Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Alapozó terápia: tényleg...

Alapozó terápia: tényleg ilyen sok gyereknek szüksége van erre?

Figyelt kérdés

Vagy csak divat, mint szolgáltatás, mert van rá kereslet, igény?

Vagy csak figyelünk és jobban észrevesszük? korábban is kellett volna?

Ha valakinél nem veszik észre, hogy kellene, mi a következmény? egyszerűen csak szenved az iskolában, vagy kisegítőbe küldik, mert nem bírnak vele?

Vannak, akik nem szívből tartják, hanem profitért, favágásból? hogy válasszak jó helyet?

Tényleg szükséges, vagy csak el akarnak adni valamit, mert odamentem megkérdezni?


(Tapasztalt szülők és fejlesztőpedagógusok írjanak.)



2017. máj. 24. 20:58
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiam 4 éves kora óta jár ayres és okosítóra. Átlagos 4 éves szinttől jóval levolt maradva bármit csináltam nem akarta a ceruzát megfogni, rajzolni. Könyvek hidegen hagyták, csak sikítozva szaladgált volna autóval a kezében.. sok kivizsgáláson voltam vele, autizmus esetleg hiperaktív minden felmerült. Végül tsmt után Ayres és okosító tornák lettek. Rengeteget fejlődött főleg a beszéde és mozgása.
2017. máj. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
18%
Nem vezették még be a 0. osztályt? Ugy tudom ovibol mindenki kötelezően nulladikkal/alapozoval kell kezdje a jövőben az iskolát. Ezert egyebet feleslegesnek tartok. De a 0. osztályt meg hátráltatásnak.
2017. máj. 24. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az alapozó nagyon jó. Szerintem azoknak is hasznos, akiknek semmi bajuk.

Mi a konkrét probléma?

Mi konduktív terápiával kezdtünk. Én el voltam hülve az eredménytől. Álmomban sem gondoltam volna, hogy 3 bukfenccel, meg 2 forgással (nyilván sarkítok) el lehet azt érni, amiért 1 éve tépem a számat, és semmi eredménye. A konduktor, pedig lök rajta kettőt, és egy angyallá változik a gyerek.

Ez 3 éves korában volt. Az alapozót már késöbb kezdik, amikor az agy már nem annyira pasztikus, de még ekkor is nagyon hatásosak a fejlesztő tornák.

2017. máj. 25. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk is nagyon bevált. Mindkét gyerekem jár alapozóra, egyik ADHD, másik beszédfejlődési zavar miatt. Nagyon sokat fejlődtek. Válogatni nem tudtam, csak egy hely van a városunkban :) De szerencsére nagyon jó. És nem érdekel az sem, ha a pénzért csinálják, ha jól csinálják és látom az eredményt. Divatnak nem mondanám, ahogy elnézem a tornára járó gyerekeket, pár anyukával is beszélgettem már.

A létszám pedig folyamatosan nő. Hogy miért van egyre több gyereknek szüksége rá? Nézz körül kicsit, mit eszünk, hogy élünk.

2017. máj. 25. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha odamentél, nyilván volt valami sejtésed. Szerintem még ennél több gyereknek is kellhet, csak nem minden szülő ismeri fel a szükségességét. Helyet referencia alapján válassz.
2017. máj. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!