Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
6 hónapos múlt lányom,foga nem jön még,nem beteg,a pelenkája tiszta,evett,aludt,mégsem tudom letenni hagyni játszani mert10-15 perc után kínlódik,sír...
2017. ápr. 4. 11:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Honnan tudod ilyen magabiztosan, hogy nem jön a foga?

Sztem a foga a ludas. Az ínyében már jó mélyen mocoroghatnak azok a fogacskák, ez feszítő, viszkető érzéssel járhat. Simán lehet egész nap nyűgös emiatt.

A másik, ami eszembe jutott a szeparációs szorongás, bár még korai lenne, de lehet olvasni olyan esetekről, amikor kb. félévesen matrica lett a gyermek a szepa miatt.

És még az is lehet, hogy extrán érzékeny a kislányod, és most ilyen napjai vannak. Téged igényel, unatkozik, semmi nem jó éppen. Ez velünk, felnőttekkel is előfordul. A babákkal miért ne fordulhatna elő? Nem gépek ők, hanem emberek, csak még picikék.

Megpróbálhatod lekötni a figyelmét, mehetsz sétálni nagyokat vele, leteheted a földre, hadd forogjon! De ha ezek ellenére is nyűgösködik, vedd föl, és öleld szorosan, szeretettel, mert akkor egyszerűen rád van szüksége.

Apropó, forgás. Forog már? Nekem két gyermekem van, olyan jól meg lehetett figyelni babakorukban, hogy egy-egy mozgásfejlődési lépcsőfok előtt extrán nyűgösek voltak. Mintha valami nagy mutatványra készültek volna, és bosszantotta Őket, amikor még nem sikerült. Aztán amikor megtanultak forogni, majd kúszni, mászni, felállni, járni, és mégsorolhatnám, kisimultak a vonásaik pár hétre, és nyugi volt. Aztán kezdődött előlről.

2017. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Forog,mászik hátrafelé.Éjszaka is forogna, csak be van szűkítve az ágya,hogy ne tudjon.Mert amikor nem volt,körbetekeregte az ágyat s a sarkában találtam meg összegömbölyödve-sírva.Hogy miért gondolom?A védőnő mondta még nem jön.Akkor jó,belenyugodok,hogy 20 éves koráig ez lesz...mindig valami.
2017. ápr. 4. 14:25
 3/3 anonim ***** válasza:
6 hónaposan már fogzik, nem látod, de a fogacskák keszulodnek
2017. ápr. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!