Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mit lehet tenni ha a gyerek...

Mit lehet tenni ha a gyerek nem hajlandó iskolába menni?

Figyelt kérdés

Az öcsém 14 éves 8adikos. Tavaly eljátszott sok kamubetegséget azért,hogy itthon maradjon gèpezhessen és lustálkodjon. Ha a gépet megvonjuk,elvonási tünete van, nekünk jön (nagydarab..pl én az 1,7cm-s 110kg-s gyereket az 1,6centimmel nem állítom meg) Most sem jár iskolába csak heti 1-2x. Nem mondja el mi bántja. Azt már tudjuk hogy a cigányok és az osztálytársai beléállnak,de van mikor ő káromkodik.. Tudni kell róla hogy beszédhibás,hirtelenharagú,erővel oldja a problémáit,nem gondolkozik csak cselekszik,rossz tanuló,nagyon csúnyán beszél,illemtelen)

Se pszichológus, se anyu,se apu, se mama se én nem hatunk rá. Semmi. Én nem akarom hogy bántson minket. Van egy cukros hugom aki csak 11, apu alkoholista. Szeretném ha elkerülne itthonról,mit tudok én tenni ha anyám nem hajlandó lépni és mindenki csak nézeget?



2017. szept. 15. 08:52
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
51%
első körben én mepróbálnék vele kedves lenni és rávenni valahogy hogy elmondja mi a gond.ha ő semmit nem reagál,akkor mondd neki te hogy: mit szólna hozzá ha másik suliba járhatna-mert valahova muszáj járnia..ezt magyarázd meg neki! Meg azt is mondd ha jobb életet szeretne akkor pláne össze kell szednie magát.
2017. szept. 20. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Az olvasottak alapján talán nem is baj, ha jelentkezik a Gyámhivatal, hiszen a körülményei sajnos nem megfelelőek egy amúgy is hátránnyal induló (túlsúlyos, beszédhibás) kamasz egészséges fejlődéséhez. Sajnos egy munkába menekülő nemtörődöm anya és egy alkoholista apa kombó nem tudja megoldani ezt a helyzetet. Segítség kell neki, de nektek is. Nagyszülő, keresztszülő/nagynéni, pszichológus sem tud segíteni?
2017. szept. 20. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

"masodik ugy kepzelem hogy nem tudom megallitani a 60kilommal es nem turnem azt ha a cukros 11 eves hugom bantana!!! Anya dolgozik..meg sem hallgat minket mi a jo vagy mi faj,arra fogja en dolgoztam ma (tisztviselo) es egyszeruen leszarja, Apu annyira elitta az agyat..egesznap fekszik ezt latja mindket gyerek..senki nem torodik semmivel es ugyerzem keves vagyok..a hugomnak HI vercukrai vannak ami nem normalis nekem RA-m az idegessegtol 3 eve..Az ocsem senkire sem hallgat..se sport se iskola csak a hulye gep es kaja..

Anyu feladta hogy iskolaba kuldje,egyik fulen be masikon ki az ocsemnek. Duzzog es ha nem gep elott ul maga ele nez es a fotelba fekszik. Ez tul sok.."



Az öcséden pedig segíteni kell. Utálja magát és mindenki kigúnyolja. Nem csoda ha nem szeret iskolába járni, ráadásul van egy nemtőrödöm anya és egy alkoholista apuka. Ez nagyon rossz kombó, a gyámügy rátok fog szállni.

2018. jan. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!