Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » A kisfiam 4 éves és nem...

A kisfiam 4 éves és nem beszél. Akik hasonló cipőben jártak az ennyi idős gyerekkel, mi lett? Végül elkezdett beszélni? Mennyire tudta behozni a lemaradást?

Figyelt kérdés
1 éves korában már mondott szavakat, végig szépen fejlődött, de külföldre költözés után ez a beszédfejlődés teljesen megállt, sőt visszaesett. Most nem mond semmit, csak néha azt hogy "nem". Még nem értünk a vizsgálatok végére, hogy megállapítsák mi a gond, de azért találgatások már vannak.

#beszédzavar #beszédelmaradás
2018. jan. 25. 16:10
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Fiam 4 éves. Tavaly ilyenkor még szavai sem voltak. Nekünk a mozgás terápia és egyéni logopédiai fejlesztés segít. Elöny az ovi is ahol kortársak között van. De megküzdöttünk vele nem volt egyszerű az elmúlt másfél évünk.Ha gondolod írhatsz nekem privátot.
2018. jan. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

5 éves a kisfiam. Megkésett beszédfejlődés volt nála is.

Kb. másfél éves koráig normálisan fejlődött a beszéde, hangutánzó szavakat, állathangokat mondott kb. egyéves korától. Aztán valami történt másfél és 2 éves kora között, és teljesen leállt a beszéde. Csak a "nem" szó maradt meg. Semmi trauma, semmi költözés, semmi komoly betegség, vagy nagy változás nem volt az életében.

Nekem olyan érzésem volt, hogy a hangok artikulációja nem megy neki. Elvittem logopédiára, de semmi értelmeset nem tudtak mondani.

Nem sokkal 3 éves kora előtt egyszer csak elkezdett újra szótagokat, rövid szavakat mondani, és mire ovis lett, már egyszerű mondatokban meg tudta magát értetni.

Mostanra már csak a hangképzéssel, kiejtéssel vannak kisebb problémák, a szókincse és a mondatalkotás, nyelvtan korának megfelelő.

A mai napig nem tudom, mi történt vele pici korában, de szerintem valamilyen szervi probléma lehetett (a hallása jó, és megértette, amit mondtunk neki). 4 éves kora óta jár fejlesztő tornára, szerintem nagyon sokat fejlődött azóta. Logopédiát most fogjuk kezdeni.

2018. jan. 27. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Hát, bízok benne, hogy neki is egyszer csak megindul. Mi is járunk fejleszőtornára, a logopédiai fejlesztő most fog kezdődni. Visszük mi is mindenféle vizsgálatra, de eddig még nem mondtak semmit. A hallása jó. Szervi gondot nem találtak. Bízok benne, hogy jövőre ilyenkor már én is leírhatom, hogy bár nehéz volt, végül mégis megindult...
2018. jan. 28. 22:17
 14/15 Chokkanch válasza:
Azóta mi történt veletek ? Sikeresen beindult a beszéd? Kiderült mi volt a gond? Mi is hasonló cipőben járunk
2023. márc. 21. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
szintén hasonlo helyzet.. utolso, veletek mi a helyzet azota?
2023. máj. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!