Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 4-5 éves kor között mik az...

4-5 éves kor között mik az autisztikus viselkedés tünetei?

Figyelt kérdés
Határeset a gyerek, azt mondják a szakemberek, hogy vannak olyan jelek, amik teljességgel ellentmondanak annak, hogy a gyerek autizmusban érintett legyen. Lassú beszédfejlődése van, és beszédértési problémája egyébként, emiatt gondolják, hogy rajta van az autizmus spektrumon.
2017. ápr. 19. 06:38
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
41%

Pl kényszeres "rendezés"(pl autokat szigoruan egymás mellé, vagy építőt egymás után, minthabmindennek lenne "kötelező helye"

Kerüli a társaságot

Dühkitörései vannak(nem a hiszti)

Öltözésnél nem együttműködő


Láttam ilyet eladóként, anyuka jelezte az okot, egy cipő nem tudtak felpróbálni és ég és föld a különbség egy sima hisztiző szaladgálo gyerektől.

2017. ápr. 19. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
41%

* és nem tudja a korosztálya feladatait (vizsgálaton)

Van rola táblázat, ha megtalálom, linkelem

2017. ápr. 19. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Azt megköszönném, nagyon jó lenne! Keresgéltem neten, de nem találtam táblázatot, pedig a Bizottságnál volt olyan, hogy x évesen mit kell tudnia egy gyereknek.
2017. ápr. 19. 07:03
 4/12 anonim ***** válasza:
64%

[link]



Megvan

Majdnem az oldal kozepen

Pl lepcson lefelé valtott labbal megy

Egy labon tud ugralni stb

A 4 eves kornál

2017. ápr. 19. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
82%
Ez nem szentírás, sok magasan funkcionáló auti a kortársaihoz képest még jobban is teljesít a teszteken. Az én lányom pl. 5 éves korában a logikai és verbális feladatokban a 10 éves szintű feladatokat is simán megoldotta, ha azonban egy szituációt kellett képről értelmeznie (az emberek viselkedését és annak okát), akkor egy szót sem tudott róla mondani. (Diagnosztizált autista.)
2017. ápr. 19. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
23%

Szakértők figyelik amiket irtam..

Ennyit a lepontrol..

2017. ápr. 19. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Én felpontoztalak természetesen, jó támpont, hogy normál fejlődésben kb. mit tud egy 4-5 éves gyerek, sokat segítettél vele.


Köszönöm szépen a másik válaszolónak is, mert így azt is tudom, hogy mire figyeljek a gyerekemnél.

