Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy fogadta a tágabb család...

Hogy fogadta a tágabb család a gyereked diagnózisát, problémáját?

Figyelt kérdés
Kislányomnak vannak furcsa dolgai,tikkel,tehát bárki észreveheti rajta a tüneteit.A kivizsgálást most kezdtük,meglátjuk mi lesz a diagnózis.A kérdést amiatt írtam ki,mert egy egyik nagyszülő teljesen összeomlott.Sír a beszélgetések alatt,és olyanokat kérdez, hogy mi lesz így a gyerekből(ép értelmű egyébként)Úgy érzem nem tudja elfogadni a lányom,aki eddig is pont ilyen volt, csak ő nem akarta ezt meglátni.Nem tekinti már annak az unokának,akinek eddig.A siránkozása kifejezetten zavar, irritál,és emiatt nem is akarom, hogy találkozzon a lányommal,amíg ezt nem rendezi magában valahogy.El szeretném kerülni,hogy a gyerek feje fölött mesél sírva ismerősöknek a vizsgálatokról,diagnózisról,bármiről. Nem érzem úgy,hogy minket,a szülőket és lányomat ennyire sajnálni kellene.Úgy látom,neki az fáj,hogy nem lehet majd kellőképp reprezentálni a gyerekkel "így". Másoknál ez hogy zajlott? Túlreagálom?
2017. máj. 15. 16:35
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
Idosek ilyenek. Az en mamam is ezt csinalta, amikor kiderult, hogy epilepszias vagyok. Allandoan sirankozott, sajnalt, de elmagyarazni nem hagyta a betegseget, azt se tudta mi ez. Azt hitte bolond vagyok meg meg fogok halni... mostmar, hogy tunetmentes vagyok valahogy elfelejtette ezt a dolgot, de mondjuk mar demens elegge. Nalatok viszont eleg baj lehet, hogy ha a kislanyod ezeket hallja, erzi. Okozhat nala problemat, mert gondolom meg nem olyan nagy, hogy ezt tudja kezelni. Meg egy felnottet is megviselne ez.
2017. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
Gyermekkori tic-je van a lányomnak. Ha gondolod, írj, hátha tudok segíteni
2017. máj. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
100%
Sehogy, kis szörnyűlködés volt, de ennyi. A gyerek nem változott :) Aki szerette, ezután is fogja, ADHD-s egyébként. Eddig is tudtuk, hogy önveszélyes, fárasztó a gyerek, vagy dumál vagy ugrál egész nap.
2017. máj. 15. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Én is erről próbálom meggyőzni, hogy ettől még a gyerek ugyanaz maradt, aki pár nappal korábban volt.Örülök, hogy másoknál simábban ment.:)
2017. máj. 15. 17:31
 5/19 anonim ***** válasza:
90%

Borzasztóan. Ép értelmű gyerek, csak még nem beszél és nincs is nagy gond.


Van, aki el se hiszi, csak neveletlennek és butának gondolja, ilyen betegség nem is létezik szöveggel, csak ráhúzzák a más gyerekekre, igazából ezzel teszem beteggé, hogy orvoshoz került.


Van, aki folyton tesztelgeti, mintha ő lenne az orvosa és megosztja a megfigyeléseit kéretlenül és mindig más véleményen áll, hogy épp beteg e vagy sem. Lelkesen gyüjti az ismerőseinek a történeteit.


Van, aki ajnározza mindenért, de közben értelmileg sérültként kezeli, olyan igazi szájbarágós stílusban beszél hozzá, és ismételgeti a látod, nincs is ennek a gyereknek semmi baja mondatot.


Van, aki csak azzal tud foglalkozni, mitől lett ilyen, biztos az apja génjei, vagy hogy nem elég vitamint, túl könnyen ment a szülés..


És van nálunk is a kétségbeesett bőgős, aki úgy tesz mintha a gyerek haldokolna.


Nem bírom a rokonaimat, de nem tudok mindenkit kizárni az életünkből, különben remeteként élnénk.


Mióta kiderült, hogy mi a gond, a kéretlen tanácsok megtízszereződtek és mindenki azt figyeli, mit ronthatok/ronthattam el, hogy ilyen lett.


Az emberek idióták.

2017. máj. 15. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
92%
Ja és huszonévesek, 50esek és 70esek is vannak a listában..
2017. máj. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is a nagy fiamnak volt gyermekkori tic-je, 18 éves egészséges fiatal, kinőttük, teljesen tünetmentes.De tudom milyen, nálunk is az egyik mama volt egy kicsit aggodalmas, de hamar elfogadta a helyzetet.
2017. máj. 15. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Fiam nem beteg, de allergiás. Anyósom szerint azért, mert a terhesség és a szoptatás alatt ettem olyan ételt amiben van tojás. Ahogy ő fogalmaz: mivel én "az ő unokája szív, mert én nem bírtam magammal". Engem nem sajnál, de a gyereket látványosan.
2017. máj. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,megdöbbentő dolgokat írtok.
2017. máj. 15. 20:19
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia! A kislányom májbeteg lett újszülött korában,vagy eleve úgy született. Még ez nem derült ki,Bp-en azt mondták,1millió Ft lenne a vizsgálat....na mindegy. Szóval anyatejes a kiscsaj,most 14 hós. Kaptam én mindent ez alatt a 14 hó alatt...hogy azért beteg,mert szopik. Azért beteg,mert nem iszok szoptatás közben (!). Azért beteg,mert nem viszem Bp-re, Nyíregyházán félrekezelik biztosan (nem,nem kezelik félre). Pesten se történt csoda. Ezt amúgy anyukám javasolta,mert hogy a gyerek meg fog halni,ha nem viszem. Elvittük,ott se bdogulnak vele, 1 milliónk meg nincs a génvizsgálatra. Rokonok,szomszédok,MINDENKI engem hibáztatott....és elértek valamit? Nem. Még mindig beteg, és nem én vagyok az oka. Viszont nekem elég nehéz volt ez a 14 hónap...műtötték is októberben...májbiopsziája volt.

A férjemet meg ahányszor kérdezik anyósék,mindig azt mondja,hogy már rendben van,jók az enzimjei,miközben nem is. Komolyan,azt se tudja a férjem,hogy az Ursofalkot mire szedi a lányunk...Volt már,hogy azt hitte,hogy a veséjére szedi..m

2017. máj. 15. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!