Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy szoktassam türelemere 3...

Hogy szoktassam türelemere 3 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Valami hihetelten milyen türelmetlen arany szívem. Végtelen okos, eszes gyerek, de ha valami nem akkor és úgy történik ahogy ő azt elképzelte és szeretné, akkor visít, sikít mint akit nyúznak! De nem egyszer, addig amig nem érek oda, hogy a problémát megoldjam. Persze akkor rászólok, hogy miért visítasz, hogy kell szépen szólni anyának? Akkor elmondja, hogy anya légszíves.... De az első akkor is a visítás, hiába tudja hogy hogyan kell szépen, okosan szólni!

Akkor is visít, ha lemegyeünk a játszira és valaki a hintába ül, amikor ő akar hintázni! Tudja jól, hogy a játszótéri hinta közös, minden kisgyereké, mondogatja is amikor megyünk, de mire odaérünk mint akit kicseréltek, akkora hisztit vág le a hintáért, hogy őrület! Már tisztára égő elmenni vele a játsziral....

Ti mit csinálnátok a helyembe?? Mi lehet a megoldás?? Minden tanácsot szívesen fogadok!! :)



2012. ápr. 6. 14:21
 1/5 A kérdező kommentje:
Azt még elmesélem, hogy már pici babaként is ilyen volt! Minden új játéknál addig visított, amig nem sikerült felépíteni a tornyot, megnyomni a jó gombot, kirakni akirakót, stb.... Minden új játék egy rémálom volt számunkra, mert szinte stresszeli a gyereket, ha nem tudja egyből megcsinálni, amit kell vele. De csak a fejlesztő játékok kötötték le a kezdetektől, ami csak villogott meg zenélt az nem (persze leszámítva csecsemőként a körforgót:)). Ennek az lett az eredménye, hogy két évesen már tudta az össze nagy nyomtatott betűt! Ma már ott tartunk, hogy a betűkből szavakat rak ki és ha mesét olvasok, felsimer a könyvben szavakat. Szóval ügyes, okos gyerek, de valamit nagyon elrontottunk a nevelésénél és nem tudom mit és hogyan kellene helyre hoznunk... :((
2012. ápr. 6. 14:30
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Egyáltalán nem biztos ,hogy nevelési hibából ered ez a sajátos temperamentum .


Az én fiam figyelemzavaros ,már elmúlott 5 éves és még mindig úgy viselkedik mint ahogy leírtad a tiédnél tapasztaltakat.

Születésétől kezdve megmutatkozott,hogy sokkal nyugtalanabb,nem tud kivárni,nem képes elfogadni ha valamiben nem ő nyer,nem ő az első,emellett nagyon mozgékony,mint akit felhúztak .



Én azt tanácsolnám,hogy állj a gyerekedhez fokozott türelemmel,mert neki sem jó ,hogy ennyire türelmetlen ,nehezen kezeli a kudarcot,terelgesd továbbra is úgy ahogy eddig tetted,ezt a helyzetet szigorral ,veréssel csak méginkább tovább lehetne rontani ,de gondolom ilyen megoldás nem is merült fel nálad .

Fogadd el a gyerekedet azzal együtt ,hogy ő nehezebben visel helyzeteket ,segítsd őt abban,hogy fokozatosan képessé váljon hosszabban kivárni ,magyarázd el neki újra és újra ,hogy alkalmazkodni kell ezt meg kell tanulnia .

2012. ápr. 6. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon jelentősnek érzed a problémát, mondd meg neki előre, "ha visítasz, hazamegyünk." Aztán szükség esetén vedd a hónod alá, és cipeld haza.

Én mondjuk csak a vágyott játék közeléből vinném el, és gondoskodnék róla, hogy a bömbölés miatt ne kapja meg hamarabb, de különben együttérző maradnék (ha bírnám idegekkel), és "Nagyon szeretnél már hintázni" "a hinta itt a legjobb játék" meg hasonló dolgokat mondogatnék neki.

Esetleg ha van ismerős kisgyerek, azzal lehet gyakorolni a "felváltva hintázunk" feladatot is. Vigyetek egy homokórát, az jó látványos, és amikor lefolyt, cserélni kell. Mondjuk jó, ha nincs még 5 várakozó gyerek, aki nem érti, hogy mi történik....

2012. ápr. 6. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Nagyon jól estkek a szavaitok! Már tényleg nagyon el vagyok keseredve... Sokszor nagyon nehéz kimozdulni vele itthonról, mert már előre tudom, hogy mi vár ránk.. és persze ez nem csak a játszótérre jellemző!

Igyekszem türelmes lenni, de sajnos nem mindig megy... De tényleg úgy van ahogy írtátok, mert látványosan másképp viselkedik, amikor nem húzom fel magam egy-egy dühkitörésen vagy hisztin, csak néha már nálam is elszakad a cérna, hangosabban szólok rá vagy ingerültebben, aztán persze jó kis lelkiismeretfurdalásom van.

Már azon is gondolkodtam, hogy elviszem nevelési tanácsadóba, hátha tudnak valami okosat mondani... Szerintetek érdemes???

Igen, ezt a "ha nem hagyod abba hazamegyünk" dolgot nagyon sokszor megcsináltam és tényleg haza is vittem! Volt hogy alig értünk le a játszira, már mentünk is haza... de sajnos nincs foganatja, újra és újra megcsinálja. :(

2012. ápr. 7. 14:33
 5/5 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező.

Teljesen megértelek, mert ugyan a fiamnál ennek egy enyhe formája van meg, de az sem egyszerű. Ebben a korban még az idő fogalmáról sem sok sejtése van a gyerekeknek, max már azt értik hogy mi az a kicsit várni. Ezen kívül dackorszakban vannak, és még meg fejeli náluk mindezt egy ,,alkalmi süketség" is.

Nekem is sokszor úgy tesz a fiam mintha nem hallana és ebből sok hiszti adódik.

Kisfiad jár közösségbe?

2012. ápr. 9. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!