Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 10 éves fiam nem eszi egyáltal...

10 éves fiam nem eszi egyáltalán a főtt ételt! Csak a szendvicset! Meg a joghurtokat és az ilyen kis nyalámságokat! Hogy szoktathatnám rá a főtételre? ,

Figyelt kérdés
2008. okt. 22. 13:50
 1/4 anonim ***** válasza:
73%

Kérdés számomra, hogy eddig sem evet főtételt vagy csak most makacsolta meg magát.

Ha a lelkibeszéd nem segít, hiszen ő már "nagy" fiú, mutasd meg neki azt a videót amit egy amerikai fiatal ember készíett amint 3 hétig (igaz McD) csak műanyag ételeket evet, semmi főtétel... talán megértí az üzenetét.

Kitartást nem könnyű...

Még egy tipp: vond be a főzésbe és talán a kostolgatás stb hatására mégis meggondolja magát:)

2008. okt. 22. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy napi adag joghurtot hagynék a hűtőbe, az édességet eldugnám és szendvicsnek valót is annyit hagynék, amennyi az adagja. Ha éhes lesz, ne félj, megeszi a főtt ételt. Zsebpénzt pedig biztos nem adnék neki. Bepakolnám a reggelit, uzsonnát a suliba, gyümölcsöt és kész.
2008. okt. 27. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Szia!Nekem is van egy 10 éves fiam,de szerencsére ilyen problémánk nincs.Mondjuk én minden nap főzök,kicsi koruk óta,szóval esélytelen,h ne szeresse a főtt ételt.Szerintem megszokás kérdése,és félre ne érts,nem akarlak megbántani,de kicsit engedékeny lehettél vele,h csak a nyalámság:)(Bár lehet,h csak a "dolgozó anya szindróma"mellékhatása,nem tudom,épp ezért előre is elnézést.)

Mindenesetre egy 10 éves már nem annyira kicsi,h ne értse meg,mennyire fontos a főtt étel-minden szempontból.Javaslom,h kezdeményezz vele közös étkezéseket,kóstolgatást.Gondolom már sok mindent kipróbáltál,és nem is annyira egyszerű "rászoktatni" a kisfiút újra a főttekre,mint sokan hisszük.

Azért sok sikert!

(Ha nem menne szép szóval,legyél kicsit drasztikus,és hagyd meg a nyalámságot dícséret céljára,joghurtot reggelire-vacsorára,a szendvicset a suliba,és az ebéd legyen kötelező!Végül is te vagy az anyja:))

Szóval kitartás!

Üdv:Bia

2008. nov. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Ha nem kap mást akkor majd megzabálja azt is :-)
2009. márc. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!