Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Mi kezdjek a romboló két és...

Mi kezdjek a romboló két és fél évesemmel?

Figyelt kérdés
Attól a pillanattól kezdve, ahogy felkel rombol. Abban leli örömét, ha mindent szétdobál, kidobál, leborít. Egy csatatért a ház meg már mocsok is, mert nem győzök utána pakolni. Vannak tesói így a figyelmemnek is többfelé kell oszlani. Nem elég ha engedek pl egy műanyagos szekrényt kipakolni, míg főzök, bármit lát dúr le az asztalról, dobál szét mindenhonnan. Konkrétan hajtogatni sem tudok, egyet összehajtok, kettőt szétdob. Semmivel nem tudom lefoglalni. Hiába játszok vele, ahogy leülnénk játszani, már hisztizik, hogy enni kér vagy inni kér vagy csak menjek arréb. Egyik gyerek táskáját bepakoljuk, másikét ő kipakolja, szétdobálja amit csak ér iskolás cuccokat, mindent. Ha nem engedem hogy kinyomja a fürdetőt , akkor üvölt, márpedig nem engedem, csak picit, hogy legyen öröme. De ő egész fürdés közben akarja, és visít végig, mert nem lehet. Hiába adok neki másikat megtöltve vízzel, hogy nyomkodja, az nem jó. Nem buta ő, látja, hogy becsapom. Már teljesen káosz van, nem tudom mit tegyek. Boltba már csak babakocsival tudunk bemenni, mert minden polcról mindent dúr le, és nevet, hiába szólunk rá. Nem beszél még, ez is hátrány, nem tudja érzelmeit kifejezni, ez egyre rosszabb neki érzem, mert akarat az van ezerrel.
2017. okt. 23. 21:31
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Hát szerintem ahhoz már túl nagy, hogy ne értse meg, hogy, vannak dolgok, amit nem szabad, mondjuk egy közértben mindent lepakolni. Egészséges? Lehet van valami viselkedési zavara.
2017. okt. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Hány testvérrel kell osztoznia a figyelmeden?

Mennyit vagytok kettesben?


Egyébként pedagógiai szakszolgálat vagy beutaló neurológushoz. Megnézik, tanácsot adnak.

2017. okt. 23. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Egész nap ketten vagyok, a nagyok oviban, suliban. Bőven van kettesben időnk. De akkor sem tesz másként. Vittem szakszolgálathoz, de mivel egyébként elbűvölő az arca, szeme, huncut mosolya és ott nem rombolt, csak szaladgált, azt mondták semmi gond, tünemény. Ennyi.Szerintem engem néztek bolondnak.
2017. okt. 23. 21:51
 4/10 anonim ***** válasza:

És ha más vigyáz rá, nem vagy vele, akkor is ilyen vagy ez csak neked szól?

Egyébként tetőzik a dackorszak, ami némelyeknél igen tud durva, őrületbe kergető is lenni, még akkor is, ha tesóknál nem volt annyira vészes vagy másképp nyilvánult meg. De valahogy kreatívan szakcionálni is kell, ha nem kívánatos a viselkedése - arrébb vinni, elvenni, más cselekvést felajánlani, neadjisten sarokba rakni - mert a csak rászólás a legtöbb ilyen korú gyerekre nem hat.

2017. okt. 24. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Két és fél évesen tetőzik a dackorszak, de a leírásod alapján elég komoly a helyzet. Ha a szakszolgálatban jól viselkedett, akkor érdemes elgondolkozni azon, hogy ott miért volt "jó" és otthon miért "rossz". Lehet próbálkozni a gyermeket ért ingerek növelésével: új izgalmas helyszínek, tevékenységek felfedezése. Még picike , de érdemes megnézni, hogy milyen sportlehetőségek vannak a környéken, hogy alaposan kifáraszd. Nagyon nehéz lehet a helyzeted, de ne add fel, legyél következetes, ha önmagában a rászólás nem segít, akkor ki kell eszelni valamilyen értelmes fegyelmezési eszközt és hiába nem beszél még, el kell mondani neki, hogy anyának rosszul esik a viselkedése. Kitartást kívánok!
2017. okt. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%

Az agresszív gyerek sokszor családtünet.

Pl ezt látja a szüleitől, hogy verik egymást, vagy egyéb módon van jelen az agresszió.

Főleg az ilyen picike, 2,5 évesnél igaz ez.

Vagy csak figyelmet szeretne magára vonzani.

2017. okt. 24. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Dackorszak, az van, de akkor sem normális,a dackorszakban sem,ha a gyerek napi szinten őrjöng és dühöng és rombol.

Az is lehet, hogy valami szervi baja van az agyának.

2,5 évesnek azért már beszélnie is kellene.

2017. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mindenképp vidd el nevelési tanácsadóba.
2017. okt. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

ADHD-s fiú anyukája vagyok.

Attól kezdve, hogy a kisfiam elindult, egy pillanat nyugalmam nem volt. Mindenért hisztizett, a játékai rövid ideig érdekelték csak, mindent szétrámolt. Boltba nem lehetett vele menni, hiszti volt mindenért, olyan dolgokkal, hogy ő pakolhat a kosárba, tolhatja a kocsit, nem lehetett 2 percnél tovább lekötni a figyelmét.

Én a könnyebb (?) utat választottam. A lakást bababiztossá tettem, minden törékeny ment a felső szekrényekbe, az alsókat, ha tudtam, lezártam. Éjszaka teregettem, a főzést hol a nagymamákra bíztam, hol rendeltem ételt, hol akkor főztem, amikor aludt. A takarítás hasonlóképpen. A boltba apa járt. Mindenkit bevontam az otthoni teendőkbe, akit csak tudtam, napközben pedig csak a kisfiammal foglalkoztam. Sétálni mentünk, játszottunk, könyveket nézegettünk, meséltünk, kimentünk az udvarra, mentünk mindenfelé, mert neki folyamatosan új ingerekre volt szüksége. A tévétől félt, a zenét utálta kb. középsős koráig.

Ha beteg voltam, vagy kimerültem, a mamákra bíztam. 2,5 évesen ment csanába, de addigra már megvolt a kistesó is.

Aki nevelt már ilyen gyereket, az tudja, nála a hagyományos nevelési módszerek csődöt mondanak.

Nem tudom, a te gyereked is figyelemzavaros-hiperaktív-e. Nálunk 4 éves kora után lett diagnózis, majd fejlesztés. Addig mindenki azt hitte, csak rosszul nevelem, néha még én is. Vagy azt, hogy semmi baja sincs, csak kicsit akaratos-pörgős :)

Javaslom, olvass sokat, figyeld őt és írj naplót a gyanús dolgairól, videózd le, ha tudod. Figyelj oda, miket eszik, nem érzékeny-e valamire. Vidd el máshova is kivizsgálásra, a beszédét se ártana beindítani, ha még nem mond legalább pár szót.

2017. okt. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
0%
Én ilyenért akkora pofont szoktam adni a gyerekemnek, hogy kétszer is meggondolja, hogy megmerje-e csinálni. Ne kényeztesd el, mert majd 16 évesen nemet mondasz neki, akkor gondolkodás nélkül fogja magát és elköltözik.
2017. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!