Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » 9 éves kislányotok mivel...

9 éves kislányotok mivel foglalja le magát egész nap mikor nincs suli? Normális az hogy egész nap mesét néz, minimax, disney chanel stb. vagy számítógépen játszik?

Figyelt kérdés
2010. jún. 4. 15:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
87%

Jó ötlet ez a napirend, de azért figyelni kell arra is, h ne legyen kényszer. PL.: ha nincs kedve mondjuk homokozni, akkor az ne legyen kötelező csak azért, mert benne van a listában. Az olvasás nagyon jó unaloműzés, de ugye azt írtad nem szereti. Talán csak azért, mert lassan megy neki, vagy nem talál olyan könyvet, ami tetszene neki. Gondolom eddig csak a kötelező olvasmányokat, (meg pár mesét) olvasott, ami nem a legizgalmasabb. Beszélgess vele, kérdezd meg, milyen történet érdekelné. Pl.: ha szereti a lovakat, állatokat, boszikat, nagyon jó ilyen könyvek vannak, 8-9-10 éves lányoknak való. Menjetek el együtt a helyi könyvtárba, írasd be(gyerekeknek majdnem mindenhol ingyenes) és nézelődjetek. Ha szerencséd van, megszereti az olvasást, de ezt se erőltesd. Amikor 8-9 éves koromban anyukám olvastatott, nagyon utáltam. De aztán megszerettem, sok könyvet elolvastam, később sok klasszikust is.

A másik ami jó unalom ellen, az a sport. Kérdezd meg tőle, mit szeretne. Vmi labdajáték, úszás, tánc v ilyesmi. Ha az a kifogás, h nem akar egyedül menni, beszéljétek meg, mi lenne, ha vmelyik barátnőjével menne.

2010. jún. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%

Én lányom detto ugyanez, én kikapcsolom a tv-t ha megelégelem, duzzog, aztán megbékél, kérdezgeti ugyan, mikor kapcsolom vissza, társasozunk egy kört, ha látja, h ki se látok a fejemből magától felsöpör, ne azért segítsen, mert muszály, hanem lássa, hogy szükséged van rá, hátha beválik. Amíg főzök játszik a kistesójával, mert tudja, hogy anyának kell a nagylány segítsége. Jó fél évbe tellett, mire eljutottunk ide.

Amennyire látom a barátnői is a tv elé nőttek.

2010. jún. 5. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
90%

Lányom is ennyi idős.

Ő egyáltalán nem néz tv-t, csak néha hétvégén. Akkor is inkább csak az animal planet-et, de csak fél-1 órát. Inkább olvas, de azt sokat. Ezenkívül nagyon szeret írni (történeteket talál ki), vagy szeret rejtvényt fejteni (kis füles, tapsi újság). Ezenkívül eljátszik a pet shop figuráival, vagy legózni is sokszor szokott. Kirakózni is szeret, vagy vasalós gyöngyözni, de néha áthívjuk a barátnőit és akkor jókat játszanak az udvaron. Tollasoznak, bicóznak, hintáznak, rajzolnak stb. Nyáron én még festéket, gyurmát szoktam kivinni az udvarra. Társasozni is szoktunk. Próbáld meg úgy beosztani az idődet, hogy amikor a pici alszik akkor tudjatok egy kicsit társasozni a naggyal. Ha van udvar, akkor lehet fürödni is nyáron stb.

2010. jún. 6. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém gyöngyöt fűz, olvas, bicajozik, hintázik, homokozik a kisebb tesókkal, aszfaltkrétával rajzol, pl.: ugráló iskolát, ugrókötelezik, fára mászik, fekszik, lustálkodik, elmegy a mamához:))
2010. jún. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
92%

Nekem is ennyi idős alányom és mellette van egy 2 éves huga is.

Mi csak hétvégén reggel az ágbya bebújva nézzük a meséket

máskor nemigen tévézik,maxmimum még este a mesemondás előtt.Számitogép pedig nagyon ritkán van,majd ha nagyobb lesz akkor lehet többet gépezni.

Most,hogy ilyen jó idő van,nagyon sokat vagyunk odakint.

Gyurmázzunk,apuval barkácsolunk valamit (például előzőleg egy szép kis madárházikót csináltunk,amit később lefestettek,majd kiakasztottuk s szórtunk bele magot),sokat festünk és üvegfestékezünk,de a kedvenc a rajzolás.Az olvasás az akkor jó ha anyuka olvas :D

Biciklizni is lehet menni ilyen jó időben,ott van a görkorcsolya és a roller is.

