Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Ikres vagy két-/többgyerekes...

Ikres vagy két-/többgyerekes anyukák, ti hogy büntettek?

Figyelt kérdés

A helyzet: ikrekkel (de lehet két különböző korú gyerek is) kint vagytok a játszótéren. Az egyik borzalmasan viselkedik, a másik viszont szépen játszik. Alapból az lenne a büntetés a rosszul viselkedőnek, hogy hazamentek, de ilyen esetben bünteted a másikat is, aki nem tett semmi rosszat.

Mi ilyenkor a megoldás?

Nem csak játszótéren érdekel, hanem minden egyéb esetben, ahol nem tudod őket "szétválasztani".



2017. ápr. 13. 12:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A rossz leul melled a padra.
2017. ápr. 13. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
97%

Igen ez nekem is sokszor fejtörést okozott.

Igen talán a padra ültetés a legjobb dolog. De sajna a másik is sokszor szenvedett az egyik miatt....

2017. ápr. 13. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
49%

Nem büntetek: kiemelem a helyzetből, és minimalizálom a rá fordított energiát, ellenben a jól viselkedő sok figyelmet, megerősítést kap a jó magatartásért.


Így arra törekszenek, hogy jól viselkedjenek, hiszen azért jár törődés, rákoncentrálás, stb.


Gyakran azért viselkedik rosszul a gyerek, mert figyelmet akar kiprovokálni. És a letolás, a bünti is figyelem, osztatlan figyelem.

2017. ápr. 13. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
88%
Nálunk is mellém ül a padra. Ha meg lehet vele beszélni (épp nem hisztizik), akkor megbeszéljük. Ha érti és meg tudjuk beszélni akkor mehet vissza játszani.
2017. ápr. 13. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
41%
én vagy elterelem a figyelmét/kiemelem, vagy pozitív alternatívát ajánlok pl ha szórja a homokot a csúszdába, rászólok hogy fejezze be, és odaviszem a vödrét, hogy szórja abba, süssünk tortát...vagy ha kajlán rohangál nem fogad szót lökdösődik, akkor elkezdek vele én fogócskázni
2017. ápr. 13. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
61%

3-asnak tök igaza van! 21 hónap korkülönbséggel születtek a gyermekeim, néha olyan, mintha ikrek lennének.

Én például kiveszem a homokozóból a rosszalkodót, leguggolok hozzá, elmagyarázom (nagyon határozottan és tömören), hogy miért volt helytelen a viselkedése, és otthagyom. Visszamegyek a szépen játszó gyermekemhez, és nagyon kedvesen homokozom Vele tovább. A "rosszalkodó" gyermekem garantáltan küzdeni fog a figyelmemért, és mivel látja, hogy a kulturált játékot jutalmazom a figyelmemmel, Ő is valószínűleg át fogja venni a mintát, és kulturált játékra fog törekedni.

Az biztos, hogy ebben a helyzetben is érvényesül az a szabály, hogy nem szabad túlbeszélni, túl nagy jelentőséget tulajdonítani a helytelen viselkedésnek, mert az is lehet egyfajta megerősítés a gyermek számára, hogy a viselkedésével felhívta magára anya figyelmét. Ez a negatív megerősítés (negative reinforcement).

A helyes viselkedés kiemelése, figyelemmel jutalmazása pedig a pozitív megerősítés (positive reinforcement).

2017. ápr. 13. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Szerintem a figyelem elterelése nem megoldás, csak konfliktust kerül az ember. Nyilván nem kiabálok a gyerekre, hogy ne szórja a homokot, de szépen elmagyarázom, hogy miért nem szabad, ha tovább csinálja, ül a padon. Nem viszem a vödröt, mert attól még nem fogja megérteni. Másik példa sem jó, amit az egyik válaszoló adott, mert ezekkel az alternatívákkal azt éri el, hogy a probléma gyökere nincs kezelve, csak átmenetileg kezeltük a tünetet.
2017. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
40%
A másik példát értem az alatt, amikor fogócska van, hogy ne lökdösődjön. Ilyen nincs nálunk, azonnal leültetném, nem hogy még kergetőzzek, és jutalmazzam a figyelmemmel.
2017. ápr. 13. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
igy van en megelozni szoktam a hisztit nem pedig büntetessel kiprovokalni...attol hogy ez neked nem tetszik még a kerdesre adtam valaszt. kulon grat a lepontozashoz
2017. ápr. 13. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Sok ilyen helyzet van. Pl.szülinapi parti. Nem akarom a másikat elhozni onnan azért, mert a szeleburdi állandóan rosszon töri a fejét.
2017. ápr. 13. 20:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!