Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogy mondjam el az anyjának?

Hogy mondjam el az anyjának?

Figyelt kérdés

Van egy kilenc éves kisfiú, közeli rokon. Néha átjön hozzánk kutyázni. Már többször láttam a szemem sarkából, hogy gyakran nyúl a kutya lábai közé. Tegnap egyértelműen láttam, hogy fogdossa a kutya nemi szervét - bocsánat- mintha ki akarná verni a kutyának. Azt gondolom, hogy ez nem teljesen normális, egyrészt azért mert, bár jól nevelt, türelmes kutyám van, de nem szoktuk a legérzékenyebb pontját tapogatni, s félek emiatt egyszer nehogy odakapjon, másrészt meg, mit ahogy említettem, szerintem ez beteges...

Több gond is van a kisfiúval, iskolai viselkedési problémák, verekedés, csúnya beszéd, agresszió, de az édesanya nagyon elfogult a gyerekkel szemben, s csak legyint, hogy nem rossz, csak eleven. Attól félek, ha ezt így ebben a formában közlöm az anyukával nem fog nekem hinni, mint ahogy a tanítónénik sem, meg senkinek...


2017. szept. 7. 14:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
93%

Megmondod, hogy nem bánik szépen a kutyával, nem akarod, hogy egyszer baj legyen és oda kapjon, úgyhogy többet nem jöhet kutyázni. Pont.

9 éves gyereknél egyáltalán nem normális ez a viselkedés, de ha az anyja nem hisz neked, akkor felesleges ebbe belemenni.

2017. szept. 7. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
91%
Mondd meg neki, hogy nem szabad megfogni a kutya fütyijét, mert nem szereti és odakap, az anyjának nem is mondanék semmit.
2017. szept. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
89%

Valami nem oké a kisfiúval, én elmondanám az anyjának, ha normálisnak ítélném, hátha zaklatják szexuálisan a kisfiút.


Ha tudnám, hogy valami nem oké a családban, a gyerekből próbálnám kedvesen kiszedni, milyen a viszonya a környezetében élő férfiakkal.


A szexuális kíváncsiság normális, megnézi a fiú és lánykutyát is, de nem oké, hogy egy fiúkutyát ingerel egy kisfiú. Ebben a korban azt kellene mondania, hogy fujj, nem pedig direkt kiváltani az ingert a kutyánál.


Ne piszkáld, inkább próbálj vele beszélgetni és közelebb kerülni hozzá, szerintem itt komoly baj lehet.

2017. szept. 7. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
31%
Egyáltalán tudja,hogy mi az a kutyának a lába közt? Mi felnőttek tudjuk és hajlamosak vagyunk azt feltételezni,hogy a gyerekek is. De nem biztos,hogy tudja,mi az,hiszen nem hasonlít az ő fütyijére.
2017. szept. 7. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
29%
Nincs ebben semmi beteges, hisz gyerek és kíváncsi. Nem minden gyerek egyforma, ettől még nem kell minden áron valami diagnózist nyomni rá. Az anyja előtt tutira nem szégyeníteném meg, csak neki szólnék hogy ne nyúljon oda a kutyának, mert nem szereti és megharaphatja. Ennyi.
2017. szept. 7. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
74%
9 éves, nem 3. Akármi lehet, ne kezdje el a feltörekvő hajlamait egy kutyán kiélni, vagy az is lehet, hogy őt is így fogdossa valaki, vagy csak ilyen morbid játékok tetszenek neki. 5-6 éves koráig maximum azt mondom, hogy semmi, és csak kíváncsi, de ennyi idős korban már nem.
2017. szept. 7. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
93%
Szólnék neki is, megkérdezném, hogy ezt miért csinálja, de nem gorombán, érdeklődően és elmagyaráznám, hogy ez miért gusztustalan. Az anyukájának is szólnék, de finoman, aggódóan.
2017. szept. 7. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
10%

Valami nem oké a kisfiúval


nem a kisfiúval van gond, hanem a kérdezővel. Az utóbbi napokban igen megszaporodtak itt a hasonló jellegű kérdések, törölve is vannak szépen sorban. Ez is megy a levesbe hamarosan.

2017. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi mindenki válaszát. Ma is volt nálunk, ma is csinálta, és mikor megláttam, akkor rögtön rá is kérdeztem, hogy ezt miért csinálja. Választ végülis nem kaptam, csak annyit, hogy "nem tudom" viszont látszott, hogy nagyon szégyelli magát, így feltételezem, hogy tudja, hogy mit csinál. Elmondtam azt is, hogy ne csinálja, mert megharaphatja, stb. Nem különösebben foglakozott vele. Én nem akarok semmiféle diagnózist nyomni semmire, az utolsó válaszolót meg nem értem, egyszerűen csak tanácsot szeretnék kérni, nem tudom mi ezzel a probléma. Próbáltam beszélgetni a kissráccal, hogy ilyet nem csinálunk, stb, de nagyon hárított... Próbálják még vele beszélgetni, mielott szólok az anyjának?
2017. szept. 7. 22:56
 10/12 anonim ***** válasza:
56%

Dehogy, ne ilyen direkt.. építs ki egy bizalmi kapcsolatot, hogy magától mondja el, ha van valami.


Persze az is működhet, ha ráijesztesz és a szexuális zaklatasról kezdesz beszélni, hogy szólni kell, ha valaki netán őt fogdossa, és szépen felépíted a körülötte lévő személyekkel az egészet.


Ha elbőgi magát vagy kukán maga elé mered, molesztálják, ha le akar rázni, mert ciki téma, tehát rád mer nézni hosszabban és meg mer szólalni, akkor nem molesztálják.


Egy kis emberismerettel gyerekjáték rájönni, van e gond.

2017. szept. 8. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!