Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Miért mondanak manapság...

Miért mondanak manapság mindenkit diszlexiásnak, diszkalkuliásnak, aki egyszerűen csak lusta tanulni?

Figyelt kérdés
Nagy divat lett manapság "disz"-esnek lenni, minden gyereket, aki lusta tanulni, vagy kicsit több erőfeszítésre lenne szüksége a megfelelő teljesítményhez, "disz"-esnek titulálnak és felmentenek a tanulás (egy része) alól. Régen ilyen nem volt, majdnem mindenki le tudott érettségizni, csak kicsit meg kellett erőltetnie magát legfeljebb. A gyereknek pedig lehet, h pillanatnyilag jobb dolga van, h nem kell matekot, fizikát, nyelveket tanulnia, de később hogy fog boldogulni az életben? Jobban járna, ha kicsit megerőltetné magát, később lényegesen könnyebben tudna elhelyezkedni. Itt most nem a valódi disz-esekről beszélek, mert olyan is van természetesen, de nagy átlagban kb. a disz-eseknek mondottak 1/10 (vagy még kisebb) része tartozik ide.
2008. okt. 18. 15:44
 1/5 anonim ***** válasza:
86%
Gyógypedagógusként tudom, hogy sok olyan gyerek van akit diszesnek mondanak, holott köze nincs hozzá. Vagy lusta, vagy nehezen tanuló, nem átlagos intellektusú. Hogy kire mondják, hogy diszes? Elárulom, akit a NEVTAN-ban vizsgálnak. Ott van egy teszt, kicsit beszélgetnek, senkit nem érdekel mit tud, vagy mit nem a gyerek. Viszont akit a TANULÁSI KÉPESSÉGEKET VIZSGÁLÓ SZAKÉRTŐI és REHABILITÁCIÓS BIZOTTSÁG vizsgál meg, annál a gyereknél sokkal valószínűbb, hogy ténylegesen diszlexia-diszgráfia vagy diszkalkulia áll a háttérben. Ugyanis itt egy komplex vizgsálatot végeznek, amiben van egy pedagógiai, pszichológiai és orvosi vizsgálat, tehát a gyereket minden oldalról megvizsgsálják. Itt kiderül az is, hogyha nem elég tájékozott a gyerek, vagy alacsonyabb az intelligencia szintje, és igen, az is ha diszes. A nevtanban nincs komplex vizsgálat, így boldog-boldogtalan megkapja a papírt, ügyesen át is lehet őket verni, viszont egy kopmplex vizsgálat kevéssé manipolálható.
2008. okt. 18. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
53%
Nekem anyukám foglalkozik az ilyen nehézségek felmérésével itt Pécsen, hát akire ő azt mondja, hogy "disz-es", az tényleg az. Nem tudom miért kell ilyen ellenszenvvel viseltetni a gyerekek iránt, amikor olyan problémájuk van, amiről nem ők tehetnek. Nyilván van, akinek nincs igazi gondja, de szerintem ez a ritkább. Nem úgy megy ez, hogy akkor én most kitalálom magamról, hogy diszlexiás vagyok, és kész, ezt szakértő állapítja meg.
2008. okt. 20. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
82%
Félreértetted a kérdést. Nem viseltetik senki ellenszenvvel ezekkel a gyerekekkel szemben, de ha szakmabeli anyukád érdeklődj tőle a Budapest vizsgálattól kezdve napjaink felméréséig és meglátod nem ellenségeskedésről van szó, hanem könnyelműen kijelentett diagnózisokról. Folyamatban van ezeknek a gyerekeknek a felülvizsgálata, és ezt nem csak mi szakmabeliek tudjuk.
2008. okt. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Örülök, hogy ilyen sok szakmabeli válaszolt :) Tényleg nem a beteg gyerekekkel vagyok ellenséges, hanem azokkal, akikről az első és harmadik válaszoló is írt. Akik csak úgy megszerzik ezt a "minősítést" és végiglazsálják a sulit..
2008. okt. 23. 09:32
 5/5 anonim ***** válasza:
67%
Szintén szakmabeli. Annak ,hogy manapság sok a diszes gyerek sok oka,egyrészt a pedagógusok. Könnyebb elzavarni a nevtan-ba a szakértői bizottsághoz a gyereket ,mint kicsit odafigyelni rá. Jó példa erre,hogy minden év szeptember vége felé a szakértői bizottságok előtt megjelennek azok a 6 éves gyerekek akiket a tanár néni küldött ide azzal ,hogy hiperaktiv. A szülők is kevesebbet foglalkoznak a gyerekkel, a nevtan-ban pedig felvesznek egy tesztet ha az x pontszám alatt van diszes a többi nem érdekli őket. De ezzel együtt az is igaz ,hogy míg 20 30 évvel ezek a gyerekek és az enyhe ért akosok normál sulikba jártak ma már csak az elitt magot türik meg ott. Mindenki aki kicsit is más , eltérő az sajátos nevelési igényű, sni-s lett, ergo nem való normálba.
2009. jan. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!