerek a fegyelmezését. Pl legutobb azt mondta, látod anya megy haza(a gyerek visszarohant a boltba) te itt maradsz velem estig dolgozni? Vagy majd jössz velem haza ott alszol?

A gyerekem meg azt hitte ez olyan kedvesség mint mikor pl rokonhoz megyünk és bólogatott kedvesen:)

2017. ápr. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer majd fejtse már ki nekem valaki, hogy miért hiszi azt sok szülő, hogy a fegyelmezés azt jelenti, hogy rácsap, vagy kiabál vele. Szinte minden ilyen kérdésnél ott van 1-2 válaszban, hogy mások miatt én ugyan nem fogok rácsapni a gyerekre vagy kiabálni vele. Oké, de akkor már nem is kell nevelni sehogy? Ennyi az eszköztár, hogy vagy leordítja az ember, vagy rácsap, vagy leszarja, mit csinál, ha meg másnak nem tetszik, menjen odébb?? Van nekem is gyerekem, soha nem ütöttem meg, és sosem ordítottam vele, de igenis szoktam fegyelmezni, ha olyan helyen vagyunk, ahol a körbe-körbe rohangálással, kiabálással zavarhat másokat (pl. étterem, cukrászda, boltok stb.). Csak mert amellett, hogy anya vagyok, maradtam ember is, és én is hülyét kapok, ha beülök egy cukrászdába, és más kölke meg ordítva rohangál, minden második körben meglök, és a fülembe visít. Ebből kiindulva sejtem, hogy ha az enyém csinálja ezt, a másoknak ugyanilyen idegesítő...
2017. ápr. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk volt ilyen. A játszótéren is mindig szólt egy apuka, hogy figyelhetnék jobban a gyerekemre, családi összejövetelen is volt. A vicces, hogy azóta eltelt jópár év, a játszóteres apuka gyerekével egy osztályba jár a fiam és az ő gyerekének gond van a magatartásával, az enyémnek nincs. Picinek pont fordítva volt. Fiúk, még csak harmadikosok. Nem haragudtam meg rájuk, de azért rosszul esett, bár tényleg nagyon eleven gyerekem van.
2017. ápr. 15. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!