Nekünk van jópár jószágunk,velük is lehet játszani,van egy kiskutyusunk akit viszzünk magunkal kirándulni is.

Van két kishörcsögünk is,ha nagy az unalom akkor mindig megy az állatokhoz.Van a kertben egy nagy medence ott is úszkál meg átjönnek a barátnői és akkor kint van a nyári asztal és azon lehet ügyeskedni aztán mindenki hazaviszi a készitményét :)

Szeretek ilyen kézműves dolgokat csinálni és a lányom is örökölte ezt a szokást így minden van otthon ami csak kell az ilyenhez.


A házirendet azért nem szeretem ,mertkényszerből nem kell csinálni semmit főleg nem homokozni.


Ja és még a játszótéren vagyunk sokat láthatóak.

Ne hogy azt érezze a lányod,hogy neked fontosabb a kisgyermeked.Erre szerintem figyelj azért oda.

2010. jún. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
87%

A házirendet ajánló vagyok.Nekem úgy tűnik,hogy mégiscsak kellene a lányodnak valami,ami kitartásra ösztönzi,ez nálunk is így van.

Az én házirendem inkább nekem szól,hogy úgy tudjam alakítani a napjainkat,hogy a két eltérő korú gyermeknek is meglegyen a szórakozása,és a házimunka is meglegyen.

Reggel felkelés ágyazás,reggeli.

Ezután 1 óra házimunka velem,rendet rakhat a játékospolcon,könyves szekrényen,elrakhatja a tiszta ruháit,port törölhet a szobában.

Ezután 2 órát azt csinál a lakásban amit akar, a 3 éves tesóval,lego,gépezés,társasjáték,színezés stb..

Ebéd után,hogy a kicsi aludjon beteszünk egy DVD-t ami ált,őt is érdekli.

Du 3- kor mehet a haverokhoz,jöhetnek a haverok,megyünk az udvarra,biciklizhet stb..

7-kor vacsora,fürdés,aztán megint mesét nézhet.

Ha reggel pizsamában a gép elé ülhetne,vagy mesét nézhetne,akkor 10-kor már nyaggatna,hogy unatkozik,biciklizni akar.Ő mehetne,de a kicsi nem,és nekem is ebédet kell készítenem....

2010. jún. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
49%

Nekem anyukám csinált ilyen házirendet (hasonlót mint ez)

hát kb suli után alig akarok hazamenni,bár ma már megszűnt (hál istennek) ez a házirendes dolog.

Persze anyu előtt mindig mondtam,hogy milyen jó,közbe meg gyűlöltem,ne mondják már megléccives mikor pakoljak össze és mennyi ideig.Talán betudom osztani az időm ha meg unatkozok akkor így jártam majd megtanulom feltalállni magam.Esetleg a wc.re menést nem kéne időhöz köttni?

Áhh.szánalmas.

2010. jún. 8. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
82%

úristen! mit nem adnék, ha újra 9 éves lehetnék!

soha 1 percet nem unatkoztam!

babáztam, legóztam, a kertben homokoztam, cicákkal játszottam, varrtam ruhákat a babáknak.

ha jó idő volt, akkor a nagyszüleim felfújták a kismedencét, vittem bele játékokat, egész nap felém sem kellett nézni, olyan jól elvoltam egyedül.

voltak pl. barátaim, barátnőim. neki nincsenek???

nálunk az volt a szokás, hogy egyik hétvégén én mentem a barátnőmhoz, a másikon ő jött hozzánk. elvoltunk rendesen.

bringa, görkori, játszótér, mászóka, hinta.

vagy felmásztunk a padlásra kalandozni :) kimentünk a Dunapartra.


sem akkor, sem most nem kötött le a tv. számítógép akkor még nagyon drága volt, amikor én 9 éves voltam.

de mégsem unatkoztam soha.

2010. jún. 8. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

16:01

Tök jó neked,hogy még gyerek vagy,és nem tudod mliyen gond beosztani az időt,hogy mindenki elégedett,legyen,mindenki egyen,a lakás se legyen rendetlen stb,stb....

És persze Anyu is legyen kipihent,és mosolygós.:)

De szívesen lennék még a helyedben!:)

2010. jún. 8. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
Vigyázz! A sok mesecsatornától a végén már be fog csavarodni! Minél kevesebbet üljön a tv előtt.
2010. jún. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!