Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan lehetne büntetés...

Hogyan lehetne büntetés nélkül elérni a gyermeknél változást?

Figyelt kérdés

Fiam most 5,5 éves. Jövőre megy iskolába. Eddig igyekeztem mindig szavakkal nevelni. Néha erősebb hangnemben, de többnyire nyugodtan. (hiába is tagadnám, hogy sajnos azért voltak mélypontok a türelmemben :-(( sajnos volt, hogy kiabáltam, pl. amikor az autók közé szaladt, vagy épp már 1,5 órája könyörögtem, hogy induljunk már fürödni, vagy amikor a szomszéd már a rendőrséget akarta rám hívni, mert a fiam egy egyszerű hajmosásnál úgy ordított, mintha épp kínoznám)


Már kicsi korától nagyon akaratos és önfejű volt. Folyton tanítgattam és a mai napig is igyekszem Neki elmagyarázni a dolgokat büntetés helyett. De az esetek 90%-ában már meg sem hallgat, csak mondja a magáét, a többi esetben pedig türelmetlenül megígéri, hogy ezentúl azt nem teszi (épp amiről beszélünk) csak hagyjam már békén. Persze rögtön elfelejti, hogy mit ígért.


Eddig az óvodában nem volt vele gond, szót fogadott a Nevelőknek és segítőkész volt. Mostanában viszont már ott is próbálkozik, szemtelen, hisztizik, ha nem az van, amit Ő akar. Mostanában többször is arra értem oda, hogy épp valamin dühöng és a Nevelő próbálja nyugtatni és magyarázni Neki. Ő pedig üt, rugdos és őrjöng.


Eddig nem büntettem, bíztam abban, hogy ha elmondom 100-szor, vagy 1000-szer a dolgokat, akkor egyszer csak meghallja és elfogadja. De most valahogy úgy látom, hogy ez így nem fog megváltozni. Csak, ha én változtatok a módszeremen. Csak éppen azt nem tudom, merre. Nem vagyok a büntetés híve, így elképzelésem sincs arról, hol lenne Vele szemben a büntetés határa. Volt már, hogy megtiltottam a TV-nézést, mesézést, de egy-két óra múlva megszokta az állapotot így az sem használt.

Ma már arra gondoltam, hogy bezárom a szobáját, hogy ne férjen hozzá a játékaihoz és egy hétig nem játszom vele és nem játszhat a játékaival. De ez egy kicsit nem erős?


Tudom, hogy kapok majd hideget-meleget, hogy mennyire gyenge vagyok... stb. Gondolom. De azért remélem, hogy van véleményetek vagy ötletetek.


2017. júl. 30. 19:50
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
52%
Az én fiam szinte teljesen ugyanez. Nem csak viselkedésben, korban is. Nálunk annyival másabb, hogy vannak tesók is (kisebbek és nagyobb is). Az apjuk helyett pótapjuk van, akit már apjuknak tekintenek, úgyhogy nem hiszem, hogy csak ez lehet az ok. Nálam is megvan, hogy utálok szigorkodni büntetni és kiborít, hogy nem ért a szóból. Mondták nekem is, hogy vizsgáltassam ki, de kb ugyanaz lenne az eredmény, amit te is leírtál. A lelkem mélyén tudom, hogy nekem kéne máshogy de nem tudom hogy... Bocs, hogy ezzel nem mondok sok okosat, csak nem egyedi a helyzeted.
2017. júl. 30. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
83%

Kell a bóntetés, de a büntetés nem verést vagy ordítást jelent.

Valamit átmenetileg vonj meg tőle, ami neki fontos. TV, kedvenc játék, program, stb.

Ha rosszalkodik, mond meg, hogy még egy figyelmeztetés, utána elveszed az adott dolgot. Ehhez viszont tartsd magad, mert elég egyszer elbliccelni és nem fog komolyan venni.

2017. júl. 31. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
47%
Változást úgy lehet elérni nálatok, ha első körben tisztázod magadban a saját szerepedet! Miért is van bűntudatod, ha nevelsz? Miért, ha éppen kiabálsz? Mégis kinek kellene a gyerekedet nevelni?! Kinek a felelőssége? Nem 100 szor kellene elmondani mindent, hanem egyszer. Ha nem csinálja, amiben megegyeztetek, annak következménye van.Mindig! Nem büntetni kell, hanem jutalmazni. Akkor van x játék, ha ezet meg ezt megcsinálta. De kizárolag csak akkor! Nagyon következetes, határokat tartó attitüdre van szükség. A korlát bitonság is a gyereknek. A következetlen, gyenge kezű szülönek könnyen lesz viselkedésdészavaros gyereke. Ha indulatból nevel és következetlen, a végeredmény ugyanaz. Ez egy hosszabb beszélgetés témája.
2017. aug. 1. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Az ég világon semmi baja sincs, csak neveletlen még, és keresi a határokat. Egyszerűen nem tudja még mi az ami rossz, mi az, ami nem. Ne mondd el százszor, ha max. harmadjára sem teszi meg szép szóra, határozottan szólj rá, ha nem megy az se egyszer határozottan kiabálj rá, ha meg ez sem megy, akkor az például hatásos következmény lehet, hogy elzavarod a szobájába, főleg, ha ott nincs játék. Mert ha jól értelmezem eddig csak elmondtad, hogy következmények lehetnek, de valójában nem voltak. Elmesélésből nem fogja megérteni mi az a következmény, hiszen pici még. Hidd el, az ég világon semmi baja nem lesz tőle, csak jobban együtt tudtok működni.

Ami nagyon fontos, az a következetesség, és hogy meglegyenek a fokozatok. Akkor megtalálja majd azt a határt, amit nem léphet át, és talán kamaszkoráig nem is fogja.

2017. aug. 25. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Ja, és még egy másik kérdésedre válaszolva, ne egy hétig, egy ekkora gyerek annál jóval gyorsabban feldogozza a dolgokat, bőven elég szerintem, ha addig bünteted, amíg bocsánatot nem kér/le nem nyugszik, abba nem hagyja a hisztit. Az óvodában történt dolgokért pedig felesleges már otthon büntetni szerintem, ott az elmagyarázás (érzékeltetve, hogy tényleg nagyon rossz volt) elég.
2017. aug. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"vagy épp már 1,5 órája könyörögtem"


Na ezt csinálod rosszul.

Nézd meg a gyerekedet, hogy hogyan kér. Hogyan kér enni, hogyan kér inni, hogyan kéri, hogy játsz vele. És te is ugyanolyan határozottan csináld, ahogy ő teszi. Ne könyörögj.


- Fejezd be a játékot! Gyere, fürdünk!


(Aki már másfél órája könyörög a gyereknek, az ne büntessen, mert vagy alul, vagy túl lövi a büntetést is - mint ahogy a könyörgést is erőteljesen túltolta)

2017. okt. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!