Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Utalhat-e problémára, ha egy...

Utalhat-e problémára, ha egy másfél éves gyerek mindig, minden nap folyamatosan visít, ordít, üvölt, elégedetlenkedik, ha otthon van, máshol viszont normálisan viselkedik?

Figyelt kérdés

Nem az én gyerekemről van szó, hanem egy barátnőm kisfiáról. Nagyon sokszor mondja az anyja, hogy bár imádja, de egyszerűen megőrül tőle, mert egész nap semmi nem jó neki, elégedetlenkedik, sír, üvölt, de szó szerint folyamatosan. Ha viszont elmennek valahová, vagy a játszón vannak, nincs gond.

Napi szinten vagy 5-6 órát töltenek emiatt házon kívül, a gyerek tök jól érzi magát, és amint otthon belépnek a lakásba, kezdődik az őrület. Egyszerűen akármit csinál vele, semmi nem jó. Reggel már fél 6-6-kor kel, és kezdi a műsort is, amíg el nem mennek otthonról. Hazamennek ebédelni, amíg eszik, addig még elvan, utána jön az üvöltés, hiszti. Fáradt, de akárhogy próbálja altatni az anyja, nem hajlandó aludni, nem ritka, hogy másfél-két órát cirkuszol, közben az anyján lóg, ő nem mehet el onnan, rajta mászik, tépi stb. Ilyenkor már állandóan ásít, meg a szemét dörzsöli, tehát tutira fáradt. Nagy nehezen elalszik, felkel, és kezdődik az egész cirkusz elölről. Elmennek megint játszóra, ott semmi baj, hazamennek, és az ajtón belépve mintha nem ugyanaz a gyerek lenne, megint jön az ordítás. És ez megy alvásig.


Nem arról van szó, hogy nem foglalkoznak vele eleget, vagy nem mozgatják eleget. Az apa késő estig dolgozik nagyrészt, de az anyja egész nap vele van, játszik vele, mégse jó semmi, örökké elégedetlen és frusztrált. Igaz, a szülők a válás szélén állnak, szóval nem túl nyugodt a hangulat, de azért ennyire nem is gáz, a gyerek előtt moderálják magukat többnyire.

Nem tudom, számít-e, de a kisfiú nagyon nehezen született meg, gyakorlatilag kinyomták az anyjából, túl sokat volt a szülőcsatornában, oxigént kellett utána kapnia. Kicsit gyenge volt az izomzata, de nem volt vészes, 5-6 alkalommal voltak dévényen és helyrejött. A mozgása innentől rendben volt, időben csinált mindent, most 19 hós múlt, mond szavakat, szépen eljátszik más gyerekkel, szóval nem látszik, hogy baja lenne. Pici korában is az volt, hogy gyakorlatilag nem lehetett letenni, egyfolytában ordított, ha nem az anyja kezében volt. A barátnőm szerint 1 éves kora körül volt egy nyugodt időszaka, de én emlékszem, hogy akkor is sokszor lemondott programokat az utolsó pillanatban, mert a gyerek hisztije miatt nem tudott vele elindulni otthonról.


Nekem nem sok tapasztalatom van a durvább viselkedésproblémákkal, így nem tudom, ez normális-e, vagy utal valami gondra? Ne értsetek félre, nem kibeszélni akarom őket, de ha valami tényleg nem stimmel, próbálnék finoman szólni neki, hátha így időben lehet segíteni. Neki is megfordult már a fejében, meg az anyjának is, hogy valami nem oké... Nekem 2 hónappal idősebb a lányom, ő nagyon nem így viselkedik, de tudom, hogy ő meg elég nyugodt természet, szóval ez nem feltétlenül mérvadó.


2017. ápr. 12. 11:19
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:

Én akkor is azt gondolom, hogy van ott valami gond. Tudom azt írtad mindig ilyen és tuti nem arról van szó, mint nálunk, de ha bevezetném a tejitalt most akkor ő is 0-24-ben ilyen lenne. Ugyanis tejallergiás. És így viselkedik, ha fáj a hasa. Persze nem azt írom, hogy az említett kisgyerek is az, ez inkább egy példa. Hogy alszik éjjel a kisfiú?

