Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves kisfiamnál első...

10 éves kisfiamnál első osztályban kezdődtek a problémák, pedig kitűnő intelligenciával rendelkezik. Másik iskolába, nem vették át. Mit lehet még tenni? Hova fordulhatok segítségért? Aki ilyen problémával küzdött, hol talált megoldást?

Figyelt kérdés
Most harmadik osztályos,órán nem dolgozik,felesel,durva társaival.

2013. márc. 14. 15:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
40%
Sok oka lehet, neurológiai probléma is. Egy kivizsgálás nem ártana. Szerintem nevelési tanácsadó legyen az első kör, vagy, ha megengedheted, egy jó pszichológus.
2013. márc. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim válasza:
Vidd el nevelési tanácsadóba, orvoshoz, vagy pszcihológushoz! Lehet, hogy titokba megnézett még régebben egy horror filmet, és az vált ki belőle ilyen viselkedést! Vagy esetleg valaki a suliba, vagy valahol rosszul bánt vele! Bármi lehetséges! Jobb ha kezelitek ezt a problémát, mert ha nagyobb lesz nem fog tudni érvényesülni!
2013. márc. 15. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat,a nevelési mindent rendben talált,2 pszichológusnál jártunk,sikertelenül,a kineziológus szerint csecsemő korában érte valami trauma ,de csak egy kezelésen voltunk,mert a kisfiam elzárkózik, és én is egy kicsit hihetetlennek tartom.Valakinek van tapasztalata a kineziológiáról?
2013. márc. 15. 11:22
 4/15 anonim ***** válasza:
Pontosan milyen problémákról van szó?
2013. márc. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
56%

Miért volt sikertelen a pszichológus? Egy terápiát végigcsináltatok legalább?

Ezek nem egyalkalmas dolgok, min. 2-3 három hónap, mire eredményt ér el. (A kineziológust szerintem hagyd....)

2013. márc. 15. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Az iskolában az órákon nem dolgozik,felesel a tanítónénivel,folyamatosan felhívja magára a figyelmet,hangokat ad ki a szájával,a szünetekben rohangál.A legnagyobb probléma,hogy órán nem követi a pedagógus utasításait és már a tanulmányi eredménye is leromlott.Egyébként kitűnő intelligenciával rendelkezik,matekversenyen vett részt.Át akartam íratni másik iskolába,odajárt 4 napig,de nem veszik fel,mert rossz hatással van a többiekre.Huzamosabb ideig jártunk pszichológushoz,de nem segített.
2013. márc. 17. 09:42
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Étrend-kiegészítőkkel próbálkoztatok,


Illetve ha jól értem hiperaktív? Oviban nem volt gond?

Egyébként az ilyen gyerekek kiváló intelligenciával rendelkeznek, de nem is ez a gond. Hanem valamilyen neurológiai ok miatt túlpörögnek. Voltatok kivizsgáláson?

2013. márc. 17. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Szerdán megyünk a Vadasparkba,nem tudom mit állapítanak meg,de nagyon szeretnék már a végére érni.Ha egészséges,akkor elfogadjuk, hogy rossz gyerek,akkor is fel fog nőni,ha nem, megadunk minden segítséget,mert egy szülőnek ez a kötelessége.Mi a véleményetek a Vadasparkról?Sok jót hallottam,de megijedtem a gyógyszeres kezelésekről alkotott véleményekről.
2013. márc. 17. 10:21
 9/15 A kérdező kommentje:
Az oviban nem volt különösebb gond, benne volt az 5 legelevenebb gyerek között.Első osztályos korában kezdődtek a gondok,de a nevelésiben NEM állapították meg sem a hiperaktivitást,sem a figyelem zavart.Kitűnő az intelligenciája szerintük a felnőtteknek kifinomult érzékkel kellene hozzáállni a kisgyermekhez.Igen szedtünk Espricot,de nem volt különösebb eredménye.Megjegyzem még Zrínyi matekversenyen volt, elég szépen teljesített,nem az eszével van gond, de sajnos a magatartása miatt,már teljesen leírták.Most kapott igazgatói figyelmeztetést, mert nem dolgozik órán,a tanárnő már nem tud vele mit kezdeni. Nagyon kétségbe vagyok esve.Egyébként nagyon érzékeny, könnyen sírva fakad,rengeteg gyengédség,szeretet van benne.
2013. márc. 17. 10:45
 10/15 anonim ***** válasza:
Nem lehetne kis létszámú osztályba vinni valahová? Nem kap fejlesztés valamilyen szinten? Milyen iskolán kívüli elfoglaltságai vannak?
2013. márc. 17. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!