Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Semmit nem eszik a kisfiam!...

Semmit nem eszik a kisfiam! Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Várom olyan szülők válaszait,akiknek volt hasonló problémája , hogy kihez forduljak...2,5 éves a fiam, csecsemő kora óta szinte semmit sem eszik meg...Legalább az ételek 95'százalékát...tejet,vizet, gyümi levet iszik..nem érdekli semmilyen étel,nem hozza lázba...voltunk vele homeos orvosnál, fejlesztő pedagógusnál, házi orvosnál , vérvételeken de semmit se találtak! Nem számít ,hogy eszik mellette egy gYerek, felnőtt , teljesen hidegen hagyja, az ételt ellöki.. főt ételből 3 félét eszik meg!zöldségből semmit, gyümölcsből jó eséllyel 2/3 félét de kismadárnyi adagot...Nos Komárárom-Esztergom vonzáskörzetében kit tudtok ajánlani?

2017. júl. 11. 11:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
87%

Utolsóval egyetértek, eszik ő, tejet és gyümölcslevet...

Ezzel talán lehetne motiválni - akkor kap egy pohár tejet/gyümilevet, ha megevett x falatot az elé tett ételből. Reggel eleve nem tejjel/gyümölcslével kellene indítani, hanem normális reggelivel. Ha elutasítja, akkor ki kell várni, amíg megéhezik, addig ihat vizet.

Ha a sült krumplit és a halrudat megeszi, akkor nem az ételek állagával vagy a rágással van problémája, csak egyszerűbb neki a megszokott innivalókkal jóllakni. Eleinte azért jobb lenne püréket adni neki, a - pár falatnál több - darabos ételhez hozzá kell még szoknia.

2017. júl. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:
Ami ránézésre nem tetszik neki , megse kóstolja... gyerekként a püréket sem kóstolta meg, minden nap van főtt kaja... krumpli pürét, főtt krumplit is csinálok de kiabál ha meglátja...ma tarhonyás husi van, holnap rakott kel lesz, de r a látványtól kivan... próbáljuk nem erőltetni, de aggódásra ad okot, hogy semmit nem hajlandó megenni... az asztalhoz sem akar leülni, se vendégségbe, se itthon...étterem meg kilőve, mert egyikünk se tudna enni , vagy én mennék utána vagy az apja...ha egésznap vizet kap, akkor is estig szépen kibirja h nem eszik, ... persze estére már nagyon kuka, ..gyerekközösságben se ül asztalhoz...nem szereti az ételeket...már ez a hozzátáplálásnál kiderült, sosem tudott megenni egy adag bébi kaját...minden ment a kukába...a házi orvosnak vezettem evési naplót, de mivel a súlya gyarapszik csak a vérvérelekig jutottunk el ..lehet vmely ételallergia az okozója h ennyire utál enni?
2017. júl. 12. 11:34
 13/21 anonim ***** válasza:

Ahhoz, hogy az okokat ki tudd deríteni, vissza kellene menned az időben (gondolatban) abba az időszakba, amikor a hozzátáplálást elkezdted - pl. milyen volt az emésztése akkoriban, milyen ételekkel kezdted a hozzátáplálást, érte-e ezzel kapcsolatban bármilyen kellemetlen élmény, hogyan reagált egyes ételekre, tejivás előtt vagy után próbáltad-e megetetni. Csak bébiételekkel próbálkoztál, vagy saját készítésű pürékkel is? Ha szoptattál, meddig, hogyan és miért hagytad abba?

Most a tej az bolti vagy tejital vagy anyatej?

Gondolom, tudod, hogy ilyen szintű válogatósság az autistákra jellemző, persze ez nem zárja ki, hogy a kisfiad teljesen egészséges (főleg, ha ilyen téren is vizsgálták). Bár ennyire egyoldalú táplálkozás mellett elég durva tápanyaghiány is ki tud alakulni (emlékszel a fényevő család esetére? A pici csak anyatejet és gyümölcsöket kapott), a fogak sem kapnak megfelelő terhelést. A viselkedése szerinted rendben van? Nincsenek furcsa tünetei, szokásai? Most milyen az emésztése?

A 3 féle főtt ételből minden nap eszik valamennyit? Immunrendszere milyen? Kapott már antibiotikumot, ha igen, hányszor és az első alkalom mikor volt?

Nem muszáj itt válaszolnod ezekre, csak gondold át, mert ezek mind fontosak lehetnek, plusz más dolgok is. Addig is, amíg sikerül rájönni az okokra, én adnék neki egy jó probiotikumot és ha nem tejitalt iszik a korának megfelelő mennyiségben, vitaminokat és nyomelemeket (pl. B-vitamin komplex, Béres csepp). És egyen sok-sok húslevest, lehet sokféle zöldséggel készíteni.

