Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Ételek bevezetése » 15 hónapos kisfiam nem tudom...

15 hónapos kisfiam nem tudom a darabos ételekre rászoktatni. Még anyatejet is kap, egyszerűen nem hajlandó megrágni semmit. Ha kisebb darabos ételt kap, képes kihányni mindent.7 foga van. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2016. nov. 7. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ne kisebb darabost adj neki (ne pürébe rejtve kanállal), hanem kézbe fogható méretűt és hagyd próbálkozni. Ha nem eszi, nem eszi, majd ráérez egyszer, nem kell erőltetni, csak kínálni.
2016. nov. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
A fognak ehhez nem sok köze van, anélkül is el lehet rágcsálni dolgokat. Adtál már a kezébe ehető dolgot (kifli, kölesgolyó, buláta, babakeksz), hogy maga próbálkozzon?
2016. nov. 7. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
76%
A én kisfiam kitartóan próbálkozott ugyan a darabos ételekkel az elejétől fogva, de sokkal kevesebbet evett meg így, mint a pépesből. Tudom, hogy elvileg nem ezen múlik, de amikor 17 hónaposan kijött 4 őrlőfog, teljesen megtáltosodott :) Azóta imád rágcsálni és mindent megeszik, amit mi. Szóval szerintem azért számít a fog :)
2016. nov. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!