Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Az iskola le tudja vetetni a...

Az iskola le tudja vetetni a gyerek papírjáról, hogy integrálható?

Figyelt kérdés

A fiam 8éves és most másodikos. 4,5 az átlaga. Az osztályban van még 2 gyerek és ők így hárman kikészítik a tanárt.

1.gyerek adhd

2.gyerek neveletlen. Rondán beszél,verekszik.

3. Én gyerekem. Zavarja az órát. Dúdól és nem halad a tananyaggal.

Ők hárman mindig valami rosszaságot csinálnak a szünetben. Rossz hatással vannak egymásra. Mivel nem tudják csak úgy kitenni,ezért naplót vezetnek a fiamról,hogy hogyan dolgozik,hogyan fogad szót,higy zavarja az órát és májusban elküldik a Dohány utcai szakszolgálathoz. Legjobb esetben a készség tantárgyak alóli felmentést kérik. Rosszabb esetben eltanácsolják,vagy mi. Mindezt megteheti az iskola? A másik két gyerek nem körzetes. Mi igen és ez egy autikat integráló iskola.



2018. jan. 31. 09:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az iskola jelezhet egy problémát, amit aztán a szakértők megvizsgálnak és eldöntik, hogyan tovább. Nem a suli dönt, csak jelzi, hogy gond van. Leírhatják, hogy úgy látják, jobb lenne a gyerekednek egy másik, speciális iskolában, de nem ők döntik el. Egyébként miért kérik a készség tárgyak alól a felmentést? Úgy értem, miért pont azok alól?
2018. jan. 31. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Mintha némi ellentmondást éreznék a 4,5 átlag és a "nem halad a tananyaggal" közt. Nem lehet, hogy simán csak eszes, és rommá unja magát? Ilyenkor simán elintézik, hogy figyelemzavarosnak bélyegezzék, csak hogy nehogy a suli bűne legyen, ha végül bukdácsolni kezd, mert nem volt mivel edzenie a "nekiül és megtanulja" készségét, míg megoldott elsőre megjegyzéssel és megértéssel mindent.
2018. febr. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A tudása megvan,csak lassú. Most 4 lett félévkor és megmondta a tanár azért csak 4,mert alig csinál valamit az órán és sokat kell vele veszekedni. Átolvastam amit írtam eddig és lemaradt,hogy azért sni,mert autista.
2018. febr. 3. 08:59
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Hiába kérik.

Ha az intézmény alapító okiratában benne van, hogy integrál autista gyermekeket, akkor egy körzetes SNI-t nem hiszem, hogy ki tudnak tenni.

Egyébként milyen speciális segítséget kap a kisfiad? Foglalkozik vele gyógypedagógus a szakvéleményében előírtaknak megfelelelően? Autizmus területen képzett szakember az illető? Kap tanácsokat a tanító, hogyan is kellene egy autista gyereket integrálni az osztályba? Hogyan lehet vele megértetni és elfogadtatni a szabályokat? Hogyan kell úgy kommunikálni, hogy az a gyereknek egyértelmű legyen?

2018. febr. 3. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg nincs autista specifikus szakember az iskolában,de aki volt tavaly nem sokat ért. Sírva panaszolta,hogy kikészíti a gyerekem. Csak a ygógypedagógus foglalkozik megfelelően a fiammal. Én úgy érzem,hogy mivel körzetesek vagyunk és az alapító okiratban benne van,hogy autikat integrál,ezért csak úgy tudják eltanácsolni,ha integrálhatatlannak mondják. Akkor vagy magántanuló lesz,vagy 2 várost kell utazni a megfelelő iskoláig. Kb 45 perc oda. Ha magántanuló,akkor biztos lemarad a tananyaggal,mert csak az órai anyaggal hajlandó tanulni. Ha valami nem órai anyag,vagy házi,akkor nem csinálja meg.
2018. febr. 5. 20:23
 6/8 anonim ***** válasza:
Mondjuk azért értsd meg nyugodtan a másik oldalt is. 3 gyerek miatt lehetnek elmaradva, kikészülve, stb ami után már a tanárok is sírógörcsöt kapnak. Ami után a többi gyerek is szív.
2018. febr. 11. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
80%

#6 Aztán ha megérti, mire megy vele?

-Az államnak kellene betartania a saját törvényeit, például gyógypedagógust biztosítani. Ha nincs ennyi pénzért, akkor többet kell adni, a piaci szférában ez így működik (azért is mennek át oda).


Egyébként (nem tudom, hogy ez országos, vagy csak a mi szakértői bizottságunk saját hatáskörben mondta) autistáknál magántanulói státuszt csak úgy engednek, hogy heti tíz órában be kell járnia az iskolába, és azon a tíz órán kell mellette lenni segítőnek, aki tehermentesíti a tanítót. Ha most nincs szakember, akkor a magántanulósághoz se lesz. Persze lehet, hogy akkor átcsoportosít a tankerület más iskolából, ahol kevésbé szorít a cipő, nem tudom.

A készégtárgyak alóli felmentés se logikus, attól még be kell járnia órákra. Mitől lesz jobb?

2018. febr. 11. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az iskolán(tanítón)kívül senkinek nem érdeke,hogy egy integrálható autista gyerkőcöt nem integrálhatónak mondjanak. Nagyon kevés a szegregált hely,még kevesebb(ha van ilyen egyáltalán...)ahol ép értelmű autikat oktatnak nem integráltan. Ahogy már előttem is írták,megvizsgáják,hogy a suli,ami elvileg integrál autikat,milyen feltételeket biztosít az ő speciális igényeihez. Ha lényegében semmilyet,akkor nincs miről beszélni,nem mondhatják,hogy nem integrálható,hiszen pont ez lenne a lényeg,megfelelő támogatás mellett nem autista gyerekekkel történő együtt oktatás. Ha nem nem tudják biztositani a feltételeket autisa gyerekek integrálásához,akkor ki kell venni az alapító okiratból. És megint csak előttem szólokra utalok,a rendszer úgy rossz ahogy van,a legtöbb autikat integráló suliban nincsennek meg a feltételek(ped.asszisztens vagy árnyéksegítő,de még vizuális megsegitést sem alkalmaznak). Szóval,ha van autizmusról snis kódotok,"verheted magad" ,hogy kapja meg a neki járó megsegitést. Kérdés,van-e értelme,lesz-e változás. Nagy valószínűséggel nem. A másik verzió,hogy keresel egy nagyon jó autizmus specifikus fejlesztőt,(mivel jó képességű gyerkőcröl van szó)aki szabályrendszereket alakít ki,kidolgoz jutalmazási rendszert stb...biztos tudod...,amit minimális energiabefektetéssel -talán-a tanító is hajlandó lesz alkalmazni. Ilyen modszerrel próbálkoztatok már? Pl. az EMU-nál konkrétan iskolába készülő aspergereseknek csinálnok ilyen "programokat",ahol "megtanítják"nekik speciális módszerekkel hogy kell viselkedni a suliban. Csak egy ötlet volt. De a lényeg,azt ,hogy egy autista gyerek integrálható-e nem egy bruhaha levél alapján fogják eldönteni,föleg ha ép intellektusú,beszélő és nem agresszív. De másik kérdés,akarod-e egy olyan iskolába járatni a fiadat,ahol ennyire nem látják szívesen és nem értik meg...?😢
2018. febr. 19. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!