Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Hogyan tanítsuk meg neki az...

Hogyan tanítsuk meg neki az indulatkezelést?

Figyelt kérdés

6éves fiunknak magas átlagos iq-ja van,okos,szabálykövető. Viszont időnként dühkitörései vannak. Óvodában gyakran,itrhon ritkán.Olyankor csapkod,ordít,széket dobál,esetleg megüti társait. Pszichológus vizsgálta,ő állapította meg az első mondatban szereplő dolgokat, szerinte minden oké noncs további teendő.

Mit tegyünk a dühkitörései ellen?


2017. dec. 11. 17:34
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

utolsó, ne viccelj már...reg meg kellett volna tanulja??

A lányom elsős, és meséli hogy a fiúk állandóan, minden nap osszeverekednek, orditanak, stb.

Ez a feszültség levezetese lehet nala....

Azt irod a logopedian semmi gond, csak főleg ha az oviban van, ahol egész nap meg kell feleljen,szabalyokat kell kovessen...


Szrtem sok SZABAD mozgás, játék kellene neki, es vmi módszer, amivel segiteni tud magán ha nagyon dühös..Otthon is bunyóznék vele, nagy párna csaták, húzzuk le egymás zokniját, párnabox...

Mesélni neki arról hogy milyen ha dühös az ember, hogy velunk is van ilyen, de a masik embert esetleg megijeszti, vagy fajdalmat okoz...

Elmennék vele a nevtanba, ott tuti segitenek...Nektek is, hogy reagaljatok rá..


Nincs vele nagy baj szrtem...tele van feszkóval valószínűleg....

2017. dec. 20. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

9es

Szakvéleményen rajta van h agresszió jeleit nem tapasztalta,terápia nem szükséges!Akkor mégis miről beszélsz?


A szabályokat követi csak időnként elszakad nála a cérna nagyon.

Most próbáljuk ha ideges vagy zavarja valami akkor mondtam h vonuljon félre csukja be a szemeit és lélegezzen mélyeket mint a dühös polip :)

2017. dec. 21. 10:29
 13/15 anonim ***** válasza:

Sok életből vett mesével, meg bábozással rajzolással "kezelném" Viheted szakemberhez is, aki csinál játékterápiát. Néha hihetetlen dolgokat ki tudnak bogozni a kis fickók lelke mélyéről.

Amúgy a fiúk nem jól verbalizálnak: nem tudják elmondani, mi az igazi bajuk, nem tudnak, kérni, figyelmeztetni, egyezséget kötni stb. Ezeket kell gyakorolni. Alternatívákat kínálni. Keresd meg Füzesi Zsuzsától a Beszélgetőkönyvet, és találj ki hasonlókat otthon.

2017. dec. 21. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Nem inkább a többieknek kéne megtanítani hogy ne piszkálják??


köhh... szakemberek... köhh...

2017. dec. 22. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
Vidd le küzdősportra.Én a birkozást javaslom.
2018. jan. 2. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!