TSMT vagy játszótér?

Figyelt kérdés
Elég fura kérdés lehet, de érdekelne a véleményetek. 2,5 éves fiú pár szón kívül nem nagyon beszél, felmerült, hogy vigyük TSMT fejlesztő foglalkozásra, mert sokat olvastam, hogy a beszéd beindítását segítheti ez a fajta mozgásforma. Több ismerős viszont lebeszél róla, mert jön a jó idő, többet lesz a szabadban, gyerekek között a játszótéren, szinte egész nap ugrál, mászik, stb., felesleges ugyanezért heti 2x fizetni. Mi a véleményetek?

2017. ápr. 25. 13:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

"felmerült"


Kinél merült fel? Orvos mondta? Mert én ráhallgatnék, és torna +játszótér kombót alkalmaznám.

2017. ápr. 25. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
72%

az egyik ismerősőm ezzel foglalkozik.

ez a fejlesztés nem egyenlő azzal hogy,kint is tud ugrálni mászkálni..

Szóval ha anyagilag megtehetitek,akkor szerintem hasznos lenne. viszont még kicsi és tényleg nincs annyira lemaradva.de ha 4-5 évesen is le van maradva-akkor mindenképpen javaslom

2017. ápr. 25. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
89%

Össze nem hasonlítható a kettő, de nem is zárja ki a kettő egymást.

Elmentek a tornára, az max egy óra utána lehet menni játszózni!

2017. ápr. 25. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%

ha úgy merült fel a torna, hogy a neten olvasgattál, akkor NEM.

Ha úgy merült fel, hogy orvos ajánlotta, akkor valószínűleg igen, de ugyanakkor valóban nincs nagyon lemaradva...

2017. ápr. 25. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
85%

A TSMT-t nem lehet egy lapon említeni a jatszótéri ugrándozással és szaladgálással. Megvan a saját menete, minden gyakorlatnak van valamilyen fejlesztő hatàsa, épp ezért fejlesztés.

Vigyétek el TSMT-re mindenképp, ha ez felmerült.

2017. ápr. 25. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

mi is jártunk. Nézd, ártani nem árt, De: a kisgyerekek más ütemben fejlődnek, az egyik hamarabb tanul meg járni, a másik meg beszélni. Mi is elvittük egy ilyen terapeutához, és pesze, h talált rajta fejlesztenivalót. Csak ezzel az a baj, h "tökéletes" gyereke nincs, egyikre sem mondják azt, h vidd haza nyugodtan, nem kell neki járni, mindig találnak valami fejlesztenivalót. Kinél ezt, kinél azt. Persze egy sérült, iszonyatosan lemaradt gyermeknél elengedhetetlen, de 4 gyerekes anyaként az a tapasztalaton, hogyha 2,5 évesen már pár szót mond nincs semmi komoly aggódniavalód. De ártani nem árt, ha van rá keret, akkor vidd nyugodtan.

Egyetértek az előttem szolókkal jó a játszótér is, az is kell, de ez teljesen más jellegű mozgás.

2017. ápr. 25. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
56%
Orvos csak nagyon-nagyon indokolt esetben javasolja. A legtöbb esetben, gondolom a kérdezőnél is, felmerült a gyerekorvosnál vagy a védőnőnél, ők felhívták rá a figyelmét, ha kétségei vannak vigye el egy terapautához. Erről a véleményemet, feljebb kifejtettem.
2017. ápr. 25. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Szerintem egyik nem zárja ki a másikat.
2017. ápr. 25. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem orvos által merült fel, csak szimplán nem szeretnénk ha az óvodát azzal kellene kezdeni, hogy "felzárkózzon" ha addig esetleg nem változna a helyzet látványosan. Másban egyébként nincs gond, szimplán hiába foglalkozunk vele, szótöredékek és hangutánzás és néhány szón kívül nem nagyon beszél, viszont megérteti magát a maga módján, szobatiszta, stb
2017. ápr. 25. 15:03
 10/11 anonim ***** válasza:
A tsmt speciális torna,ahogy az előttem lévők is írták. Nem akarom őket ismételni. A te helyedben elvinném, noha még benne van az "időben" a gyermeked. Nem véletlen nem ajánlotta az orvos, mert időben van. DE! Amit én a kicsimen tapasztalok: naponta kiviszem játszóterezni (kivéve ebben a minőségi időben, ami mostanság van), és ugrásszerűen változott a mozgása. Az én fiam még fiatalabb, mit a tied, csak hinta, csúszda, alagút és homokozó, amin mi tudunk valamiképp játszani. Egy nap után felállt, két nap után mászott, negy nap/egy hét után mutatóujjal mutatott. Nálunk is azt mondta a védőnő, hogy le van kicsit maradva a nagymozgasa és a finommotorikaja, de benne van még az átlagban éppen, ezért ő nem küldene semmilyen tornára még. Úgy voltam vele, hogy oké, gyógytorna lehet majd belőle,de addig amit én tudok, megteszek. Ezért vittem játszótérre (ő a legfiatalabb, ahová mi járunk :) ), és ez is rengeteget jelent, legalábbis én ezt tapasztaltam.
2017. ápr. 25. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!