Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy fogadta a tágabb család...

Hogy fogadta a tágabb család a gyereked diagnózisát, problémáját?

Figyelt kérdés
Kislányomnak vannak furcsa dolgai,tikkel,tehát bárki észreveheti rajta a tüneteit.A kivizsgálást most kezdtük,meglátjuk mi lesz a diagnózis.A kérdést amiatt írtam ki,mert egy egyik nagyszülő teljesen összeomlott.Sír a beszélgetések alatt,és olyanokat kérdez, hogy mi lesz így a gyerekből(ép értelmű egyébként)Úgy érzem nem tudja elfogadni a lányom,aki eddig is pont ilyen volt, csak ő nem akarta ezt meglátni.Nem tekinti már annak az unokának,akinek eddig.A siránkozása kifejezetten zavar, irritál,és emiatt nem is akarom, hogy találkozzon a lányommal,amíg ezt nem rendezi magában valahogy.El szeretném kerülni,hogy a gyerek feje fölött mesél sírva ismerősöknek a vizsgálatokról,diagnózisról,bármiről. Nem érzem úgy,hogy minket,a szülőket és lányomat ennyire sajnálni kellene.Úgy látom,neki az fáj,hogy nem lehet majd kellőképp reprezentálni a gyerekkel "így". Másoknál ez hogy zajlott? Túlreagálom?
2017. máj. 15. 16:35
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%
Volt egy kis vesetágulata bal oldalon,de az elmúlt,legutóbb meg szintén bal oldalon kezdődő vesekő volt. De azóta már sokkal többet iszik,szerintem az elmúlt.
2017. máj. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
100%
5.jól összefoglaltad.Én csak pàr embernek mondtam el.Ebből egy reagàlt sztem megfelelően.A többiektől rosszul esett a reakciójuk .
2017. máj. 15. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 A kérdező kommentje:
Sajnálom, hogy ilyen reakciókat kaptatok a családtól,környezettől.Lehetnek sokkal durvább helyzetek is, mint amiben mi vagyunk.Sok erőt a vizsgálatokhoz,kezelésekhez,és az idióta megjegyzések ellen.
2017. máj. 16. 06:43
 14/19 anonim ***** válasza:
Köszi,neked is kitartás!
2017. máj. 16. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kitartást! Nem te reagálod túl, hanem a nagyszülő.

A rokonok a saját sebezhetetlenségükbe vetett hitet védik vagy ennek a lerombolását siratják a hülye reakcióikkal, csak persze ez a szülőknek és az érintett gyerekeknek egyáltalán nem segít.

Próbálj meg külön leülni a sipákolós nagymamával (papával?) jó messze a gyerektől és a többi családtagtól. Hallgasd végig, aztán mondd el neki a lehető legegyszerűbben, mi a helyzet, mit fogtok csinálni, és mik a lehetséges kimenetelek. Esetleg ha jó kapcsolatban vagytok valamelyik szakemberrel, vidd el hozzá a kedves rokont, világosítsa fel ő. Aztán pedig határozz meg nagyon egyértelmű magatartási szabályokat. Pl.hogy a gyerek jelenlétében nem beszélünk a problémájáról. (Nem úgy értem, hogy senki és soha, de nem ez a nagymama, és pláne nem egy harmadik személlyel.) Tilos figyelmeztetni a gyereket a tick miatt, vagy felszólítani, hogy ne csinálja. Ha idegen, más rokon szóba hozza, ezt és ezt válaszoljuk. Stb.

Ha ezeket nem képes betartani, korlátozd a minimumra a kapcsolattartást.

2017. máj. 18. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim válasza:
100%
Ritka, veleszületett rendellenessége van a gyerekemnek. Amikor kiderült a férjem homokba dugta a fejét, és a munkába menekült. A nyakamba szakadt minden. Kb 2 év kellett neki, hogy értelmesen lehessen beszélni vele róla. Az anyja még gázabb. 5 év után sem foglakozik vele. Külföldre mentünk kórházba a gyerekkel, mert itthon borzasztó a helyzet. Mikor haza értünk meg sem kérdezte mi volt. Amikor mondani kezdtem a mondatom közepén megfordult és haza ment. Ő volt az egyetlen aki nem hívott egyszer sem fel minket amíg kint voltunk. Gyűlölöm, hogy sokan azt hiszik, ha nem beszélünk dolgokról, akkor nincs. Az orvosok meg ha nem diagnosztizálunk, akkor nincs. Állam, ha nincs diagnózis, nem kell róla gondoskodni. Sokszor vagyok nagyon dühös. Máskor meg csak sírok.. Én szerintem jobb, ha egy nagyszülő sír, mintha semmi érzelem, semmi empátia nincs benne. Nyilván a középút a normális, nálunk a másik véglet van..
2017. máj. 26. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam Aspergeres.

Nem mondtam el senkinek. Sem a családban, sem máshol.

Inkább tartsanak egy kicsit felelőtlen és gyengekezű szülőnek engem, és neveletlennek a gyereket, mintsem látványosan sajnálják őt, és erősítsék benne a hendikeppet a beszélgetések során.

Éppen az ilyeneket elkerülendő, amiről írsz, kedves kérdező...

2017. máj. 30. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem az utolsónak nincs igaza.


A gyerek mindig egy kicsit más lesz, szerintem sokkal nyomasztóbb, ha olyan elvárásokat támasztanak felé, amiknek nem tud megfelelni, esetleg erősítik benne az ennek a gyereknek valami baja van érzést.


Nyilván én sem fűnek fának híresztelem, de a szűk család(apa, tesóm, legjobb barátnőm, és a nagyszülők) mind tudja. Kell is tudniuk a napi/heti kapcsolat miatt, a barátnőmnek meg azért, hogy meg tudjam valakivel rendesen beszélni.



Nem mindenkiről feltételeztem az idióta reakciót.


Szerintem jó, ha a gyerek és a szűk környezet is tudja a fontos dolgokat.


A titkolózástól nagyobb súlya van a dolognak, mint amekkora igazából.

2017. máj. 30. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat nektek is.Az én gyerekemről bárki láthatja,hogy furcsa,aki 5-10 percnél több időt tölt el vele, vagy naponta látja.Nem is tudnám "titkolni",nem is szeretném.Az olyan lenne, mintha szégyellni kellene magát azért,mert olyan,amilyen.Ő még kicsi,szerintem nem érzékeli,hogy különbözne a többiektől.

Megértem azt is,aki nem mondja el senkinek.Remélem segítő szakemberekkel azért tud beszélgetni,kérdezni,ha igényli.

2017. jún. 1. 07:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!