2-es

2017. ápr. 14. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Változó. Cicizik még, van, hogy 4-5-6x is ébred, kis cumizással visszaalszik, van, hogy csak 1x ébred, vagy nagy ritkán egyszer sem. De ez az enyémre is jellemző (kivéve, hogy nála olyan nincs, hogy nem, vagy csak 1x kel :D), meg az összes többi szoptatott gyerekre a környezetemben. Mégse ilyen mindegyik. De egy próbát megérhet, majd felvetem a barátnőmnek, mert azt hiszem, hogy a kissrác este tejitalt kap, vagy legalábbis egy időben ez volt, nem tudom, még így van-e.
2017. ápr. 14. 12:33
 13/19 anonim ***** válasza:
Az úgy akkor nem gáz, de pl ismerősöm gyereke 2 évesen is óránként ébredt éjjel, (kivétel nélkül minden éjjel), náluk szintén emésztőrendszeri gond volt, igaz nem tej. Őket nem lepte meg, voltak széklet gondok is. Szóval egyből vizsgálatokra se kell rohanni, csak azért érdemes végiggondolni szerintem.
2017. ápr. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
60%
Lehet, hogy csupán anyukát tükrözi. Erre enged az is következtetni, hogy a játszótéren jól érzi magát. A kisgyerek minden rezdülést megérez, lehet, hogy anyuka hangulatával van baj.. A gyerek azt is megérzi, ha anyuka belül vívódik, de kívülről nyugodtnak látszik.
2017. ápr. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
Hát igen, anyuka hangulatával van baj sajnos, nagyon nem jó a kapcsolat a férjével, sok a feszkó. Nem tudom, kihathat-e ez ennyire a gyerekre, valamennyire biztos, de hogy minden egyes nap ilyen frusztrált legyen szegény... :/
2017. ápr. 16. 12:12
 16/19 anonim ***** válasza:

13-as! Milyen emesztorendszeri problema derult ki az ismerosodeknel?

Az en lanyom is 2 eves es még 1 ejszakat sem aludt at, amit mar nehezen birok. Jokedelyu, kiegyensulyozott kislany, viszont rossz az etvagya nagyon, keveset eszik, nem gyarapszik a sulya, en is gondoltam mar mindenre. Most valtottam haziorvost, mert az elozo nem még csak 1 vervetelre sem kuldte el.

2017. ápr. 20. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Gluténérzékenység volt az ok náluk.

Tudom az én fiam még picike volt (7 hónapos) és másra is lehetett fogni de pl 5 hónaposan egyetlen órát se aludt egyhuzamban, nála meg tejfehérje allergia gond. A hasmenés miatt nem bújt el, de pl magában ha puffadás a gond ki tudja mikor derül ki..

2017. ápr. 20. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Akkor az enyém is problémás. . De ettől ő pl. Sokszor házon kívül is orditozik, valamikor meg itthon is elvan 15 percig is : D neki az a baja, hogy már elég okos ahhoz, hogy rajojjon mennyivel jobb ha anya vele mokazik és képtelen elfogadni hogy az anyjának más programja is van, mint őt szorakoztatni. Én is sokat vagyok a gyerekemmel, apa nálunk is 1-2 órát van vele átlagosan. Pedig neki nem volt gubanc a szuletessel, jól fejlett fizikálisan de a babakocsi az neki se volt való. Szegény anyuka.
2017. júl. 5. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Lett végül valami megoldása a barátnőd gyermeke “ügyének”,kiderült esetleg valamilyen rendellenesség,vagy csak ilyen maradt a karaktere? Nagyon hasonló problémával állok most szemben,és gyanakszom én is emésztőrendszeri gondra (tejet amúgy az enyém nem kap,nem is eszi meg még a tejterméket sem). Köszönöm,ha válaszolsz.

nov. 23. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!