Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Problémás gyerekek » Légyszi' adjatok tippet, mert...

Légyszi' adjatok tippet, mert már kifogytunk az ötletekből. A gyerek,4éves, ha valami nem tetszik neki, azt mondja rohadt vagy?

Figyelt kérdés
Mit lehet ezzel kezdeni? Semmi ötletünk nincs már. De nagyon rosszul esik nekünk. Ki hogy kezeli ezt?
2018. febr. 13. 18:49
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Ez komoly??? Nem rahagyni, be a szobaba. Undoritoan viselkedik.
2018. febr. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
96%

1. "Hool? Én nem látom! Hool rohadoook?" - És forogsz körbe, keresve a rohadást. Ezen majd meglepődik, és hamarosan nem lesz érdekes beszólás.

2. Büntetés - sarok, büntetőszék.

3. Szájba vered.

Te döntöd el.

2018. febr. 13. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
74%
Vagy az en gyerekem nagyon zseni, vagy a tied fura. 2,5 éves de mar régóta ha olyat mond, elmagyarázzuk neki, hogy ezt ne. Es aztan nem is csinálja :D nem kell hűledezni, kiborulni, tul nagy feneket keríteni neki, mert pont azzal adod alá a lovat szerintem. Egy ennyi idős gyereknek bőven van esze megérteni, hogy ilyet nem mondunk, úgyhogy jó eséllyel szivat titeket. Bocsi
2018. febr. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
81%

Én sem értem, hogy egy 4 éves mit nem fog fel azon hogy NEM használhat bizonyos szavakat. Ezek szerint minimális tekintélyetek sincs, nem tart a következménytől, tehát valószínűleg nem is szokott igazi következmény lenni.



Büntiszék a fallal szemben és minden alkalom után leül oda 20 percre. Sőt, növelhetitek, és mondd is el neki! Hogy legközelebb 25 p lesz. És váltsd is be. Harmadszorra 30 p. Hidd el, qrva gyorsan le fog szokni!

2018. febr. 13. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Igen. Szerintem is a tekintéllyel lesz itt a gond. Nagyon feszegeti a határokat.
2018. febr. 13. 20:10
 6/10 anonim ***** válasza:
39%

Minden ovis felkap valamit ismételgetni. Mi annyiban vagyunk jobbak hogy nem csunya szavakat kapott fel, hanem idióta szavakat, ble, blu, gyí, stb

A tiltás nem hat. Ez amolyan "ragály"

Helyettesítést jobb alkalmazni pl felkapsz egy vicces szot es azt mantrázod, erre ő kitalál viccesebbet és azt mantrázza. A régi igy elkopik helyettesitve lesz

2018. febr. 13. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
78%

Kezdjetek el szépen beszélni. Továbbá tartsátok szemmel milyen emberek között tölti az idejét és milyen médiát fogyaszt a gyerek.


Szóljatok rá egymásra ha észreveszitek hogy nem megfelelő szavakat használtok. Esetleg kérjetek meg hozzátok közeli embereket is, hogy szóljanak rátok ha bármi ilyet észlelnek.

2018. febr. 14. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
85%
Ha úgy gondoljátok, hogy az helyes büntetés és a sarokba állítjátok, akkor is figyeljetek oda hogy 20-25 perc az rengeteg egy ilyen kis gyereknek. Azt mondják, hogy annyi időre kell sarokba állítani amennyi idős. Bőven elég neki 4-5 perc. Neki még nem olyan az időérzéke mint egy felnőttnek. És nem hiszem hogy megértené még, hogy mennyi négy perc, mondjátok inkább azt, hogy most sok ideig a sarokban kell állnod ezért, meg ezért. Nem hülye a gyerek, meg fogja érteni. Ha ilyenkor mindig sarokba állítjátok, vagy leültetitek egy helybe, akkor meg fogja érteni, hogy ki a felnőtt. Plusz én magamról tudom, hogy nagyon el voltam kényeztetve. És később(10-14 évesen) ha azt mondták takarítsak ki a szobámban, csak azért sem csináltam meg, még ha előtte meg is akartam, mert úgy éreztem,hogy micsoda szégyen, hogy parancsolgatnak nekem, biztos nem fogom megcsinálni(miután pofon vágott anyám, még jobban így gondoltam és így már biztos, volt hogy nem csinálom meg). Valószínűleg ha most megtanítjátok, hogy hallgasson rátok és a tetteinek vannak következményei, akkor később is hallgatni fog rátok és nem érzi szégyennek, ha valamit meg kell csinálnia, hanem természetesnek veszi, hogy ti vagytok a szülők. Ne éreztessétek, hogy mekkora hatalmatok van fölötte, és ne szégyenítsétek meg. Mondjuk még biztos vagyok benne, hogy csak az elkényeztetés résznél jártok. Remélem hasznos volt a válaszom, egy kész regényt írtam. :)
2018. febr. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
0%

Én biztos nem büntetném meg a gyerekemet ilyesmi miatt. Ugyan már egy 4 éves gyerek nem moralizál azon, hogy a szüleit nem kellene rohadtnak hívnia.

Ő még egy ösztönlény, aki még csak nem is ismeri a szavak árnyaltabb jelentését, se a jó és rossz fogalmát.

Elmondanám neki, hogy ez nem túl kedves, és szomorú leszek, ha így hív, és ennyi.

Majd megérti, ahogy fejlődik, hogy miért.

Felnőtt vagyok, nem fogok megsértődni egy 4 éves gyerek szavain.

2018. febr. 22. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"egy 4 éves gyerek nem moralizál azon"


Valóban.

De ha látja, hogy nem tetszik, pláne ha látja, hogy fáj nekem, akkor abbahagyja. Anélkül, hogy moralizálnék vele, hogy nem illik.

De ha jól értem, akkor a kérdésben szereplő gyerek ezzel bünteti a szüleit, ha valami nem úgy alakul, ahogy ő szeretné. És ezt folytatólagosan teszi, mert örömét leli benne, hogy visszacsaphat és gonoszkodhat. És ez már nem normális dolog...

2018. máj. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!