Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi lehet a probléma? Többi lent.

Mi lehet a probléma? Többi lent.

Figyelt kérdés

Kèrlek adjatok valami tanácsot.

Van egy 2,5 èves kisfiam,egyedül nevelem születèsètől fogva szüleim segìtsègèvel. Az lenne a problèmám,hogy :

1 èvesen tanult meg járni ès azóta egyszerűen kibìrhatatlanok a napok.

Nem ül le 1 percig se,rohangál ès sìr,ordìt,tombol egèsznap. Enni se eszik normálisan mert "nincs ideje" inkább megy/jön. Nagyon hisztis kisfiú,társaságba,bevásárlóközpontba vagy bárhova egyszerűen nem tudom elvinni mert rá jön a hiszti roham ès nem bìrom sehogyse leállìtani,akkor sem ha magamhoz húzom ès szèpen beszèlek hozzá,hogy nyugodjon le. Verekedős is ès sajnos ha nem úgy van valami amit ő akar akkor bántja a másikat,köztük engem is. Valamit nagyon elrontottam,hogy ilyen. Sose ütöttem meg,sose kiabáltam vele,csak is szèpen ès halkan probálom megbeszèlni vele,de egyik fülèn be a másikon ki. Szüleimmel èlünk ès sajnos már ők is ki vannak a mindennapi folyamatos rosszaságaitól. Sajnos barátokhoz vagy rokonokhoz se merem őt elvinni mert különben lebontja a házat. Ha unatkozik akkor tör/zúz vagy bántja a másikat. Hangsúlyozom,hogy a családban senki sem veri a másikat. Nem tudom hol láthatta az ilyen dolgait de már nagyon kètsègbe vagyok esve ès már bevallom nagyon nem bìrom a viselkedèsèt idegileg. Vèdőnő csak nevet. Egyèbkènt mikor rosszat csinál akkor egy idő után rájön,hogy rossz volt ès oda jön hozzán ès mondja,hogy anya szeretlek ès megölel. Nem èrtem. Nagyon szeretem őt ès nem akarom,hogy baj legyen a kèsőbbiekben,hogy ilyen kis "hiperaktìv" meg verekedős,hisztis. Valaki tudna nekem segìteni ebben?


2017. okt. 15. 08:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, h nagyon trendi most ez a rosszalkodásra is csak tutujgatjuk a gyereket. De láthatóan nákatok (is)ez az elmélet megdőlt.

Szabj határokat! A gyereknek látnia kell, éreznie kell h ez az a pont ahonnan nincs tovább.

Ha kell emeld fel a hangodat ( nem kell ordítani vele) ha kell büntesd meg.

De ebből bizony( joggal félsz h) baj lesz!

Van az a szigorú nézés, amire pl az én lányom már tudja h eddig mehetett. Nem kell megfélrmlíteni, de érezze h te vagy a döntéshozó a "főnök". Nem az van amit elképzelt.

2017. okt. 15. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
64%
Mondjuk vizsgáltasd ki, nincs e valamilyen betegsége ami miatt ilyen. Ha nincs kérj szakemberektől tanácsot.
2017. okt. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Irány a Pedagógiai Szakszolgálat! Rengeteg oka lehet, hogy így viselkedik a gyerek, és egyáltalán nem biztos, hogy te neveled rosszul.

Persze az is lehet, hogy tényleg a napirenden, szabályokon, szokásokon kellene változtatni. Mit csináltok, amikor "jó" a gyerek? Olyankor is kap figyelmet? Milyen tevékenységgel tudod lefoglalni? Eleget vagytok a szabadban? Van a lakásban helye, ahol normál keretek között kiélheti az energiáit? Trambulin, füleslabda, vastag szőnyeg amin ugrálni, bukfencelni, birkózni lehet? Céltábla a falon, amihez úgy igazán odavághat egy kislabdát, babzsákot vagy hasonlót?

Milyen szinten van a beszéde? El tudja mondani mi baja van? Ki lehet találni mi az oka egy-egy dühkitörésnek? Nehezen képzelem el, hogy a gyerek reggel felkel az ágyból és onnantól csak fut, lerombolva mindent, amit elér, de ha ez a helyzet, akkor tényleg orvosi esetről van szó. Ha viszont unalmában/dühében/figyelemkeltési céllal kezd rosszalkodni, akkor kezedben van a megoldás. Tiltsd amit muszáj, de közben tereld elfogadható szórakozások felé, mutass neki eszközöket a dühe kifejezésére (kiabálhat, toporzékolhat, csapkodhat egy párnát, de téged nem! és akkor te tudni fogod, hogy haragszik, együttérzel vele, megnyugtatod...)

A sok rossz beidegződés, felgyülemlett feszültség miatt hasznos volna, ha segítséget kérnél a változtatáshoz, és erre a szakszolgálatban ingyenes lehetőséged van. Ráadásul ott azt is felismerik, ha mégis van a kicsinek valami kezelendő problémája. Senki se adna gyógyszert egy két és fél évesnek pl. ADHD esetén, de a te bűntudatodon sokat könnyít, ha kiderül, hogy a problémáitoknak valami tőled független oka van. Ráadásul egy diagnózis birtokában még tudatosabban lehet bevezetni ugyanazokat a nevelési szabályokat, amikre amúgy is szükség van.

Az esetek többségében persze semmi "diagnózis" nem születik, szimpla nevelési tanácsadással úrrá lehet lenni a problémákon.

2017. okt. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%
Na, nekem ezért nem lesz gyerekem.
2017. okt. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Kedves 4-es válaszoló! Aki mer, az nyer. És itt sokkal jobbak az esélyeid, mint a lottóban. A szülők túlnyomó többségének sokkal több öröme telik a gyermekében, mint ahányszor a falra mászik tőle, sőt, esetleg még azt is megbánja, hogy ő maga megszületett.
2017. okt. 23. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Egy ismerősöm kisfia hasonlókat produkált ennyi idősen, már-már kimondták autistának. Több vizsgálatot elvégeztek nála, kiderült hogy gluténérzékeny, 2-3 hónapos diéta után múltak el a tünetek, természetesen azóta is szigorúan tartják. Érdemes lenne ebben az irányban is szétnézni, hátha a cukor, glutén, tejcukor okoz problémákat és emiatt lesz ingerült.
2017. okt. 29. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!