Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 éves kislányotok mivel...

9 éves kislányotok mivel foglalja le magát egész nap mikor nincs suli? Normális az hogy egész nap mesét néz, minimax, disney chanel stb. vagy számítógépen játszik?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 15:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
88%
Inkább menjetek ki a szabadba, ha ott jó idő van. És sportoljatok!
2010. jún. 4. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
90%
9 évesen már nyugodtan segíthet is pl. a házimunkában, ezen kívül olvashat, barátnőzhet, nem normális, hogy állandóan tv-zzen, gépezzen...
2010. jún. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
a probléma hogy van egy egy éves fiam még mellette aki sok foglalkozást igényel még. Szoktunk együtt játszani, de hamar megunja, egyedül nem tud játszani, nem találja fel magát. Rengeteg játéka van zsufolásig a szobája de nem játszik velük. és folyamatosan azt hallom hogy "unatkozom". Szerintem se normális amit művel egész nap. a házimunkát kb 2 percig csinálja, rendes mert megkérdezi hogy mit segítsen, de a takarításba hamar beleunt.
2010. jún. 4. 15:33
 4/24 A kérdező kommentje:
Olvasni se szeret
2010. jún. 4. 15:34
 5/24 anonim ***** válasza:
82%
Legelső vagyok. És az apukája? vele elmehetne valahová. Vagy ő dolgozik?
2010. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
37%
Ha valami nem normálisat csinál az a te hibád. Neked kellett volna megnevelned, megtanítanos játszani. Nehogy már a 9 éves kislány legyen a hibás ha valamit rosszul csinál, te meg idejössz kibeszélni! Ez csak a te bizonyítványod.
2010. jún. 4. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
90%
Én nagyon szerettem a babáimra varrni kiskoromban,anyu mindig összegyűjtött egy csomó régi ruhát,amit szétvagdoshattam.Imádtam labdázni különböző "labdaiskolákat" akár benn is puha szivacslabdával a falra,vagy odakinn teniszlabdával,szerettem kifestőzni,rajzolni,gyöngyöt fűzni,gyurmázni.A barátnőimmel mindig "orvosoztunk",főzőcskéztünk,bújócskáztunk,ugróköteleztünk.Igaz akkor még nem voltak mesecsatornák,de nem is hiányoztak.Szerintem szabj neki időkorlátot mikor tévézhet,napi 1-2óránál nem többet.
2010. jún. 4. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
94%

Nekem is 9 éves a lányom.Ő is szokta nézni a Disney csatornát,néha számítógépezik,de szeret olvasni is.Szokott még színes papírokból különböző dolgokat csinálni,hajtogatni ragasztani ahogyan suliban is csinálják,gyöngyöt fűzni,ritkábban üvegfestékezni.

Hegedülni is szokott,mert azt most tanulja.

Esténként szoktunk néha közösen társasjátékozni a lányom,tesó,apa én.

Azonkívül az ő feladata hogy a saját szobájában rendet tartson és összeporszívózzon.

Ha jó idő van akkor szokott még bicózni,rollerezni és most próbálkozik a görkorival is.

De ha végképp unatkozik,én azt szoktam mondani neki hogy csinálgassa az iskolai gyakorlókat!

2010. jún. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
91%

Én ugyan fiú vagyok, de így visszaemlékezve én is sokszor unatkoztam. A szüleim dolgoztak (anya nyáron házimunkát főleg, lévén tanár) én meg nem tudtam mit csinálni. Tévénézés az soha nem kötött le igazán, 1-2 óra után halálosan untam, olvasni szerettem, de egy idő után elfogytak itthon a nekem való könyvek (horror-véres ponyvák meg a szüleim akkori álláspontja szerint nem voltak nekem valók), kinn meg elvoltam, ha anya épen ráért. Ha nem, akkor hátra mentem a garázs mögé és barkácsoltam valamit (sosem sült ki semmi értelmes a dologból :) ), de általában így is unatkoztam. A dolog akkor változott meg, amikor a suliból nyárra hazahoztuk a számítógépet megőrzésre (tanároknak haza lehetett) és volt rajta pár nagyon alap játék. Nyáron tucatszor kijátszottam mindet, valamikor napi 10 órát is ott ültem (volt is belőle balhé rendszeresen). A karakterek pár pixelesek voltak, alig kivehetőek, de mégis: magam elé képzeltem az egészet, a pixelvilág megelevenedett és én teljes bele tudtam magam élni. Pedig a karakterem kb. 10 pixelből, az átlag ellenfelek még ennyiből sem álltak. :) Tinikorom jó része gépezéssel telt, mostanában kezd hobbi szintre beállni a dolog szenvedély helyett.


Nem baj az, ha gépezik. Az sem feltétlen katasztrófa, ha időnként majd' egész nap. De nem mindig! Másik gyerek ide vagy oda, foglalkoznod kell vele, ha nem találja fel magát. Vidd el sétálni, játssz vele. Vagy írasd be valamilyen sportra (előtte beszéld meg vele, ne legyen kényszer). Utáltam anyámat hallgatni folyton, hogy menjek ki egy kicsit, szóval számíts ellenállásra. De muszáj: ha anyám nem nyaggatott volna annyit, akkor kb 200-300 kilós lennék már, mert étvágyam mindig igen nagy volt. :)

2010. jún. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%

Csinálj egy napirendet,és tedd ki.Oszd be az idejét.

Írd bele pl:házimunka,

de. gépezés,du olvashat vagy TV-t nézhet.

Oszd be úgy az időtöket,hogy minden nap legyen közös program is,pl játék veled,meg a tesóval az udvaron,biciklizés,homokozás stb...

Hogyne unatkozna,amikor minden csak esetleges,a suliban megvolt a rendszer lekötötte,ahhoz,hogy ne unatkozzon kell Neki valami rendszer.

Én már megírtam a programokat a 7 éves fiamnak,mert tudom,hogy a TV-t és a gépet is elunja 1-2 óra alatt.:)

2010. jún. 5. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!