Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Probléma a fogak állapota a...

Probléma a fogak állapota a terhességi alatt?

Figyelt kérdés
Van két lyukas fogam, amik annyira rosszul, hogy a fogorvos azt mondta, biztos ki kell húzni. Mindkettővel alsó bölcsessèg és azt mondta nehèz lesz, fàjni fog. Megijesztett... Mennyire fontos hogy jó fogakkal vàgjak neki a babavàràsnak?
2017. szept. 5. 13:45
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsánat, telefonról irtam és pár szót fèlreìrt
2017. szept. 5. 13:45
 2/8 anonim ***** válasza:
53%

Válts dokit.. Nekem úgy szedte ki bölcsességfogaimat dokim hogy meg se éreztem őket.

Azért lenne jó megcsináltatnod mert terhesség alatt a gyulladás egy góc a szervezetbe ami vetéléshez vezethet.

Keress egy jól felszerelt klinikát és hidd el nem fog fájni ,max utána ha kimegy a szuri de egy erős fájdalomcsillapítóval azt is kihúzod 1-2 napot .

2017. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Nyilván fontos, de terhesség nélkül is az. Csináltasd meg, mert ha elkezd fájni, kihúzzák terhesen, érzéstelenítőt kaphatsz, de utána viszont nem szedhetsz erősebb fájdalomcsillapítót, mert károsíthatja a magzatot. A helyedben mindenképpen terhesség előttre idöziteném. Egyáltalán nem biztos, hogy fájni fog, ez főleg alkati kérdés, van akinek sosem fáj foghúzás után.
2017. szept. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
32%
Nem terhesen is kellene akkora igènyszinttel rendelkezni, hogy a fogaidat rendbe rakd, ha betojtàl, ha nem a fogorvostól.. Mi lesz szülèsnèl? Szerinted szülni lepkefing lesz?
2017. szept. 5. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
34%

Jó fogakkal ÉLNI fontos, nem terhesnek lenni.


Menj másik fogászhoz, egy jó orvos nem húz, szinte nincs is menthetetlen fog manapság.

2017. szept. 5. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az, hogy mennyire és mennyi ideig fáj, teljesen egyéni. Nekem volt, ami csak akkor fájt, volt, amitől a fél fejem feldagadt és hetekig, pedig ugyanaz a doki csinálta.

Mindenképp csináltasd meg terhesség előtt, mert egyrészt bármilyen gyulladás kockázat a babára nézve, másrészt terhesen sokaknak gyorsabban romlanak a fogai, harmadrészt kisbabával kevésbé fogsz ráérni megcsináltatni, ha szoptatsz, akkor meg ugyanúgy nem szedhetsz be akármit, mint terhesen.

2017. szept. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ha már most van gond azokkal a fogakkal, akkor érdemes helyrerakni őket, vagyis kihúzni ha ki kell VALÓBAN. Azért nézessd meg másikkal is, hátha...

Terhesség alatt az ember mindentől fél, mindentől óvakodik. Nekem tömésem esett ki, de nem kértem szurit, pedig állítólag lehet kapni terhesen is, de én nem mertem azt sem. Egy húzásnál azért mindenképpen kéne kapni, de tudod mindenki óckodik, hogy terhesen bármi szuri, gyógyszert bevegyen. Láthatod is itt a gyakorin, hány kérdés van, hogy terhesen lehet-e vagy sem.... Szóval jobb lenne nem terhesen elintézned ezeket a dolgokat. És akkor is lehet hogy terhesség alatt lesz valami a fogakkal, de ezeket már előre tudod.

2017. szept. 5. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Egy rosszul nőtt bölcsességfog nagyobb problémákat is okozhat, mint a gyulladás.

A nehéz lesz, gondolom, azt jelenti, hogy nem feltétlenül működik a szimpla húzás.


Az enyémet nemrég műtötték, hasonló infóim voltak, illetve az enyém annyira rosszul nőtt, hogy esélyes volt az arcbénulás is mellé... (Már évekkel ezelőtt ki kellett volna szedni, SZTK doki anno hasonló okokból hagyta bent, nem akarta a kockázatot vállalni. Mostanra lett tarthatatlan az állapot.)

Bölcsességfoggal az a baj, hogy nagyon sokszor nem lehet kiszedni egyben, ha csontra nő vagy rossz szögben, és akkor el kell törni az állkapocsban, több darabban kiszedni. Azon nem segít semmilyen injekció.


Nekem hatalmas szerencsém volt, majdnem egyben kijött, de konkrétan bőgtem a kíntól. Pedig modern klinikán voltam, és a fájdalomcsillapítóval sem spóroltak. Van, ami az sem segít.


Kérdező! Tudom, hogy baromi ijesztő, de inkább most, babázás előtt, mint később. Utána sokkal jobb lesz. :)

2017. szept. 6. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!