2017. júl. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
67%

Gyümölcs levet, tejet elmondták fentebb. Jó, hogy nem eszik, ha azt iszik. Az elveszi az étvágyát. Gyümölcslé abszolút nem is kéne, tej se korlátlan mennyiségben. Még felnőtt embernek is heti max. 3x2 deci gyümölcslét ajánlanak a dietetikusok, mert ez csak csemege.. A valódi gyümölcs az egy tök más dolog, mint ezek a dobozos szarok koncentrátumból...


Volt egy ilyen evős gyerek az egyik problémás gyerkes műsorba, szerintem tök jól és logikusan kezelték. Az is csak pár dolgot evett és mindig ment a cirkusz, kiabálás, sírás stb. már utálta az egész család a közös étkezéseket. Elég rég láttam, nem tudom pontosan hogy kezdtek neki, de a lényeg az volt, hogy nem kaphatta meg, azt a pár dolgot, amit mindig kihisztizett magának, és meg is kapta, hogy legalább egyen (asszem az egyik ilyen a vajas kenyér volt). Nem fog éhen halni, ha kimarad. Elé rakták azt, amit a többiek ettek ÉS nem vettek róla tudomást. Se arról, ha sírt, se arról, ha ellökte se semmiről. Beszélgettek evés közben, csak egy mellékes dolog volt, hogy most épp étkeznek, nem a szokásos gyerekre figyelés, de egyél, de akkor hozok olyat, de ne sírjál stb. Aztán szépen lassan elkezdett egy-egy falatokat enni, és végül tök jól haladtak vele. De amiket eleinte művelt, mert felborult a jól megszokott rendszer az valami kriminális volt. Viszont nem dőltek be neki, ami fontos volt, mert másként nem lehet fejlődni.

2017. júl. 14. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

Mindent végig rágtunk már, hisz elvittük már több orvoshoz, nem vesznek komolyan minket, a gyümi levet pár hónapja issza, előtte azt sem ivott csak vizet, tejet.... vitamnkúrákat már sokszor végigcsináltuk, már születése óta evészavaros, volt rengeteg tejem de nem szopott ezért elapadt, tápszert kapott, hozzátáplálásnál saját és bolti dolgot is kapott, semmit se evett meg, csak 8 hósan a brokkolit.... vizsgálták autizmusra, teljesen kilett zárva..ezért írtam hogy jó szakembert keresek, mert olyat nem találtam eddig aki érdemben tudott volna a

segíteni...már belénk beszélték ,hogy biztos mi rontottuk el a gyereket...de nem hiszem, hogy az elbaszás, hogy 15134 alkalommal leülünk vele kajálni de mindent elutasít, pár kedvencét kivéve...ma például még egy falatot sem evett...holnap egy másik háziorvost keresek, aztán meglátjuk milesz!

2017. júl. 16. 19:31
 16/21 anonim ***** válasza:
24%
Ez vagy kamu, vagy amíg nem figyelsz a szomszéd megeteti.
2017. júl. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nekem van egy unokahúgom, aki 4 éves koráig szinte csak sült krumplit és párizsit evett :) Ma már többgyermekes anyuka, semmi baja nem lett.
2017. júl. 18. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
0%
A gyerek a korához képest nagy, fölösleges tömni, egy gyerekorvos se fog a túlkalorizálásában segíteni. Az evést joggá és nem kötelességgé pedig csak te teheted, változtatni kell a hozzáállásodon.
2017. júl. 18. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Aspergeres fiam volt ilyen idős korában hasonló a te kisfiadhoz. Már a látvány alapján eldöntötte, hogy nem kell neki. Hiába kérleltem, hogy kóstolja meg legalább, és ha nem ízlik hozok mást.

Nagyon ritkán, de az érdekes díszítés az ételen bevált. A kapros és köményes ételeket kedvelte.

2017. júl. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Nem tömöm a gyereket és nem erőltetem.... mint írtam születése óta okoz neki zavart az evés és ehhez szakembert keresek... akinek nincs ilyen problémája, az csak legyint,hogy amúgy is jó súlyban van minek egyen?! Nem tudom , hogy sokan felmérték e amit írtam v vaktában írogattak csak... nem érdekli semmilyen étel, van hogy kiabál ha meglátja... nem az van h válogatós mert 1/2 ételen kivül nem is kóstol meg semmit...főleg nem főttételt..mindegy eddig senki nem tudott segíteni kigyóggyítani, mi is abban bízunk hogy kinövi de a védőnő szerint az óvodát nem fogja bírni ezért a gyerek...hát nem tudom mi lesz?
2017. júl. 30. 08:39
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!