Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » GYÁS, GYES, GYED, GYET » Úgy hallottam, hogy GYED-et...

Úgy hallottam, hogy GYED-et csak akkor kapsz, hogyha még a gyerek születése napján is dolgozol? Vagyis majd munka közben rám jön a szülés és megyek a kórházba?! Már 5 éve dolgozom, folyamatosan, le vagyok véglegesítve.

Figyelt kérdés
Jövőre várom a babát, már csak ebben az évben szándékozom dolgozni, akkor most hogyan tovább?

2016. nov. 1. 09:31
 1/9 anonim ***** válasza:
92%

Jaj.

Inkább olvass, ne pletykákból tájékozódj!

2016. nov. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
Nem jól hallottad, illetve nem jól értetted. Ha valóban ezek lennének a feltételek akkor igen kevés ember lenne rá jogosult. A lényeg a munkaviszony megléte. Ha valaki táppénzen van szülés előtt nincs belőle semmi gond, táppénzen is csak úgy lehetsz ha van mögötte munkaviszony.
2016. nov. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
33%
Nem dolgoznod kell hanem biztosítàsi jogviszonnyal rendelkezel, zehàt àllomànyban tartanak. Tàppénzre mehetsz (jogilag ez tàppénzcsalàs) vagy a munkahelyed alapbért fizet arra az időre. (ennek a pontos megnevezését nem tudom)
2016. nov. 1. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
97%

A lényeg a munkaviszony megléte.


Még csak az se, hanem biztosítási jogviszony... sőt, az sem, mert ha csed alatt szűnik meg, akkor is jár a gyed.

2016. nov. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%
Jesszusom..basszus tájékozódj már mielőtt ekkora nagy hülyeségeket kérdezel..
2016. nov. 1. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%
Igen, ha hajnali fél kettőkor szülsz akkor éjfél és 1 óra között még leszel szíves beugrani a melóhelyre és összedobni egy sajtburit vagy ami éppen a munkaköridben van csak hogy meglegyen a munkával való aznapi viszonyod is.
2016. nov. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
95%

Jézus...hány éves vagy?

Legyen munkaviszonyod, de lehetsz épp táppénzen vagy szabin is...

2016. nov. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
arról nem pletykáltak, hogy a csedet szülés előtt 28 nappal el lehet kezdeni? akarom mondani kiirás lőtt, nehogy fennakadj, hogy honnan tudnád mikor fogsz szülni :D
2016. nov. 1. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Mért is lenne táppénzcsalás?
2016. nov. 26. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!