Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Vitte már valaki 3 éves...

Vitte már valaki 3 éves körüli gyermekét viselkedés terapeutához mert kezelhetetlen volt és düh kitörései voltak a gyereknek? Használt a terápia?

Figyelt kérdés
2016. szept. 24. 21:18
 1/9 anonim ***** válasza:
14%
Egy hàrom èves gyerek esetèn, ha èrtelmileg rendben van, a szülöi hozzààllàson lehet javìtani.Talàn több figyelnet követel ès kemènyebb kezet.
2016. szept. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első! Ezt milyen kompetenciával írod?

Mi mozgásterápiát kapunk ugyanerre, az használ.

2016. szept. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
82%
Az a baj, hogy még mindig rengetegen azt hiszik, hogy a szülő mindenható...! Hát nem minden a nevelés, hanem nagy mértékben jeéen van a veleszületett tempermentum is. Érdekes, aki állatot tart, az már a kiválasztás előtt is vizsgálódik ez ügyben. 3 éves gyermeknél alaposan vizsgálódni kell, hogy nincs-e valamilyen pervazív zavar a háttérben ilyen tüneteknél.
2016. szept. 25. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2016. szept. 27. 21:19
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, pedagógus szülő vagyok. Szóban forgó gyermekem ma már 13 éves, és igen, 3 évesen önként vittem pszichológushoz, mert, mert dühkitörései voltak. Nem otthon, hanem az óvodában, az óvónővel szemben. Nem tagadom, pofon vágta az óvónőjét, megrugdosta, asztalt, széket borított dühében stb. Mi jártunk terápiára, és hasznos volt, mert a pszichológus megismerte gyermekem személyiségét, kiderítette a dühkitörések okát, és tanácsokat adott a probléma megoldására. Azért írtam, hogy pedagógus vagyok, mert a "legjobb háznál" is előfordulhat, hogy problémás a gyerkőc, nem szégyen, és nem feltétlenül a szülő hibája, hanem összetett okok következménye, amit érdemes feltárni, kideríteni, szakember segítségét kérni.
2016. okt. 2. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Köszönöm szépen a válaszod! Az én lányomnak sírós düh kitörései vannak sajnos de csak velünk szemben meg a családtagokkal akikkel minden nap találkozik de leginkább velem és az apukájával! Nem tudok vele sehová el menni mert hihetetlenül nagy hisztit képes csapni! Az ovit imádja ott egy angyal legalábbis az óvónénik ezt mondják!
2016. okt. 17. 18:44
 7/9 anonim ***** válasza:
Mindenképpen indokolja ez a terápiát kedves kérdező! Lehet és kell is segíteni rajta!
2016. okt. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Körülbelül három éves korában kezdődött, és egy évbe telt, mire a sokadik pszichológus és orvos után egy gyermek neurológus megállapította hogy ADHD-s (hiperaktivitás, figyelemzavar). És az allergiára adott gyógyszerek mint később rájöttünk még fokozták a dühkitöréseket.

Jártunk kutyás terápiára, majd lovas terápiára. Fejlesztő pedagógushoz is járt iskola előtt. Jelenleg elsős és szenzomotoros tornát írtak fel neki, oda visszük hetente 2 alkalommal.

2016. okt. 22. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Valódi ADHD- stimulánssal lehet hatékonyan kezelni. A többi csak kiegészítő terápia. Érdekes, hogy a szülők a gyógyszertől jobban tartanak, mint a kezeletlen ADHD következményeitől..Vadaskertben értenek hozzá, érdemes ott kivizsgáltatni.
2016. okt. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!