Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ti mit tennétek a helyemben?...

Ti mit tennétek a helyemben? Maradjon még 5 éves korig itthon a lányom vagy menjen oviba? Többi lent!

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Kislányom 4 éves autista!

Sulyos viselkedésproblémás, ép értelmű mind e mellett nagyon okos tanulékony!

Még nem jár oviba halasztva lett,szeptemberbe kezdene!

Na most itt nincs speciális ovoda!

Speciális ovodát javasolt a pszichiater!

Az itteni ovi elméletileg nem fogad autistákat ,de azt mondták felveszik úgy hogy bent leszek vele,na most azt tudni kell hogy rengeteg gyerek van,kevés ovónővel és egyeltalán nem értenek az autizmushoz!

A rengeteg gyerek miatt tartok :-(

Sajnos már attól dührohamot kap ha hozzáérnek,és ennyi gyerek mellett hát...nemtudom.

Na most arra gondoltam,de sokan azt mondják semmiképp ne maradjon itthon 5 éves korig!

Azt hozzáteszem viszem csavizni,gyerekek közé stb...

Na szóval egy megoldás az az hogy 5 éves korig kihúzom az ovit és az idő alatt olyan helyre költözünk ahol van számára megfelelő ovoda,vagy maradjunk és járjon ide normálba,ami szerintem nem megfelelő neki :-(

Érdekelne a véleményetek mert nagyon tanácstalan vagyok e téren!

Én szivem szerint hogy neki jó legyen költöznék és kihúznám 5 éves korig!

Mert itt nagyon nagyon sok gyerek van és egy ilyen viselkedésproblémás gyerekkel foglalkozni sem tudnak :-)

Nagyon rugalmatlan!

Előre is köszönöm válaszaitokat!



2017. ápr. 1. 12:04
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Bocsánat a végén ilyet akartam :-(

Nem ilyet :-)

2017. ápr. 1. 12:07
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Pont azt akartam írni, ahogy elkezdtelek olvasni, hogy nektek el kéne költözni olyan helyre ahol van ilyen intézmény. De látom, hogy ti is erre jutottatok. Nem vagyok ilyen helyzetben, csak ismerős anyukánál van autista kisgyerek (egy időben az én gyerekemmel egy csoportba is járt, aztán vitték a speciális oviba), de én szeritem azt csinálnám amit fel is vázoltál. Maradnék vele még otthon, aztán irány a speciális ovi.
2017. ápr. 1. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
81%

És a közelben sincs speciális ovi? Mindenképpen költözni kell? Nem lehet megoldani napi utazással?

Ha már attól is rosszul lesz, ha hozzáértnek, akkor szerintem a normál ovi egyáltalán nem opció.

2017. ápr. 1. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Utazással megoldható de sajnos egyedül az sem megy :-(

Minden nap vinni hozni busz,vonat kellene!

Viszont halkapja a dühroham akkor 3-4 órát ordít és kifolyik a kezemből,akkor nemtudom hogy mit tudnék vele kezdeni :-(

Így ezért gondoltam hogy egyszerűbb ha költözünk az ő érdekében!

Az itteni ovival sajnos tényleg az a gond hogy rengeteg a gyerek kevés ovónővel.


Köszönöm a válaszaitokat!

2017. ápr. 1. 12:59
 5/14 anonim ***** válasza:
90%
Normál oviba nem vinném, keresnék a környéken speciálist. A mi falunkból is behordják a szülők a sérült gyerekeket.
2017. ápr. 1. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen,de itt a környéken nincs,ez egy kis falu

Innen 40-50 km-re van legközelebb és tömegközldkedéssel nem épp leányálom egy dührohamos gyerkőccel :-(

Ezért ha a speciálist válasszuk mindenképp költözünk!

2017. ápr. 1. 13:22
 7/14 anonim ***** válasza:
80%
Most annak mi értelme, hogy felveszik oviba, de te is ott vagy? Ennyi erővel maradhat otthon is, ha jövőre meg tudjátok oldani, akkor tényleg a költözést választanám én is.
2017. ápr. 1. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
Megvárnám a költözést és speciális oviba vinném.
2017. ápr. 1. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Igen, én is ezen gondolkodtam hogy akkor annak semmi értelme, milyen önállóságot tanulna ha ott vagyok vele végig, meg őszintén megvallva kijartam én már az óvodát nem akarom mégegyszer járni 😂

Viccet félretéve, köszönöm szépen, akkor megerősítettetek abban amit helyesnek érzek, köszönöm szépen!

2017. ápr. 1. 19:00
 10/14 anonim ***** válasza:
53%
SZERINTED nem lenne jó neki. De ez nem jelenti azt, hogy ne lenne rá képes. Ezzel tulajdonképp leírod a saját gyereked, előre eldöntve, hogy nem lesz képes normál oviba járni, anélkül, hogy legalább a beszokatást megpróbálnád. Ha nem megy, még mindig lehet opció a költözés és speciális ovi.
2017. ápr. 1. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!