2017. ápr. 19. 21:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nos,igen...az ilyen irányelvek csak ahoz adnak támpontot,hogy normálisan fejlődik-e a gyerek,de egy csomó más oka lehet a motoros és kognitív lemaradásnak. Az autisztikus jegyeket teljesen más tesztekkel vizsgálják. Például a "hamisvélekedés-teszt"(Sally-Anne-teszt,vagy magyarul Anna-Zsuzsi-teszt),vagy a "látszat-valóság teszt"(smarties teszt),amiknek semmi közük nincs -hagyományos értelemben véve-sem a motoros,sem az értelmi funkciókhoz . Egy autista gyermek intellektusáról pedig végképp nem lehet következtetni a neurotipikus gyerekeknek tervezett feladatokból. Az IQ-t is speciális tesztekkel nézik meg náluk. A fiam vizsgálatai pont az 5éves difer-teszt elvégzése után kezdődtek. Nagyon egyenetlenül teljesített. Alap feladatokat nem tudott megcsinálni és az utána következő (előzőre épülő) sokkal nehezebbet meg hibátlanul megcsinálta. Ha nem megfelelően (számára megfelelően) mondják el mi a feladat,nem érti mit kell csinálni(ami egyébként egy neurotipikus gyereknek egyértelmű lenne,csak mondjuk tényleg nem képes rá,hogy megcsinálja),ezért rosszul teljesít,pedig ő képes lenne rá,hogy a feladatot helyesen megoldja,ha megértené mit várnak el tőle,máshogy fogalmazzák meg,rövidebb,egyértelmű utasítást kap,képpel segítik meg,vagy megmutatják,és máris a kisujjából ráz ki sokkal nehezebb feladatokat (tehát a tényleges IQ-ja sokkal magasabb annál,mint amit a normál fejlődésű gyermekeknek készített és aszerint elvégzett tesztek mutatnak). Arról nem is beszélve,hogy azok a zavaró tényezők amik et egy átlagos gyermek észre sem vesz(hangok,szagok,fények),egy autista kisgyermek figyelmét úgy el tudják terelni,hogy lényegében meg sem hallja mit mondanak neki,nem hogy feladatokat oldjon meg...Egyébként itt nagyon sok hasonló kérdést tettek már fel! Csak szerettem volna megvédeni a szintén ("szakértőként") autista gyermeket nevelő szülőt!;)
2017. ápr. 22. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a gyerek kiskönyvében amit status vizsgálatokra vinni kell le van írva,hogy x hósan,évesen mit kell tudnia,ezeket kérdezi végig és pipálja a védőnő! De ezek is nagyon félre vezethetik a laikus szülőket. Pl szemedbe néz? mutogat? beszél?kérdez?köszön?játszik a gyerekekkel?...igen,persze(mondja a szülő)...és egy hozzáértő(autizmus specifikus szakember) felvilágosít,hogy igen a szemedbe néz,de nem megfelelően használja a szemkontaktust, mutogat csak az esetek 90%-ban nem tudod kitalálni mire mutat és ha te mutatsz valamit az esélytelen,beszél csak nem úgy(olyan ritmussal,hanglejtéssel,hangszínnel,olyan választékosan )mint az korának megfelelő lenne,kérdezget ő de sokszor azt sem tudod mit akar,nemhogy válaszoljál rá,mert a te a agyaddal fel nem fogható(és sokszor annyira egyértelmű dolgokat kérdez,amire nem lehet válaszolni,mert nincs rá válasz,azt mi-neurotipikusok-csak egyszerűen tudjuk,hogy úgy van.)Köszön,persze,nagyon illedelmesen-ha kell,ha nem kell,mindenkinek és persze csak sziát, 0-tól 100 éves korig. Játszik a gyerekekkel,igen...aztán nézd csak meg jobban,ott van velük és esetlenül próbálja utánozni őket, de ha már nem kenyérért,tejért mennek a boltba játékból, hanem most játszuk azt,hogy teherautók vagyunk és homokért megyünk,már nem tudja mi van ,megtorpan és vagy kiszáll a játékból mert nem tudja követni,vagy kell egy kis idő mire újra elkapja a fonalat. Főleg első gyereknél ezek nem biztos,hogy feltűnnek(legalábbis én saját bőrömön ezt tapasztaltam). Egy másik példa,hogy autista gyerekeknél mennyire nehezen értelmezhetőek a statusz vizsgálatos kérdések: 6évesen egyedül kell tudnia felöltözni tetőtöl talpig. Rendben,a gyerekem technikailag képes rá,hogy felöltözzön egyedül gatyától a csizmáig,de...kirakom a ruháját(még ki is veszi egyedül ha mondom neki mi kell és honnan),kb 10x elmondhatom ,hogy kezdjen el öltözködni,mire hozzálát és a procedúra alatt 20 olyan dolog jut az eszébe ami miatt abba is hagyja és nem is folytatja az öltözködést ha nem szólsz rá megint 10x,ha az alsónadrág,zokninál rekedt meg szerintem képes lenne egész nap abban lenni. Viszont, ha a ruha mellé oda teszem a vizuális órát,és azt mondom neki most öltözz fel,annyi idő van rá,míg el nem fogy a piros szín, akkor végig felöltözik 5perc alatt(de még így is van,hogy terelődik a figyelme,csak könnyebb visszatérni az eredeti vágányra,mert mondom neki,hogy telik az idő). Most akkor felöltözik egyedül,tudja amit egy hatévesnek kell? Vagy másik ilyen kérdés volt: el tud játszani egyedül? Hmmm...nem az a kérdés,hogy eljátszik-e egyedül,hanem hogy mit és mivel? Persze tök jól eljátszik egyedül,de mondanom sem kell,nem játékpuskával rohangál a kertben miközben képzeletbeli nyuszikra lövöldöz...Szóval nagyon pontatlanok ezek a "mit kell tudni x idősen a gyereknek" iránymutatások!

Bocs ha kicsit hosszúra sikerült,de ezekre érdemes odafigyelni amikor a normális fejlődés meghatározásáról beszélünk autizmus vonatkozásában, és persze ezek is csak "morzsák" az ő színes egyéniségükhöz képest!

2017. ápr. 22. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nagyon jól leírták előttem. A fiam 4 éves. Teljesen átlag gyereknek tűnik, de ha eltöltesz vele egy napot, már látszik, hogy ő kicsit más.

A szakszolgálatnál felmérték. Mozgásos feladatoknál mindent teljesít, de összerendezetlenül. Az IQ-ja kb. 150, de van, hogy a 3 évesek feladata nem megy neki, a 7 évesekét pedig simán megoldja, ugyanabban a témakörben.

Képről ő sem tud mesélni. Azonnal hárít, amint erre kérik.

A "klasszikus", közismert auti tünetek közül egyedül a lábujjhegyezés van meg nála, de az is nagyon ritkán. Van szemkontaktus, szerepjáték, nincs sorbarendezés, a státusz kérdések közül minden lazán megy, barátkozik, szeret kapcsolatot teremteni mindenkivel, mégis auti, ahogy a fél család nálunk. :)

2017. ápr. 23. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!